Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Diagnostyka osteoporozy

Sprawdź czy Twoje kości są w dobrej formie

Pakiet badań laboratoryjnych

Witamina D metabolit 25(OH)

Wapń całkowity

Albumina

ALP

Białko całkowite

Pakiet badań laboratoryjnych


Witamina D metabolit 25(OH)


Wapń całkowity


Albumina


ALP


Białko całkowite

Ważne dokumenty

Realizacja pakietu badań

Osteoporoza jest chorobą szkieletu prowadzącą do złamań kości, które mogą wystąpić nawet po niewielkim urazie (są to tak zwane złamania osteoporotyczne).

Najczęściej dotyczą kręgosłupa, kości przedramienia i szyjki kości udowej, ale mogą wystąpić również w innych lokalizacjach. Nadmierna podatność kości na uszkodzenie w osteoporozie wynika ze zmniejszenia gęstości mineralnej kości i zaburzenia jej struktury i jakości. Ze względu na podstępny, często bezobjawowy przebieg osteoporoza nazywana jest „cichą epidemią”. Choruje na nią co trzecia kobieta po menopauzie. Szybka diagnostyka w kierunku osteoporozy konieczna jest u pacjentów, u których wystąpiły objawowe złamania osteoporotyczne lub ich pośrednie oznaki, takie jak obniżenie wzrostu, utrwalone garbienie się czy przewlekły ból kręgosłupa.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę