POLMED Zdrowie

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – stare i mądre przysłowie. Wszyscy znamy, ale czy stosujemy?
Na stronach POLMED Zdrowie przeczytasz profesjonalne artykuły medyczne dotyczące profilaktyki zdrowotnej, dowiesz się jak często należy się badać, jak wiele znaczy nowoczesna diagnostyka i wczesne wykrywanie nieprawidłowości w naszym organizmie. Jaki powinien wyglądać zdrowy styl życia i zdrowa dieta?  Jakie choroby nam grożą, jeśli nie zadbamy o siebie? Jak zapobiegać i jak leczyć jeśli zostaną zdiagnozowane.

Życzymy dobrej lektury i niezmiennie zachęcamy do badań profilaktycznych.

Kategoria wpisów
13/02/2024
Aktualności
Kolejne etapy rozwoju spółki POLMED Diagnostyka

POLMED Diagnostyka (dawniej Starmedica) to sieć placówek świadczących usługi diagnostyki obrazowej, która w lutym 2021 roku zastała przejęta przez POLMED.
W lutym firma otworzyła kolejną placówkę: w Warszawie przy ul. Puławskiej 410a, gdzie sąsiaduje z Centrum Medycznym POLMED.

Jednocześnie, zgodnie ze strategią nakreśloną przez właścicieli Grupy POLMED, firma rozwija się poprzez akwizycje. 31 stycznia br. POLMED Diagnostyka zakupiła 100% udziałów w Centrum Medycznym Magnetica Sp. z o.o.
Centrum Medyczne Magnetica jest pierwszym ogólnodostępnym ośrodkiem w Polsce, który oferuje proces diagnostyczny określany jako „FUZJA”.


23/01/2024
Choroby
Co może powodować drętwienie kończyn górnych i dolnych? 

Drętwienie rąk i nóg to dolegliwość, której każdy z nas doświadcza wielokrotnie w ciągu swojego życia. Drętwienie kończyn może mieć różne przyczyny, począwszy od siedzącego trybu życia i chwilowego ucisku na nerwy, aż po poważne schorzenia, takie jak cukrzyca czy choroby autoimmunologiczne. Jeśli jest sporadyczne i szybko ustępuje, zwykle nie stanowi powodu do niepokoju. Gdy jednak powtarza się często, warto skontaktować się z lekarzem, w celu określenia źródła problemu. Przedstawiamy najczęstsze przyczyny drętwienia rąk i stóp, a także sposoby ich diagnostyki i leczenia. 


16/01/2024
Profilaktyka, Dieta, Badania
Internista jako lekarz pierwszego kontaktu

Interna jako najstarszy i jeden z najszerszych działów medycyny, podchodzi do zdrowia człowieka kompleksowo. Gałąź medycyny, którą jest interna, zakłada działanie oparte na metodzie dedukcji, a więc posługujące się spojrzeniem na organizm jako właściwie funkcjonującą całość, jeśli wszystkie układy narządów będą pracowały prawidłowo.


09/01/2024
Profilaktyka, Badania, Choroby
Urolog – jakie choroby leczy i kiedy się do niego udać? 

Urologia jest szeroką dziedziną medycyny, zajmującą się układem moczowym oraz płciowym zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Często urologię błędnie kojarzy się wyłącznie z dyscypliną powiązaną głównie z problemami zdrowotnymi dotykającymi tylko panów, bowiem ich układ moczowo-płciowy jest ze sobą intensywniej sprzężony niż u pań. Urologia stanowi jednak rozbudowaną gałąź medyczną, która bada: budowę, funkcje, działanie oraz choroby układu moczowo-płciowego nie tylko osób dorosłych obu płci, ale również dzieci. 


06/01/2024
Profilaktyka, Badania, Choroby
Nefrolog – kiedy i w jakich sprawach udzieli mi pomocy? 

