POLMED Zdrowie

Nasz zespół ekspertów stale śledzi najnowsze badania oraz nowości w dziedzinie medycyny, by dostarczać Ci wartościowe i rzetelne treści. Znajdziesz tu artykuły na temat nowoczesnych metod terapii, profilaktyki chorób oraz najnowszych odkryć medycznych. Pamiętaj, że informacje zawarte na naszym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Twojego zdrowia, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Życzymy dobrej lektury i zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych. Zadbaj o zdrowie z POLMED!

 

Kategoria wpisów
spirulina właściwości
11/07/2024
Dieta
Spirulina – charakterystyka, właściwości prozdrowotne i wskazania do stosowania

Spirulina to rodzaj cyjanobakterii, znanych również jako sinice. To bakterie, które posiadają chlorofil oraz fikocyjaninę. W związku z czym, większość sinic dzięki procesowi fotosyntezy może być samożywna. Spirulina jest ceniona za swoje wyjątkowe właściwości odżywcze i prozdrowotne, co sprawia, że jest popularnym składnikiem suplementów diety. Z dalszych części tego artykułu dowiesz się jakie właściwości ma spirulina, jak ją stosować i jakie środki ostrożności należy zastosować.


asperger - objawy, terapia
08/07/2024
Zdrowie psychiczne
Zespół Aspergera – przyczyny, objawy, terapia; Asperger a autyzm

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o zespole Aspergera. Choć syndrom ten powszechnie kojarzony jest głównie z dziećmi, może być diagnozowany także w wieku dorosłym, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Czy zespół Aspergera i autyzm to jest to samo? Jakie są przyczyny zespołu Aspergera i jego objawy? Jak wygląda diagnoza zespołu Aspergera i na czym polega jego terapia?


zespół stresu pourazowego
04/07/2024
Zdrowie psychiczne
PTSD – przyczyny, objawy i leczenie zespołu stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego może rozwinąć się u każdej osoby, która doświadczyła traumatycznego przeżycia. Z czym wiąże się to zaburzenie i jakie konsekwencje niesie za sobą? Czym jest PTSD? Poznaj przyczyny, objawy oraz metody terapii zespołu stresu pourazowego.


przyczyny, typy autyzmu
01/07/2024
Zdrowie psychiczne
Autyzm – przyczyny, objawy, typy, diagnoza i terapia

Pytanie o to, czym jest autyzm, jak go rozumieć i jak pomagać osobom z tym rozpoznaniem, spędza sen z powiek nie tylko naukowcom i klinicystom, ale także samym osobom dotkniętym tym zaburzeniem i ich bliskim. Definicja autyzmu zmieniała się przez lata. Do tej pory nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czym właściwie jest autyzm.


ospa wietrzna
24/06/2024
Choroby, Profilaktyka
Ospa wietrzna – objawy, przyczyny, leczenie; szczepienie na ospę

Ospa wietrzna jest jedną z najczęstszych chorób zakaźnych. Większość osób przechodzi ją w okresie dzieciństwa, co gwarantuje odporność w dorosłym życiu. Chociaż ospa wietrzna zazwyczaj przebiega łagodnie, u niektórych osób może powodować poważne powikłania, dlatego nie powinna być bagatelizowana. Dowiedz się, jak przebiega ospa wietrzna u dzieci i osób dorosłych, jak wygląda leczenie oraz jak możesz uchronić siebie i dziecko przed zakażeniem.


test na endometriozę polmed
Nowość! Kup online!
Badania
Test EndoRNA na endometriozę
Test umożliwiający szybką diagnostykę endometriozy. Umów badanie w POLMED!

2400 zł
schizofrenia objawy
21/06/2024
Choroby, Zdrowie psychiczne
Schizofrenia – przyczyny, objawy, rodzaje; czy schizofrenię można wyleczyć?

Czym jest schizofrenia? Dla większości z nas nazwa tej choroby nie brzmi obco, jednak mimo tego świadomość społeczeństwa na temat przebiegu tego schorzenia jest naprawdę niska. Osoby chore na schizofrenię często są stygmatyzowane, kiedy w rzeczywistości przy odpowiednim leczeniu i wsparciu są w stanie cieszyć się codziennością swojego życia.


ciemieniucha
17/06/2024
Choroby
Ciemieniucha u niemowlaka — jak powstaje i jak leczyć?

