Jak docenić kobietę z okazji jej święta?

Powrót

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto obchodzone 8. marca. Może stanowić ono dla Panów dodatkowy pretekst do podkreślenia uczuć, wdzięczności, czy wsparcia w codziennych obowiązkach. W jaki sposób docenić ukochaną partnerkę, żonę, mamę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę? Najlepiej zrobić to tak, aby poczuła się ona ważna, wyjątkowa i kochana. Może pomocne mogą być w tym przypadku pakiety opieki medycznej POLMED, które łatwy i szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej. Dający poczucie bezpieczeństwa i oszczędzający czas. Jednocześnie stanowią idealny prezent z okazji Dnia Kobiet – podkreśli on bowiem to, jak wiele znaczy kobieta w naszym życiu. 

Międzynarodowy Dzień Kobiet z POLMED

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie wiesz co podarować bliskiej Ci kobiecie? Przy wyborze prezentu pamiętaj o tym, że najlepsze podarunki to te, które wyróżniają się spośród innych swoją oryginalnością. Zakup odpowiedniego podarunku powinien być również motywowany szczerymi intencjami – najpiękniejsze prezenty to te od serca! Chcesz wręczyć wyjątkowej kobiecie wartościowy upominek, ale nie wiesz na co się zdecydować? W POLMED przychodzimy Ci z pomocą i proponujemy wybór jednego z naszych pakietów opieki medycznej. Zdrowie jest bowiem najcenniejszą rzeczą, którą w tym przypadku, możesz dać drugiej osobie. Wybierając jeden z pakietów opieki medycznej POLMED, zapewnisz ważnej dla Ciebie kobiecie wszechstronną opiekę medyczną. W naszej ofercie znajdują się między innymi pakiety: Kobieta, Student, Ciąża oraz Senior. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie prezentu do każdej kobiety, co bez wątpienia zwiększy do maksimum zadowolenie z otrzymanego podarunku. 

Spersonalizowany prezent gwarancją zadowolenia 

Kobiety z powodzeniem znoszą trudy życia codziennego i potrafią znaleźć doskonałe rozwiązanie na niemal każdy pojawiający się problem. Kasia Nosowska powiedziała kiedyś, że Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi regenerować się po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko. W grupie POLMED całkowicie zgadzamy się z powyższym stwierdzeniem i uważamy, że kobiety w pełni zasługują na to, aby w dniu ich święta docenić wszystko to, co robią dla nas każdego dnia. Za codzienną troskę warto podziękować im dokładnie tym samym – zadbać o nie i podarować im kompleksową opiekę. Jak tego dokonać? 

Cudownym upominkiem, który z całą pewnością będzie odzwierciedleniem naszej wdzięczności, jest pakiet opieki medycznej. Co więcej, w POLMED oferujemy możliwość personalizacji prezentu (poprzez wybór odpowiedniego pakietu), co zwiększy do maksimum zadowolenie z otrzymanego podarunku. Upominki, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji bliskiej osoby, są bowiem najlepszym sposobem na to, aby udowodnić jej jak wiele dla nas znaczy. Jaki pakiet warto wybrać w ramach prezentu na Dzień Kobiet? 

Przede wszystkim, idealnym podarunkiem na Dzień Kobiet będzie dostępny w placówkach POLMED pakiet Kobieta. Wybierając wspomniany wariant, podarujemy bliskiej osobie opiekę lekarza pierwszego kontaktu oraz dostęp do wielu specjalistów, w tym ginekologa oraz endokrynologa, którzy odgrywają znaczącą rolę w kontekście kobiecej profilaktyki zdrowotnej. Ponadto, pakiet Kobieta to szeroki wachlarz różnorodnych badań – zarówno laboratoryjnych, jak i diagnostycznych. W ramach pakietu skorzystać można również z usług stomatologicznych oraz rehabilitacji. Istnieje także możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie.  

W POLMED posiadamy również ofertę, dostosowaną do potrzeb kobiet w ciąży. Ten wyjątkowy czas wymaga odpowiedniej profilaktyki i opieki, która zapewni ukochanej i rosnącemu pod jej sercem maleństwu spokój i bezpieczeństwo. Badania laboratoryjne i diagnostyczne, badanie USG, a także dostęp do ginekologa i wielu innych specjalistów to gwarancja wszechstronnej opieki medycznej, dostępnej w ramach pakietu Ciąża. 

Medyczna opieka dopasowana może być również do wieku ważnej dla Ciebie kobiety. Chcesz zatroszczyć się o swoją mamę lub babcię, które ukończyły już 65. rok życia? W tym przypadku doskonałym prezentem z okazji Dnia Kobiet będzie pakiet Senior. Wariant ten sprawi, że codzienność bliskiej Ci kobiety wypełni harmonia i bezpieczeństwo. Regularne badania oraz wszechstronna troska o zdrowie dają bowiem szansę na długie i spokojne życie. 

Dlaczego tak ważne są wizyty u ginekologa? 

Zdrowy tryb życia to nie tylko zbilansowana dieta i utrzymana na odpowiednim poziomie aktywność fizyczna. Niezwykle istotna jest także profilaktyka zdrowotna, opierająca się w dużej mierze o regularne badania – zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne. W przypadku kobiet, bardzo ważne są systematyczne wizyty u ginekologa. Każda miesiączkująca kobieta powinna odwiedzać gabinet ginekologiczny minimum raz w roku. Co więcej, przy wystąpieniu niepokojących objawów, należy niezwłocznie udać się na kontrolę. Czemu jest to takie ważne? 