Nefrologia to dziedzina medycyny, zajmująca się stanem zdrowia nerek i układu moczowego. Nerki oraz układ moczowy są tymi elementami organizmu człowieka, których nieprawidłowości w działaniu sygnalizują pojawienie się innych dolegliwości w obrębie ciała i zwykle przebiegają tak dokuczliwie, że nie sposób nie zareagować na wysyłane przez organizm sygnały. 


Nowość
badania
Onkopakiet badanie mikroelementów
Badanie zalecane jest w ramach profilaktyki nowotworowej osób dorosłych, jest również wykorzystywane w procesie leczenia nowotworów.

od 160 zł
04/01/2024
Profilaktyka, Badania, Choroby
Kardiolog – kim jest i w jaki sposób może nam pomóc? 

Kardiologia to niezwykle szeroka gałąź medycyny, która skupia się na diagnozowaniu oraz leczeniu dolegliwości objawiających się chorobami serca i niepoprawnym funkcjonowaniem  układu sercowo-naczyniowego. Kardiologia dzieli się na wiele specjalizacji, spośród których możemy wyodrębnić m.in.: kardiochirurgię, kardiologię dziecięcą, kardiologię inwazyjną oraz nieinwazyjną, a także stosunkowo młodą dziedzinę medycyny, funkcjonującą od 2006 roku, zwaną hipertensjologią, zajmującą się ciśnieniem tętniczym. 


02/01/2024
Profilaktyka, Dieta
Czemu warto przejść na wegetarianizm i jak zrobić to zdrowo? 

Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
31/12/2023
Aktualności, Profilaktyka
Żywieniowa profilaktyka nowotworowa – jak zmniejszyć ryzyko zachorowania za pomocą diety? 

jak wzmocnić pamięć?
29/12/2023
Profilaktyka, Styl życia
Jak wzmocnić pamięć? 

Pamięć w istotny sposób wpływa na naszą codzienność i pomaga nam prawidłowo funkcjonować w otaczającym nas świecie. Czym jednak właściwie jest pamięć? Określić ją można jako umiejętność przyswajania, zachowywania oraz odtwarzania wybranych informacji – np. o miejscach, zdarzeniach czy doświadczeniach.  Zaburzenia w tym zakresie prowadzić mogą do sporych trudności, a niekiedy mogą nawet ograniczać możliwość samodzielnego życia. Ze względu na to w poniższym artykule opowiemy o tym jakie czynniki negatywnie wpływają na pamięć, przedstawimy skuteczne sposoby na jej wzmocnienie oraz odpowiemy na pytanie o to, czemu warto poprawiać swoją pamięć. 


Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
badanie usg
27/12/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby
Badanie USG – na czym polega i jak wygląda? 

Lekarz okulista
21/12/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby
Okulista – kompleksowe leczenie oczu  

Wzrok jest jednym ze zmysłów, umożliwiających nam komunikację ze światem zewnętrznym. Dzięki niemu dostrzegamy otaczających nas ludzi, przedmioty i miejsca. Ponadto, wzrok gwarantuje możliwość przemieszczania się w przestrzeni, stanowiąc dopełnienie pozostałych zmysłów, którymi są: słuch, węch, smak oraz dotyk. Zestawienie pełnego repertuaru poprawnie działających zmysłów stwarza szansę na prowadzenie harmonijnego, zbilansowanego życia. Wady wrodzone, upływający czas bądź też najróżniejsze zdarzenia losowe sprawiają jednak, że nasze oczy zaczynają wymagać leczenia, które zaproponuje, zleci i przeprowadzi okulista.  


Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
Lekarz endokrynolog
19/12/2023
Profilaktyka, Badania
Endokrynolog – czym się zajmuje i jakie choroby leczy? 

Nieprawidłową pracę organizmu nie zawsze łatwo jest jednoznacznie opisać oraz zdiagnozować. Wielokrotnie pacjenci zgłaszają się do lekarza rodzinnego z poczuciem permanentnego wyczerpania, nieustępliwego zmęczenia, problemami z koncentracją i wówczas wielokrotnie kierowani są do specjalisty, którym jest endokrynolog. Często przyczyny utrzymującego się znużenia leżą nie tylko w podejmowaniu codziennych aktywności, lecz posiadają problemy zakorzenione znacznie głębiej – mają podłoże hormonalne. To właśnie tymi schorzeniami zajmuje się endokrynolog. 


