Czy wiesz, czym jest SIBO? To zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego, który objawia się wzrostem liczby bakterii w jelicie lub dostaniem się do niego bakterii typowych dla jelita grubego. W ostatnich latach SIBO stało się tematem coraz częściej poruszanym w gabinecie lekarskim, w publikacjach naukowych w efekcie zwiększając świadomość społeczną. Jest to istotna kwestia bezpośrednio związana z naszym zdrowiem, więc powinna być coraz częściej i dokładniej omawiana.
Dlatego w dzisiejszym webinarium, mgr Anna Szcześniak – doświadczony dietetyk z Instytutu Mikroekologii, udowodni, że przerost bakteryjny to nie tylko nadmuchany temat.
W trakcie tego spotkania, mgr Anna Szcześniak omówiła szeroko zagadnienie SIBO, zapewniając nam wgląd w przebieg choroby, jej objawy oraz dostępne metody leczenia. Była to doskonała okazja dla osób zainteresowanych tematyką zdrowia jelit, aby zdobyć wiedzę na temat SIBO od profesjonalisty w tej dziedzinie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o SIBO, jak przebiega, jakie są objawy i jak go leczyć, koniecznie obejrzyj spotkanie z cyklu eksperckich webinarów o temacie „Zdrowie Twoich jelit”.
Instytut Mikroekologii, w którym pracuje mgr Anna Szcześniak, jest znany z prowadzenia badań naukowych i dostarczania nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia jelit. Ich eksperci specjalizują się w kompleksowym podejściu do zdrowia jelit, wykorzystując najnowsze osiągnięcia naukowe w celu poprawy kondycji jelit i ogólnego samopoczucia pacjentów.
A jeśli zależy Ci na zdrowiu swoich jelit, zapraszamy do skontaktowania się ze specjalistami POLMED’u pisząc wiadomość na Facebooku lub Instagramie.
Plamki, błyski, paproszki czy muszki pojawiające się przed oczami przeważnie są zupełnie niegroźne, ale czasami mogą świadczyć o poważnej chorobie. Jakie są przyczyny występowania zmian w polu widzenia i czy da się je wyleczyć? Kiedy warto te objawy skonsultować z lekarzem?
Zespół jelita drażliwego to przewlekła choroba przewodu pokarmowego. Jej najczęstsze objawy to bóle brzucha i zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego. Z ustaleń badaczy wynika, że przyczyny zespołu jelita drażliwego mogą mieć podłoże genetyczne. Jak rozpoznać tę coraz częstszą chorobę i czy można jej w sposób efektywny przeciwdziałać?
Szacunki podają, że około połowa Polaków odczuwa skutki przesilenia wiosennego. Syndrom zmęczenia wiosennego, bo tak nazywane jest to, co dzieje się z organizmem w trakcie przesilenia, objawia się m.in. obniżonym poziomem energii, ospałością, trudnością z koncentracją, a jednocześnie wiąże się ze spadkiem odporności. Jak można sobie z tym poradzić?