POLMED Zdrowie

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – stare i mądre przysłowie. Wszyscy znamy, ale czy stosujemy?
Na stronach POLMED Zdrowie przeczytasz profesjonalne artykuły medyczne dotyczące profilaktyki zdrowotnej, dowiesz się jak często należy się badać, jak wiele znaczy nowoczesna diagnostyka i wczesne wykrywanie nieprawidłowości w naszym organizmie. Jaki powinien wyglądać zdrowy styl życia i zdrowa dieta?  Jakie choroby nam grożą, jeśli nie zadbamy o siebie? Jak zapobiegać i jak leczyć jeśli zostaną zdiagnozowane.

Życzymy dobrej lektury i niezmiennie zachęcamy do badań profilaktycznych.

Kategoria wpisów
24/03/2023
Profilaktyka
Wkładki domaciczne, czyli długoterminowe metody antykoncepcyjne

Antykoncepcja to bardzo indywidualna kwestia – nie wszystkie metody odpowiadają każdej parze.


23/03/2023
Aktualności
Wstyd podczas badania – dlaczego warto zostawić go za drzwiami?

Wizyta u lekarza może wiązać się z poczuciem skrępowania. Często wynika ono z konieczności rozebrania się przed lekarzem. W 9. odcinku serii “Leczymy kompleksy” w dosłowny sposób przedstawiamy problem klasycznego wstydu przed odsłonięciem ciała na potrzeby przeprowadzenia badania.


22/03/2023
Dieta
Sezonowe owoce i ukryte w nich witaminy

Owoce to bogate źródło błonnika oraz wielu różnych składników odżywczych. Zawierają prawie wszystkie witaminy (poza B12 oraz D).


20/03/2023
Choroby
Infekcje intymne u kobiet – jak je rozpoznać oraz jakie leczenie wybrać?

Narządy rodne kobiety są narażone na rozwój infekcji intymnych, wywoływanych przez grzyby, bakterie, wirusy lub pasożyty.


17/03/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby, Porady lekarzy
Nowotwory skóry – które znamiona mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia?

już od 210 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet
Prywatna opieka medyczna dla dwojga

od 2142 zł /rok
16/03/2023
Aktualności
Nie udawaj, że nie słyszysz, czyli dlaczego nie warto bać się wizyty u lekarza

Często zdarza się tak, że zwlekamy z pójściem do lekarza. Bagatelizujemy swoje dolegliwości i odkładamy wizytę w przychodni.


16/03/2023
Badania, Choroby
Torbiel jajnika – przyczyny oraz rozpoznanie  

już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1122 zł/rok
15/03/2023
Choroby
Jakie są objawy zakażeń bakterią Escherichia coli i czy jest ona niebezpieczna?

Pod koniec XIX wieku, austriacki lekarz Theodor Escherich, odkrył bakterię, którą podejrzewał o wywoływanie biegunek i wymiotów.


14/03/2023
Aktualności
Wiek to nie przeszkoda, czyli kilka słów o intymności po 60. roku życia

Seksualność to bardzo ważny aspekt naszego życia. Intymność zbliża do siebie ludzi, dzięki czemu mogą oni budować trwałe relacje, oparte o wzajemną troskę i rozumienie swoich potrzeb.


już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1122 zł/rok
14/03/2023
Aktualności
O ćwiczeniach dla seniorów

Regularna aktywność fizyczna to gwarancja świetnej kondycji i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy o tym, że sport uprawiać mogą zarówno młodsi, jak i starsi.


09/03/2023
Aktualności
Nie zmuszaj – daj dobry przykład!

Codzienne obowiązki, szybkie tempo życia oraz troska o osoby z najbliższego otoczenia to czynniki, które sprawiają, że często zapominamy o swoim zdrowiu.