Skóra niemowląt jest niezwykle delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, dlatego wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Rodzice maluchów często zgłaszają się do lekarza z powodu powszechnego problemu dermatologicznego, jakim jest ciemieniucha na skórze głowy. Mimo że uznaje się ją za stan niezagrażający dziecku, może być powodem zmartwień opiekunów. Czym dokładnie jest i jak wygląda ciemieniucha? Jakie są jej przyczyny?


badanie na raka polmed
Nowość! Kup online!
Badanie
Trucheck intelli – wczesna diagnostyka nowotworów
To badanie pozwalające wykryć ok. 70 rodzajów guzów litych. Trucheck intelli wykrywa nowotwór podając miejsce pochodzenia guza. Umów badanie w POLMED!

6300 zł
osobowość typu borderline
10/06/2024
Zdrowie psychiczne
Osobowość borderline – diagnoza, cechy, terapia; jak pomóc osobie z borderline?

Borderline (ang. borderline personality disorder, BPD) to zaburzenie, które utrudnia relacje i niszczy życie. Osoby, u których zdiagnozowano tę przypadłość, mają trudności w wytrwaniu w relacjach, częściej się uzależniają, wykazują zwiększone ryzyko do samookaleczania i podejmowania prób samobójczych.


03/06/2024
Dieta
Sezonowe owoce i ukryte w nich witaminy – po jakie owoce sięgnąć w sezonie letnim?

Owoce są niskokaloryczne, orzeźwiające, a przy tym zawierają sporo cennych witamin. Które z nich warto jeść latem, aby uzupełnić dietę w witaminy i inne wartościowe składniki?


Opieka medyczna w ciąży
już od 153 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Ciąża
Ciąża to jeden z najcudowniejszych okresów życia – nie tylko przyszłej mamy, ale i całej rodziny. Odpowiednie przygotowanie pozwoli przeżyć ten czas w spokoju i dobrym zdrowiu. Możemy Ci towarzyszyć?

1500 zł/rok
szkarlatyna malinowy język
27/05/2024
Choroby
Szkarlatyna (płonica) – objawy, przebieg i zapobieganie

Chociaż płonica często zaliczana jest do chorób wieku dziecięcego, to w rzeczywistości występuje u dzieci i dorosłych. Co roku możemy wyróżnić okresy, w których wzrasta występowanie popularnych infekcji — sezon grypowy czy wzmożona zachorowalność na anginę? A może coś innego? Dowiedz się, dlaczego warto znać objawy innych powszechnie występujących chorób i co musisz wiedzieć o szkarlatynie.


pokrzywka objawy leczenie
20/05/2024
Choroby
Pokrzywka – przyczyny, objawy i leczenie, jak pozbyć się pokrzywki?

Pokrzywka to choroba powszechna, a jednocześnie bardzo dokuczliwa. Może mieć różne przyczyny oraz dotyczyć zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Jest źródłem dużego dyskomfortu i potrafi skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Czym jest pokrzywka i w jaki sposób się objawia? Jakie są przyczyny powstawania pokrzywki? Czy pokrzywka zawsze oznacza alergię? Jak wygląda diagnostyka i leczenie pokrzywki?


badania dla seniorów
Kup online!
Pakiet badań
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia. Kup pakiet badań laboratoryjnych dla seniorów w POLMED!

od 70 zł
białe plamy na paznokciach
13/05/2024
Choroby
Białe plamki na paznokciach — czym jest leukonychia?

Białe zmiany na paznokciach to często występująca dolegliwość, która z jednej strony może okazać się tylko niegroźnym problemem estetycznym, a z drugiej – poważnym schorzeniem. Leukonychia może wskazywać na choroby wewnętrzne, zatrucie metalami ciężkimi lub też obniżony poziom składników mineralnych i witamin. Czy kiedykolwiek zauważyłeś białe plamki na swoich paznokciach? Zastanawiałeś się, co mogą oznaczać i jakie problemy zdrowotne mogą sygnalizować?


cukrzyca ciążowa
06/05/2024
Choroby
Cukrzyca ciążowa – przyczyny, objawy, powikłania; czy jest groźna dla dziecka?

Cukrzycę ciążową rozpoznaje się u 3-12% kobiet. W ostatnich latach zaburzenia gospodarki węglowodanowej u kobiet ciężarnych stają się coraz częściej doskwierającym problemem. Najprawdopodobniej wynika to z faktu powszechnego problemu nadwagi i otyłości, niskiego poziomu aktywności fizycznej oraz coraz późniejszego wieku, w którym to pary zaczynają starać się o dziecko. Czy można zapobiegać cukrzycy ciążowej i jak należy postępować, kiedy już się rozwinie?


szczepienie polmed
Nowość! Kup online!
Szczepienie
Szczepionka przeciw półpaścowi
Osoby zakażone w przeszłości wirusem ospy wietrznej są obarczone wysokim ryzykiem zachorowania na bolesną chorobę zwaną półpaścem. Można zminimalizować to ryzyko przyjmując szczepienie ochronne.

od 830 zł
stulejka u dzieci
29/04/2024
Choroby
Stulejka u dzieci — objawy, leczenie i powikłania. Jak wygląda stulejka?