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że na pozór drobne i bagatelizowane dolegliwości, związane z narządami układu rozrodczego, mogą pociągać za sobą groźne dla zdrowia konsekwencje. Do chorób mogą prowadzić m.in. nieleczone infekcje intymne. Różnorodne podłoże i skutki mogą mieć również nieregularne cykle miesiączkowe. Ponadto, warto wiedzieć, że badania, przeprowadzane przez ginekologa, a więc między innymi cytologia oraz badanie piersi, pozwalają na wczesne wykrycie różnorodnych schorzeń, w tym nowotworów. Choroby, wykryte we wczesnym stadium rozwojowym, dają natomiast dużo większe szanse na całkowite wyleczenie i powrót do zdrowia. Co więcej, regularne wizyty u ginekologa pozwalają uniknąć schorzeń, związanych z układem rozrodczym, co ma istotne znaczenie w kontekście planowania rodziny. Badania ginekologiczne, dostępne w ramach pakietów POLMED, umożliwią ochronę zdrowia, dostosowaną do kobiecych potrzeb. 

Profilaktyka zdrowotna w ciąży – jakie badania należy wykonać? 

Szczególną grupę pacjentek stanowią kobiety w ciąży. Ze względu na to, że pod ich sercem rozwija się nowe życie, powinny one zostać objęte kompleksową oraz wyjątkową opieką medyczną. Od ich kondycji i dobrego samopoczucia zależy bowiem nie tylko ich zdrowie, lecz także zdrowie dziecka. Jakie badania powinny zatem wykonać kobiety w ciąży? 

Przede wszystkim, niezwykle ważne jest badanie grupy krwi oraz badanie, sprawdzające obecność przeciwciał odpornościowych (anty Rh) w osoczu krwi. Pozwala to na potwierdzenie lub wykluczenie ewentualnego konfliktu serologicznego, jaki wystąpić może pomiędzy matką a płodem. Co więcej, badanie to jest istotne w przypadku, gdy zajdzie konieczność podania krwi ciężarnej kobiecie – znajomość jej grupy krwi znacznie usprawni cały proces. Kobieta w ciąży powinna również regularnie wykonywać morfologię oraz sprawdzać poziom TSH – dzięki temu uniknie szkodliwych dla dziecka zaburzeń hormonalnych oraz niedoborów żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego. Równie ważne są badania cytologiczne, umożliwiające wczesne wykrycie nowotworu szyjki macicy oraz wizyty u ginekologa, dzięki którym rozwój dziecka będzie pod stałą kontrolą specjalisty.  

Kobieca równowaga hormonalna – czemu warto o nią zadbać? 

Hormony to bardzo ważny aspekt kobiecego życia. Zaburzenia gospodarki hormonalnej prowadzić mogą bowiem m.in. do uciążliwych wahań nastrojów, bolesnych i nieregularnych miesiączek, zmian dermatologicznych, problemów, związanych z utrzymaniem prawidłowej masy ciała oraz trudności z zajściem w ciążę. Z tego względu tak ważne jest regularne wykonywanie badań hormonalnych, dostępnych w ofercie POLMED. Utrzymane na odpowiednim poziomie hormony są ważne nie tylko przy planowaniu powiększenia rodziny, ale znacznie poprawią komfort codziennego życia na każdym etapie życia kobiety.  
 


Dodano: 28/02/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Badania
17/02/2022
Badania, Choroby
Reumatoidalne zapalenie stawów – jak rozpoznać wczesne objawy choroby? Leczenie RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów to przewlekła postępująca choroba tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym. Jej objawy nie są charakterystyczne, dlatego postawienie diagnozy bywa utrudnione. Trzeba jednak zrobić wszystko, żeby potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nieleczone RZS prowadzi do poważnych problemów nie tylko ze stawami, lecz także z innymi narządami.


19/12/2022
Badania, Choroby, Dieta
Wrzody żołądka i dwunastnicy – objawy, diagnostyka, leczenie

Wrzody żołądka i dwunastnicy to najczęstszą choroba przewodu pokarmowego. Wrzody są to ubytki w błonie śluzowej, zazwyczaj spowodowane błędami żywieniowymi, paleniem tytoniu, narażeniem na stres, zakażeniem Helicobacter pylori, przyjmowaniem niesteroidowych lub sterydowych leków przeciwzapalnych.
Według szacunków lekarzy, wrzody żołądka czy też dwunastnicy dotyczą 5-10 proc. populacji. 


kortyzol
29/06/2023
Badania
Kortyzol, czyli „hormon stresu”- jakie pełni funkcje? Jak obniżyć kortyzol?

O kortyzolu mówi się, że jest „hormonem stresu” i to właśnie z takim określeniem jest często kojarzony. Jednak biorąc pod uwagę, jak wiele ważnych funkcji spełnia, warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Gdzie i jak powstaje, za co odpowiada i do czego prowadzi jego niedobór lub nadmiar w organizmie? Odpowiadamy na wszystkie ważne pytania, dotyczące tego hormonu.  


Zapoznaj się z nasza ofertą:
badania na choroby weneryczne polmed
Nowość! Kup online!
Pakiet badań
Pakiet intymny – diagnostyka chorób wenerycznych
Zadbaj o swoje zdrowie intymne! Kup nasz pakiet diagnostyki chorób wenerycznych.

od 450 zł
onkopakiet polmed
Kup online!
Onkopakiet
Badanie mikroelementów
Badania zalecane w ramach profilaktyki nowotworowej osób dorosłych oraz wykorzystywane w procesie leczenia nowotworów.

od 160 zł
test na endometriozę polmed
Nowość! Kup online!
Badania
Test EndomKIT na endometriozę
Nieinwazyjny test z krwi EndomKIT w znaczący sposób skraca ścieżkę diagnostyczną choroby. Umów badanie w POLMED!

od 529 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się