Abonament SENIOR
już od 130 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1326 zł/rok
06/03/2023
Aktualności
Podpisanie Karty Dobrych Praktyk dla placówek medycznych jako zwieńczenie I edycji kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

2 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie Karty Dobrych Praktyk dla placówek medycznych, wypracowanej w ramach I edycji kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE. Zainicjowana w październiku ubiegłego roku akcja zwraca uwagę na nieodwoływanie wizyt lekarskich przez pacjentów. W kampanii wzięli udział przedstawiciele ochrony zdrowia – zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.


02/03/2023
Aktualności
Samodzielna diagnoza, czyli dlaczego nie warto leczyć się za pomocą wyszukiwarki internetowej

Leczymy kompleksy”, grupa AD HOC w zabawny sposób prezentuje do czego doprowadzić może nadmierna ufność w internetowe diagnozy. Poniżej znajdziesz powody, dla których warto zaufać lekarzowi i podchodzić krytycznie do wyszukiwanych samodzielnie informacji. 


badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
28/02/2023
Badania, Styl życia
Jak docenić kobietę z okazji jej święta?

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto obchodzone 8. marca. Może stanowić ono dla Panów dodatkowy pretekst do podkreślenia uczuć, wdzięczności, czy wsparcia w codziennych obowiązkach. W jaki sposób docenić ukochaną partnerkę, żonę, mamę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę? Najlepiej zrobić to tak, aby poczuła się ona ważna, wyjątkowa i kochana. Może pomocne mogą być w tym przypadku pakiety opieki medycznej POLMED, które łatwy i szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej. Dający poczucie bezpieczeństwa i oszczędzający czas. Jednocześnie stanowią idealny prezent z okazji Dnia Kobiet – podkreśli on bowiem to, jak wiele znaczy kobieta w naszym życiu. 


23/02/2023
Aktualności
Nie możesz przyjść do lekarza? Odwołaj swoją wizytę

Nieodwoływanie umówionych wizyt u lekarzy specjalistów to nieustannie narastający problem w całej Polsce. Kolejny odcinek z serii humorystycznych filmów pt. „Leczymy kompleksy” z Grupą AD HOC, w zabawny sposób obrazuje sytuację, z którą w rzeczywistości codziennie spotykają się pracownicy placówek medycznych.


badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
16/02/2023
Aktualności
Krępujące problemy zdrowotne, czyli jak rozmawiać z lekarzem o „tych” sprawach

Nie o wszystkim lubimy mówić wprost. Czasami trudno jest zwierzyć się ze swoich problemów naszym najbliższym, a co dopiero, gdy przychodzi nam wyjawić swoją głęboko skrywaną tajemnicę zupełnie obcej osobie.


15/02/2023
Dieta, Styl życia
Woda gazowana czy niegazowana – na którą się zdecydować?

Woda gazowana to jeden z napojów, wokół którego narosło wiele mitów – w większości szkodliwych.  Jaka jest prawda na jej temat? Czy gazowana woda jest zdrowa? A może należy jej unikać? Jaki wpływ na nasz organizm wykazuje woda gazowana i czy są osoby, które nie powinny jej pić? Poznaj fakty na ten temat!  


już od 140 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Ciąża
Możemy Ci towarzyszyć?

1428 zł/rok
10/02/2023
Dieta, Choroby
Czy kamienie w pęcherzyku żółciowym są groźne?

Kamienie żółciowe to złogi powstające w pęcherzyku oraz przewodach żółciowych. Prowadzą one do kamicy pęcherzyka żółciowego, jednej z najczęstszych chorób przewodu pokarmowego w Europie, objawiającej się silnym, napadowym bólem określanym mianem kolki żółciowej. Kamienie które powstają w drogach żółciowych i nie przedostają się do pęcherzyka żółciowego mogą powodować rzadszą postać kamicy żółciowej – kamicę przewodową. Jak postępować w przypadku kamieni w pęcherzyku żółciowym? Czy można ich uniknąć i czy zawsze konieczna jest operacja? 