Fot. Lukasz Glowala
18/12/2023
Aktualności
Nowe kompetencje Grupy POLMED w zakresie rehabilitacji

POLMED S.A. należący do ścisłej czołówki firm na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, obejmuje pakiet kontrolny udziałów Nordmedic sp. z o.o.. To kontynuacja budowy rehabilitacyjnej odnogi Grupy POLMED, którą zapoczątkowało przejęcie w 2021 roku Szpitala Rehabilitacyjnego JANTAR.


badanie
Diagnostyka chorób tarczycy
Choroby tarczycy mogą być przyczyną wielu dolegliwości.

od 52 zł
Lekarz diabetolog
14/12/2023
Profilaktyka, Dieta, Badania
Diabetolog – czym się zajmuje i jakie leczy choroby? 

Każdy z nas powinien regularnie dbać o swoje zdrowie, a co za tym idzie – wykonywać badania profilaktyczne, stosować odpowiednią dietę, unikać stresu czy też dbać o odpowiednią ilość snu. Niekiedy w naszym organizmie dochodzi jednak do zaburzeń, które destrukcyjnie oddziałują na nasze zdrowie. Możemy wśród nich wymienić m.in. zaburzenia gospodarki węglowodanowej, które coraz częściej występują w populacji ogólnej. Warto zatem wiedzieć jakie niepokojące objawy powinny skłonić nas do konsultacji specjalistycznej, do jakiego lekarza powinniśmy się udać, a także jak wygląda wizyta u specjalisty oraz na czym polega i jak długo trwa leczenie. 


Lekarz neurolog
12/12/2023
Profilaktyka, Badania
Neurolog – jakie choroby leczy? 

Organizm człowieka pracuje prawidłowo dzięki odpowiednio funkcjonującym narządom i ich układom. Wiele z nich łączy się i współdziała ze sobą, umożliwiając nam podejmowanie codziennych czynności oraz różnego rodzaju aktywności. Układ nerwowy jest tym, koordynującym pracę wielu układów i pozwalającym nam m.in. na odbieranie bodźców z otoczenia, poruszanie się w przestrzeni oraz dokonywanie analiz. Pełni funkcję zawiadującą wieloma procesami, które są niezbędne do osiągnięcia zdrowego trybu życia. 


badanie
Profilaktyka onkologiczna dla kobiet
Twoja przyszłość to przyszłość Twoich bliskich - zadbaj o nią.

od 179 zł
lekarz laryngolog
07/12/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby
Laryngolog – kiedy się do niego udać? 

Górne i dolne drogi oddechowe to niezwykle newralgiczne obszary ciała. Związane z nimi problemy zdrowotne to poważne i dotkliwe schorzenia, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich diagnozą i leczeniem zajmuje się natomiast laryngolog.   


22/11/2023
Profilaktyka
Kalendarz szczepień obowiązkowych 2023

Szczepienia są kluczowym elementem ochrony zdrowia publicznego. Ich powszechność wpłynęła na wyeliminowanie groźnych chorób (np. polio, błonica) lub ograniczenie do incydentalnych przypadków (tężec, WZW typu B). Inną chorobą, która została zlikwidowana dzięki powszechnemu programowi szczepień, jest ospa prawdziwa. Dzięki immunizacji organizm „poznaje” konkretne patogeny i „nabywa” odporności na ich działanie, co skutecznie ogranicza ryzyko zachorowania bądź wystąpienia groźnych powikłań związanych z chorobą. Poprzez szczepienia chronimy nie tylko siebie, ale również społeczność. Jest to szczególnie ważne ze względu na osoby o obniżonej odporności oraz zdrowie całej populacji.


badanie
Profilaktyka onkologiczna - dla mężczyzn
Nie daj się

od 150 zł
20/11/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby, Terapie
Toksoplazmoza (Toxoplasma gondii) – czym jest i jak wygląda jej leczenie?

