25 lat POLMED – historia sukcesu i determinacji

Powrót

Kiedy 1 kwietnia 1999 roku zarejestrowany został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Starogardzie Gdańskim, nikt – łącznie z jego właścicielami – nie spodziewał się, jak potoczą się dalsze losy firmy. Radosław Szubert i Romuald Magdoń postanowili, że jest sens budować prywatną przychodnię, jako alternatywę dla tradycyjnego systemu opieki zdrowotnej. Tak narodziła się firma POLMED, która właśnie obchodzi swoje 25 lecie.

Początki firmy były skromne, ale pełne determinacji. Pierwsze lata to okres umacniania się na lokalnym pomorskim rynku, ze szczególnym naciskiem na Starogard Gdański i Trójmiasto. Z czasem, w 2001 roku, firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2004 roku POLMED uzyskał certyfikat ISO 9001:2000, dowodzący dojrzałości organizacyjnej przedsiębiorstwa i najwyższych standardów w prowadzonych procesach opieki medycznej.

NZOZ POLMED. Archiwa POLMED.
NZOZ POLMED, archiwum POLMED

Pierwszym punktem zwrotnym w rozwoju firmy było w 2004 roku zawarcie strategicznej umowy z PZU. POLMED stał się jedynym operatorem obsługującym polisy zdrowotne PZU, co pozwoliło firmie rozszerzyć zakres oferowanej opieki medycznej na teren całej Polski i rozpocząć budowę sieci Partnerów Medycznych.

W 2006 roku POLMED przekształcił się w spółkę akcyjną, a w roku 2008 nastąpił kolejny punkt zwrotny w historii firmy – 28 listopada 2008 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny POLMED SA. Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku był wydarzeniem, które podkreśliło stabilność i zaufanie, jakim cieszyła się firma. Wydarzenie było spektakularne również w historii GPW, ponieważ była to pierwsza sieć placówek opieki medycznej wchodząca na warszawską giełdę. Debiut odbył się 21 października 2010 roku a notowania trwały do 2018 roku, kiedy podjęto strategiczną decyzję o opuszczeniu giełdy.

W latach 2010-2016 firma rozwinęła sieć placówek własnych, otwierając łącznie 13 nowych obiektów w całej Polsce. Sieć własnych placówek była rozwijana w kolejnych latach i obecnie nowoczesne Centra Medyczne POLMED zlokalizowane są w największych miastach Polski: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Starogard Gdański, Tczew, Warszawa, Wrocław.

Jednocześnie, POLMED umacniał swoją pozycję na rynku oferując pakiet opieki medycznej dla firm i ich pracowników. Dzięki intensywnemu rozwojowi sieci partnerów medycznych, firma była w stanie oferować usługi w całej Polsce, zapewniając opiekę medyczną dla największych polskich o globalnych organizacji, takich jak PGE, PGNiG, Michelin, AmRest, Biedronka czy Amazon.

Rok 2021 rozpoczął nowy etap w historii POLMED: rozpoczęła się budowa Grupy POLMED poprzez akwizycje.  

W lutym POLMED przejął 8 ośrodków STARMEDICA (obecnie działających pod nazwą POLMED Diagnostyka) świadczących usługi w zakresie diagnostyki obrazowej, oferujących przede wszystkim badania metodą rezonansu magnetycznego (MR) i tomografii komputerowej (TK).

W tym samym miesiącu 2021 roku POLMED przejął Szpital Rehabilitacyjny JANTAR, który dziś jest nowocześnie wyposażonym ośrodkiem  z 380 łóżkami i przyjmujący przede wszystkim pacjentów kardiologicznych, neurologicznych i ortopedycznych. Obecnie szpital rozbudowywany jest o kolejne 100  łóżek dla pacjentów oczekujących na rehabilitację.

W październiku 2023 kompetencje grupy POLMED poszerzyły się o spółkę medtech Easy Med (Obecnie ePOLMED). Poza akwizycją portalu e-recepta.net, dzięki tej transakcji POLMED rozpoczął nowy etap rozwoju technologicznego. 

W grudniu 2023 roku POLMED objął pakiet kontrolny w Nordmedic, unikalnym tego typu podmiocie w skali Polski – specjalizującym się przede wszystkim w rehabilitacji domowej, zarówno w formie prywatnych zabiegów, jak i w ramach NFZ. Refundacja NFZ dostępna jest dla pacjentów nie poruszających się samodzielnie, którzy nie mają możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. Firma działa obecnie na terenie trzech województw: pomorskiego, śląskiego i podkarpackiego, obecność w Grupie POLMED umożliwia jej intensywny rozwój w kolejnych regionach Polski. Perełką w ofercie Nordmedic jest Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej oferujące rehabilitację robotyczną, która bazuje na sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. To niezwykle nowoczesny ośrodek, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nauki, jeden z dwu takich ośrodków w Europie.

Starogard Gdański 10.08.2023 Radosław Szubert i Romuald Magdoń – POLMED; Fot. Łukasz Głowala

Na początki roku jubileuszowego POLMED wzmocnił kompetencje POLMED Diagnostyki, poprzez transakcję nabycia Centrum Medycznego Magnetica Sp. z o.o. To nowoczesna placówka zlokalizowana w centrum Płocka, oferująca kompleksowe usługi badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz badania USG, zarówno komercyjnie, jak i w ramach NFZ. Ciekawostką i ważnym atutem nowej placówki, jest proces diagnostyczny określany jako „FUZJA”. Fuzją nazwany został proces, w którym dwa badania: rezonans magnetyczny i/lub tomograf komputerowy, połączone są z USG jamy brzusznej. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i oprogramowaniu wykonywane badanie USG można nałożyć na obraz z MR lub TK w czasie rzeczywistym. Pozwala to na uwidocznienie nawet najmniejszych zmian chorobowych z nieosiągalną dotychczas dokładnością. Magnetica jest pierwszym ogólnodostępnym ośrodkiem w Polsce, który oferuje takie badanie.

A już lutym 2024 powstała nowa placówka POLMED Diagnostyki w Warszawie. Badania rezonansu magnetycznego są już dostępne na Puławskiej 410a, czyli w tym samym budynku, co Centrum Medyczne POLMED.

Podsumowując, projekt zaplanowany na jedną prywatną przychodnię rozwinął się w ogólnopolską grupę kapitałową, zaliczaną obecnie do pierwszej piątki najważniejszych operatorów opieki medycznej w Polsce.

Będąc jednym z kluczowych graczy na rynku opieki medycznej w Polsce, POLMED obsługuje ponad 3500 firm, a corocznie z usług firmy korzysta ponad 4 miliony osób.

Pracuje lub współpracuje z Grupą POLMED ponad 2000 osób.

Grupa planuje dalsze akwizycje i dąży do umocnienia swojej pozycji na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce.

25-lecie POLMED to nie tylko historia sukcesu, ale także przykład determinacji i zaangażowania potencjału zespołów ludzkich i właścicieli POLMED w budowę nowoczesnej opieki zdrowotnej w Polsce.


Dodano: 29/03/2024
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – czym jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się