09/02/2023
Aktualności
Lekarz to nie detektyw – potrzebuje kompletu informacji

Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś, jak ważna jest szczerość wobec lekarza podczas wizyty? Czy zdajesz sobie sprawę, że ukrywanie informacji dotyczących swojego zdrowia może utrudnić postawienie prawidłowej diagnozy? Lekarz pomimo swojej szerokiej wiedzy i doświadczenia nie jest jak Sherlock Holmes czy Hercules Poirot, którzy są w stanie rozwiązać każdą zagadkę, posiadając jedynie szczątkowe informacje. 


badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
już od 250 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet Senior
Wiek nie musi Was ograniczać

od 2550 zł /rok
08/02/2023
Profilaktyka, Styl życia
Przez zdrowie do serca, czyli o najlepszym prezencie na Walentynki 

Walentynki to święto zakochanych, które zgodnie z przyjętą tradycją, obchodzone jest 14. lutego. Na popularność tego szczególnego dnia wpływa to, że miłość stanowi jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Na jej temat powstało mnóstwo książek i filmów. O miłości wypowiadał się nawet najsłynniejszy psychiatra w historii – Zygmunt Freud, który stwierdził, że: Człowiek musi kochać, aby być zdrowy. Miłość to nie tylko wzniosłe uczucia – to także codzienne drobiazgi i wzajemna troska, w tym, troska o zdrowie. Czy można zatem podarować drugiej połówce coś piękniejszego i cenniejszego od zdrowia?  


już od 140 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Dziecko
Pomagamy zapewnić dobry rozwój Twojego skarba!

1428 zł/rok
06/02/2023
Profilaktyka, Styl życia
Praca zdalna przy komputerze, a wzrok. Jak zadbać o oczy podczas pracy i nauki zdalnej?

Urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, tablety i smartfony są obecnie dostępne  w każdym domu i można z nich korzystać o każdej porze dnia. Odkąd na dobre zagościły one w naszym życiu dostrzeżono wzrastającą zależność pomiędzy pracą przy monitorze, a kłopotami ze wzrokiem. Coraz częściej podejmowana praca zdalna zmusza nas do spędzania kilku godzin na wpatrywaniu się w ekran. Czy może ona wobec tego przyczynić się do pojawiania wad wzroku a jeśli tak, to jak należy dbać o oczy?  


już od 410 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mama, tata, dzieci
Więcej radości na codzień!

4182 zł/rok
02/02/2023
Aktualności
Strach ma wielkie oczy

Prawdopodobnie słyszałeś/łaś, jak ludzie mówią o swoim strachu przed igłami i jak boją się np. zaszczepić przeciw grypie. Ale to, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że jest więcej osób, które mają lęk przed gabinetami lekarskimi niż tych, które go nie mają!


badanie
Pakiet badań hormonalnych - dla kobiet
Zadbaj o prawidłową gospodarkę hormonalną.

od 99 zł
badanie
Diagnostyka chorób tarczycy
Choroby tarczycy mogą być przyczyną wielu dolegliwości.

od 52 zł
02/02/2023
Badania, Choroby, Porady lekarzy
Łojotokowe zapalenie skóry – czym jest i jak sobie z nim radzić?

Łojotokowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych chorób dermatologicznych, znana szerokiej grupie czytelników, niejednokrotnie uciążliwa i niedająca o sobie zapomnieć, wydawałoby się błaha, aczkolwiek nawracająca i tym silniej irytująca pacjentów, których dotyka. Wiemy o niej wiele, ale nic na pewno. Umiemy zaleczyć, ale czy wyleczyć? Jaki jest jej związek z ludzkim wirusem upośledzenia odporności czy chorobą Parkinsona? Wiele pytań i jeszcze więcej kontrowersji dotyczących patogenezy schorzenia.


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1122 zł/rok
już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1122 zł/rok
już od 210 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet
Prywatna opieka medyczna dla dwojga

od 2142 zł /rok
Więcej usług
Najpopularniejsze artykuły
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się