Toksoplazmoza jest chorobą pasożytniczą, wywoływaną przez sporowce (apikompleksy) Toxoplasma gondii. Do zarażenia dochodzi m.in. poprzez kontakt z odchodami zwierząt, które są ich nosicielami, spożycie surowego lub niedogotowanego mięsa lub poprzez transfuzję krwi. Pasożyt potrafi także przekraczać barierę krew-łożysko, prowadząc do wystąpienia toksoplazmozy wrodzonej u płodu.  


ortopeda
17/11/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby
Ortopeda – kiedy udać się do specjalisty?  

Podstawą, a więc bazą, niezbędną do utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz wszystkich funkcji życiowych jest zdrowy kręgosłup w asyście pozostałych części układu ruchu, czyli układu kostno-mięśniowego. Kręgosłup oraz szkielet stanowią fundament właściwej postawy każdego człowieka, trzymający w „ryzach” wszystkie układy narządów. Wszelkie niepokojące objawy, związane z układem kostno-mięśniowym konsultować należy natomiast z lekarzem ortopedą.  


NOWOŚĆ!
badanie
Diagnostyka SIBO – test wodorowo-metanowy
Wodorowo-metanowy test oddechowy jest obecnie najbardziej skutecznym i nieinwazyjnym narzędziem diagnostycznym SIBO.

od 450 zł
badanie
Pakiet badań w kierunku alergii pokarmowej
Sprawdź, czy Twoje dolegliwości nie wynikają z alergii pokarmowej

od 590 zł
15/11/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby, Porady lekarzy
Dermatolog – kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób skóry  

Alarmujące objawy, świadczące o pogorszeniu się stanu zdrowia organizmu, wcale nie muszą być ani wewnętrzne, ani somatyczne, by wymagały konsultacji z lekarzem specjalistą. Niepokojące zmiany skórne nierzadko bywają pretekstem motywującym do odwiedzenia profesjonalisty z zakresu dermatologii i wenerologii, który szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości. 


już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
ginekolog
13/11/2023
Profilaktyka, Badania, Choroby, Porady lekarzy
Ginekolog – w jaki sposób pomoże zadbać o nasze zdrowie?  

Kompleksowe dbanie o kwestie zdrowotne, związane z prawidłowym funkcjonowaniem narządów kobiecych, to klucz do właściwej troski o harmonijną pracę całego organizmu. Regularne badanie ginekologiczne zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych narządów rodnych kobiety, to jedna ze słusznych dróg do wczesnego wykrycia niepokojących objawów, wysyłanych przez organizm, które nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie dostrzec i zweryfikować.


już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
Opryszczka
09/11/2023
Choroby
Opryszczka – leczenie oraz zapobieganie 

Opryszczka jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusy opryszczki – HSV-1 lub HSV-2. Dolegliwość ta może przynieść znaczny dyskomfort oraz wpłynąć na jakość życia pacjentów.


już od 273 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet Senior
Wiek nie musi Was ograniczać

od 2680 zł /rok
już od 229 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Duet
Prywatna opieka medyczna dla dwojga

od 2250 zł /rok
Szumy w uszach
20/10/2023
Choroby
Szum w uszach – co może być jego przyczyną

Szumy uszne, określane jako tinnitus, to stosunkowo częsta dolegliwość akustyczna, utrudniająca codzienne funkcjonowanie.


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 153 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Ciąża
Możemy Ci towarzyszyć?

1500 zł/rok
już od 153 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Dziecko
Pomagamy zapewnić dobry rozwój Twojego skarba!

1500 zł/rok
już od 448 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mama, tata, dzieci
Więcej radości na codzień!

4400 zł/rok
Więcej usług
Najpopularniejsze artykuły
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się