Stulejka to zwężenie napletka, które często wywołuje duży niepokój wśród wielu rodziców. W większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka, choć u starszych chłopców może być konieczne wdrożenie leczenia. Jakie symptomy mogą sugerować stulejkę u dzieci? Czy stulejka zawsze wymaga interwencji medycznej? Jakie powikłania wiążą się z nieleczoną stulejką? Na te, a także inne pytania odpowiadamy w tym artykule. Zapraszamy!


włókniak badanie
26/04/2024
Choroby
Włókniaki – przyczyny, objawy, leczenie; jak wygląda włókniak?

Włókniaki skórne są często pojawiającymi się zmianami nowotworowymi. Choć istnieje wiele ich wariantów kliniczno-histologicznych, w większości przypadków nie sprawiają większych problemów w diagnostyce. Zalicza się je do grupy nowotworów łagodnych i bardzo często nie ma potrzeby podejmowania w związku z nimi żadnych działań. Czym zatem dokładnie są włókniaki twarde i miękkie, dlaczego powstają, jak można się ich pozbyć? Oto najważniejsze informacje.


profilaktyka onkologiczna polmed
Kup online!
Pakiet badań
Profilaktyka onkologiczna dla kobiet
Nie ma sensu drżeć ze strachu przed nowotworem! Regularnie wykonywane badania na obecność markerów nowotworowych w organizmie pozwalają na wykluczenie lub szybkie wykrycie zagrożenia. Zadbaj o zdrowie z POLMED.

od 179 zł
trombofilia
25/04/2024
Choroby
Trombofilia - przyczyny, objawy, leczenie nadkrzepliwości krwi 

Trombofilia to zaburzenie mechanizmów hemostazy, które przejawia się nadmierną tendencją krwi do krzepnięcia. To z kolei przyczynia się do powstawania zmian zakrzepowo-zatorowych w krwioobiegu. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, prowadząc tym samym do wielu groźnych dla życia powikłań. Nadkrzepliwość krwi, bo tak inaczej określa się trombofilię, może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Jakie objawy mogą wskazywać na jej występowanie i jak wygląda leczenie trombofilii?


przygotowanie do ciąży
24/04/2024
Profilaktyka, Styl życia
Jak przygotować się do ciąży? Ważne szczepienia i badania

Razem z partnerem podjęliście decyzję o tym, że chcecie zostać rodzicami? W takim razie pamiętaj o tym, że zarówno macierzyństwo jak i droga do niego to spore wyzwanie pod względem psychicznym i fizycznym. Należy więc odpowiednio się do tego przygotować. Jakie czynności należy wykonać zanim rozpoczniecie aktywne starania o potomstwo? O czym należy pamiętać? Jakich lekarzy warto odwiedzić i jakie badania powinny zostać wykonane zanim zajdziesz w ciążę? Odpowiadamy na najważniejsze pytania, dotyczące przygotowań do ciąży!


profilaktyka onkologiczna dla mężczyzn polmed
Kup online!
Pakiet badań
Profilaktyka onkologiczna dla mężczyzn
Pakiet badań laboratoryjnych umożliwia wykrycie markerów pojawiających się w przypadku nowotworów, które najczęściej dotyczą mężczyzn - takich jak m.in.: rak jądra, nerki, płuca czy prostaty. Umów badania w POLMED!

od 150 zł
zapalenie pęcherza
23/04/2024
Choroby
Zapalenie pęcherza moczowego – jak sobie z nim poradzić? 

Zapalenie pęcherza moczowego to powszechna dolegliwość, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Jest to stan, który nie tylko może być bolesny, lecz także może wpływać negatywnie na jakość życia pacjentów. Codzienne czynności, które wcześniej były rutynowe, mogą stać się źródłem dyskomfortu i frustracji. Zapaleniu pęcherza nierzadko towarzyszy bowiem uczucie pieczenia, częste oddawanie moczu, a nawet bóle brzucha.


19/04/2024
Choroby
Toczeń rumieniowaty: przyczyny i objawy choroby. Jak poprawić jakość życia osób z toczniem układowym?

Dlaczego Twój organizm atakuje własne organy? Jakie czynniki powodują toczeń, chorobę, która nie tylko rzutuje na skórę, ale i może obejmować również nerki, stawy, wątrobę, a nawet serce? Jakie są metody walki z toczniem, aby poprawić jakość życia osób zmagających się z tą chorobą?


abonament medyczny dla pary polmed
już od 229 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet
Prywatna opieka medyczna dla dwojga! Wybierz abonament dla par w POLMED.

od 2250 zł /rok
profilaktyka ginekologiczna polmed
Nowość! Kup online!
Pakiet badań
Profilaktyka ginekologiczna
Dbamy o Mamy! Kup pakiet badań w niższej cenie. Nie odkładaj ich na później - zdrowie nie poczeka.

od 299,50 zł
19/04/2024
Choroby, Zdrowie psychiczne
ADHD u dorosłych: jak rozpoznać objawy i jak sobie z nimi radzić?

Masz wątpliwości dotyczące ADHD i zmagasz się z rozpowszechnionymi mitami oraz nieporozumieniami? Zastanawiasz się, jak zdobyć wiarygodne informacje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie lub swoich bliskich? Ten artykuł jest dla Ciebie – odkryjesz tutaj, jak dorosłe osoby mogą radzić sobie z ADHD i gdzie szukać efektywnego wsparcia. Zapraszamy do lektury, która pomoże zrozumieć wszystkie niejasności.


abonament medyczny dla kobiet polmed
już od 120 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Kobieta
Nie odkładaj badań na później! Zdrowie nie poczeka. Wykup abonament medyczny w POLMED.

od 1180 zł/rok
19/04/2024
Choroby, Zdrowie psychiczne
Choroba Alzheimera — czynniki ryzyka, etapy choroby, kryteria diagnostyczne

Choroba Alzheimera (ang. Alzheimer’s disease) to neurodegeneracyjna choroba mózgu, która atakuje komórki nerwowe. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, każdego roku przybywa chorych na chorobę Alzheimera. Początkowo chory często nie odczuwa żadnych objawów, jednak postępujące zaburzenia prowadzą do poważnych i nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych. Czym dokładnie jest choroba Alzheimera, jak się objawia, czym jest spowodowana i jak się ją leczy? Jak pomóc choremu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.


abonament medyczny dla mężczyzn polmed
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie! Wybierz abonament medyczny dla mężczyzn w POLMED.

od 1180 zł/rok
17/04/2024
Choroby, Zdrowie psychiczne
Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD) — typy, objawy, leczenie

Złożone zaburzenie psychiczne, które charakteryzuje się znaczącymi wahaniami nastroju — choroba afektywna dwubiegunowa, dotyka coraz większego odsetka społeczeństwa. Pamiętaj ChAD — to nie wyrok! Wczesna interwencja może znacząco poprawić jakość życia osób dotkniętych tym zaburzeniem.


abonament medyczny dla seniorów polmed
już od 273 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet Senior
Wiek nie musi Was ograniczać! Wybierz abonament opieki medycznej dla dwojga w POLMED.

od 2680 zł /rok
badania na choroby weneryczne polmed
Nowość! Kup online!
Pakiet badań
Pakiet intymny – diagnostyka chorób wenerycznych
Zadbaj o swoje zdrowie intymne! Kup nasz pakiet diagnostyki chorób wenerycznych.

od 450 zł
17/04/2024
Choroby
Tężec — drogi zakażenia, diagnostyka i leczenie; szczepienie na tężec

Tężec to choroba, w której do zakażenia dochodzi w wyniku niepozornych zranień czy skaleczeń. Nie bez powodu w Polsce szczepienie przeciw tężcowi jest obowiązkowe i refundowane przez NFZ do 19. roku życia.


Zapoznaj się z nasza ofertą:
Opieka medyczna w ciąży
już od 153 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Ciąża
Ciąża to jeden z najcudowniejszych okresów życia – nie tylko przyszłej mamy, ale i całej rodziny. Odpowiednie przygotowanie pozwoli przeżyć ten czas w spokoju i dobrym zdrowiu. Możemy Ci towarzyszyć?

1500 zł/rok
abonament medyczny dziecko polmed
już od 153 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Dziecko
Czy możemy otoczyć Twoje dziecko opieką? Wiemy, jak to zrobić skutecznie - tak, byś nie musiał martwić się o swoje pociechy. Zdrowe dziecko to spokojny rodzic!

1500 zł/rok
opieka medyczna dla rodziny
już od 448 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Mama, tata, dzieci
Pozwólcie, że zadbamy o Was kompleksowo. Oddajcie się swoim pasjom i realizacji celów, a my będziemy się troszczyć o Was. Więcej radości na co dzień!

4400 zł/rok
Więcej usług
Najpopularniejsze artykuły
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się