„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – stare i mądre przysłowie. Wszyscy znamy, ale czy stosujemy?
Na stronach POLMED Zdrowie przeczytasz profesjonalne artykuły medyczne dotyczące profilaktyki zdrowotnej, dowiesz się jak często należy się badać, jak wiele znaczy nowoczesna diagnostyka i wczesne wykrywanie nieprawidłowości w naszym organizmie. Jaki powinien wyglądać zdrowy styl życia i zdrowa dieta? Jakie choroby nam grożą, jeśli nie zadbamy o siebie? Jak zapobiegać i jak leczyć jeśli zostaną zdiagnozowane.
Życzymy dobrej lektury i niezmiennie zachęcamy do badań profilaktycznych.
Zasiedlająca nasz układ pokarmowy mikroflora, w różnorodny sposób oddziałuje na nasz organizm.
Nowotwory przewodu pokarmowego wiążą się z największą śmiertelnością spośród nowotworów wszystkich układów ludzkiego organizmu.
Legionelloza (nazywana także chorobą legionistów) to choroba, za której wywołanie odpowiedzialna jest bakteria Legionella pneumophila. Jeszcze do niedawna mało kto wiedział o istnieniu tej choroby, jednak w ostatnim czasie temat legionellozy praktycznie nieustannie pojawia się w mediach.
Tłuszczak to jedna z najczęstszych postaci łagodnych guzów, które rozwijają się z tkanki tłuszczowej.
Potworniaki (łac. teratoma) to stosunkowo rzadko występujące nowotwory – w dużej mierze wciąż stanowią one zagadkę dla badaczy.
ezonans magnetyczny i tomografia komputerowa to badania radiologiczne, które są niezwykle istotne w czasie diagnostyki wielu schorzeń.
Regularne badania profilaktyczne to klucz do długiego życia w zdrowiu.
13 września 2023 roku rusza kolejna, 27. edycja akcji profilaktycznej Twoje życie – Twój STYL. POLMED po raz kolejny bierze udział w przedsięwzięciu, zachęcając tym samym kobiety do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. W tym roku po raz pierwszy do akcji dołączyły dwie placówki POLMED Diagnostyki, spółki z Grupy POLMED, oferujące badania z zakresu diagnostyki obrazowej.
W kontekście miesiączki pojawia się wiele pytań, które dotyczą m.in. czasu jej trwania, przebiegu czy objawów towarzyszących. Warto, aby każda kobieta obserwowała te kwestie z dużą uważnością, ponieważ nieraz są one odzwierciedleniem ogólnego stanu organizmu.
Menstruacja, miesiączka, okres – wszystkie te określenia dotyczą jednej z faz kobiecego cyklu. To właśnie wtedy występuje krwawienie z dróg rodnych, co świadczy o złuszczaniu się endometrium (śluzówki macicy).
Alkohol to jedna z najbardziej popularnych na całym świecie używek, która stosowana nawet w niewielkich ilościach może doprowadzić do wystąpienia licznych objawów niepożądanych. Jego regularne nadużywanie prowadzi natomiast do wystąpienia trwałych, negatywnych zmian w naszym organizmie, z których wiele widocznych jest już na pierwszy rzut oka. Czym grozi nadużywanie alkoholu? Jak alkohol zmienia twarz? Czy zmiany wywołane przez picie alkoholu są odwracalne?
Alkohol to jedna z najłatwiej dostępnych na całym świecie używek, powszechnie spożywana i akceptowana w większości środowisk, która jednocześnie może być śmiertelną trucizną. Nadmierne spożywanie alkoholu przyczynia się do rozwoju silnego uzależnienia, a w efekcie do rozwoju wielu chorób. Pomimo tego, alkohol dla wielu stanowi nieodłączny element codziennego życia, skuteczny sposób na rozluźnienie, chwilowe odpędzenie codziennych zmartwień czy, nagrodzenie się za osiągnięte sukcesy. Kiedy możemy mówić o uzależnieniu od alkoholu? Kto jest na nie najbardziej narażony? Jakie są objawy i powikłania choroby alkoholowej? Jak wygląda leczenie alkoholizmu?
Bakterie towarzyszą nam na co dzień. Jak podaje literatura, obecnie udało się opisać tylko niewielką liczbę spośród wszystkich gatunków, jakie zamieszkują Ziemię.
Zaćma, inaczej określana jako katarakta, to jedna z najgroźniejszych i najczęściej diagnozowanych chorób oka.
Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB i UVA niesie za sobą negatywne konsekwencje.
Czyrak, znany dawniej także pod nazwą furunkuł, jest to bakteryjne zapalenie mieszka włosowego, obejmujące również otaczającą go tkankę.
Dna moczanowa to jedna z chorób, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na pogorszenie jakości życia chorego.
Dłonie to zdecydowanie wizytówka każdego człowieka – nic więc dziwnego, że dbamy o to, by były zadbane i estetycznie się prezentowały.
Wakacyjny wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a Ty zamiast myśleć o upragnionym odpoczynku zaprzątasz sobie głowę dietą?
Badanie elektrycznej czynności serca, czyli tzw. elektrokardiografia (EKG), to jedno z podstawowych badań diagnostycznych, stosowanych w kardiologii.
W tym artykule przybliżone zostaną pojęcia, dotyczące położenia macicy – tyłozgięcie i przodozgięcie.
Neuralgie (inaczej nerwobóle) są zespołami bólowymi, które objawiają się napadowym, silnym oraz piekącym bólem w różnych częściach ciała.