Jak docenić kobietę z okazji jej święta?

Powrót

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto obchodzone 8. marca. Może stanowić ono dla Panów dodatkowy pretekst do podkreślenia uczuć, wdzięczności, czy wsparcia w codziennych obowiązkach. W jaki sposób docenić ukochaną partnerkę, żonę, mamę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę? Najlepiej zrobić to tak, aby poczuła się ona ważna, wyjątkowa i kochana. Może pomocne mogą być w tym przypadku pakiety opieki medycznej POLMED, które łatwy i szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej. Dający poczucie bezpieczeństwa i oszczędzający czas. Jednocześnie stanowią idealny prezent z okazji Dnia Kobiet – podkreśli on bowiem to, jak wiele znaczy kobieta w naszym życiu. 

Międzynarodowy Dzień Kobiet z POLMED – w tym roku postaw na zdrowie! 

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie wiesz co podarować bliskiej Ci kobiecie? Przy wyborze prezentu pamiętaj o tym, że najlepsze podarunki to te, które wyróżniają się spośród innych swoją oryginalnością. Zakup odpowiedniego podarunku powinien być również motywowany szczerymi intencjami – najpiękniejsze prezenty to te od serca! Chcesz wręczyć wyjątkowej kobiecie wartościowy upominek, ale nie wiesz na co się zdecydować? W POLMED przychodzimy Ci z pomocą i proponujemy wybór jednego z naszych pakietów opieki medycznej. Zdrowie jest bowiem najcenniejszą rzeczą, którą w tym przypadku, możesz dać drugiej osobie. Wybierając jeden z pakietów opieki medycznej POLMED, zapewnisz ważnej dla Ciebie kobiecie wszechstronną opiekę medyczną. W naszej ofercie znajdują się między innymi pakiety: Kobieta, Student, Ciąża oraz Senior. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie prezentu do każdej kobiety, co bez wątpienia zwiększy do maksimum zadowolenie z otrzymanego podarunku. 

Spersonalizowany prezent gwarancją zadowolenia 

Kobiety z powodzeniem znoszą trudy życia codziennego i potrafią znaleźć doskonałe rozwiązanie na niemal każdy pojawiający się problem. Kasia Nosowska powiedziała kiedyś, że Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi regenerować się po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko. W grupie POLMED całkowicie zgadzamy się z powyższym stwierdzeniem i uważamy, że kobiety w pełni zasługują na to, aby w dniu ich święta docenić wszystko to, co robią dla nas każdego dnia. Za codzienną troskę warto podziękować im dokładnie tym samym – zadbać o nie i podarować im kompleksową opiekę. Jak tego dokonać? 

Cudownym upominkiem, który z całą pewnością będzie odzwierciedleniem naszej wdzięczności, jest pakiet opieki medycznej. Co więcej, w POLMED oferujemy możliwość personalizacji prezentu (poprzez wybór odpowiedniego pakietu), co zwiększy do maksimum zadowolenie z otrzymanego podarunku. Upominki, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji bliskiej osoby, są bowiem najlepszym sposobem na to, aby udowodnić jej jak wiele dla nas znaczy. Jaki pakiet warto wybrać w ramach prezentu na Dzień Kobiet? 

Przede wszystkim, idealnym podarunkiem na Dzień Kobiet będzie dostępny w placówkach POLMED pakiet Kobieta. Wybierając wspomniany wariant, podarujemy bliskiej osobie opiekę lekarza pierwszego kontaktu oraz dostęp do wielu specjalistów, w tym ginekologa oraz endokrynologa, którzy odgrywają znaczącą rolę w kontekście kobiecej profilaktyki zdrowotnej. Ponadto, pakiet Kobieta to szeroki wachlarz różnorodnych badań – zarówno laboratoryjnych, jak i diagnostycznych. W ramach pakietu skorzystać można również z usług stomatologicznych oraz .rehabilitacji. Istnieje także możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie.  

W POLMED posiadamy również ofertę, dostosowaną do potrzeb kobiet w ciąży. Ten wyjątkowy czas wymaga odpowiedniej profilaktyki i opieki, która zapewni ukochanej i rosnącemu pod jej sercem maleństwu spokój i bezpieczeństwo. Badania laboratoryjne i diagnostyczne, badanie USG, a także dostęp do ginekologa i wielu innych specjalistów to gwarancja wszechstronnej opieki medycznej, dostępnej w ramach pakietu Ciąża. 

Medyczna opieka dopasowana może być również do wieku ważnej dla Ciebie kobiety. Chcesz zatroszczyć się o swoją mamę lub babcię, które ukończyły już 65. rok życia? W tym przypadku doskonałym prezentem z okazji Dnia Kobiet będzie pakiet Senior. Wariant ten sprawi, że codzienność bliskiej Ci kobiety wypełni harmonia i bezpieczeństwo. Regularne badania oraz wszechstronna troska o zdrowie dają bowiem szansę na długie i spokojne życie. 

Kobieca profilaktyka, czyli dlaczego tak ważne są wizyty u ginekologa? 

Zdrowy tryb życia to nie tylko zbilansowana dieta i utrzymana na odpowiednim poziomie aktywność fizyczna. Niezwykle istotna jest także profilaktyka zdrowotna, opierająca się w dużej mierze o regularne badania – zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne. W przypadku kobiet, bardzo ważne są systematyczne wizyty u ginekologa. Każda miesiączkująca kobieta powinna odwiedzać gabinet ginekologiczny minimum raz w roku. Co więcej, przy wystąpieniu niepokojących objawów, należy niezwłocznie udać się na kontrolę. Czemu jest to takie ważne? 

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że na pozór drobne i bagatelizowane dolegliwości, związane z narządami układu rozrodczego, mogą pociągać za sobą groźne dla zdrowia konsekwencje. Do chorób mogą prowadzić m.in. nieleczone infekcje intymne. Różnorodne podłoże i skutki mogą mieć również nieregularne cykle miesiączkowe. Ponadto, warto wiedzieć, że badania, przeprowadzane przez ginekologa, a więc między innymi cytologia oraz badanie piersi, pozwalają na wczesne wykrycie różnorodnych schorzeń, w tym nowotworów. Choroby, wykryte we wczesnym stadium rozwojowym, dają natomiast dużo większe szanse na całkowite wyleczenie i powrót do zdrowia. Co więcej, regularne wizyty u ginekologa pozwalają uniknąć schorzeń, związanych z układem rozrodczym, co ma istotne znaczenie w kontekście planowania rodziny. Badania ginekologiczne, dostępne w ramach pakietów POLMED, umożliwią ochronę zdrowia, dostosowaną do kobiecych potrzeb. 

Profilaktyka zdrowotna w ciąży – jakie badania należy wykonać? 

Szczególną grupę pacjentek stanowią kobiety w ciąży. Ze względu na to, że pod ich sercem rozwija się nowe życie, powinny one zostać objęte kompleksową oraz wyjątkową opieką medyczną. Od ich kondycji i dobrego samopoczucia zależy bowiem nie tylko ich zdrowie, lecz także zdrowie dziecka. Jakie badania powinny zatem wykonać kobiety w ciąży? 

Przede wszystkim, niezwykle ważne jest badanie grupy krwi oraz badanie, sprawdzające obecność przeciwciał odpornościowych (anty Rh) w osoczu krwi. Pozwala to na potwierdzenie lub wykluczenie ewentualnego konfliktu serologicznego, jaki wystąpić może pomiędzy matką a płodem. Co więcej, badanie to jest istotne w przypadku, gdy zajdzie konieczność podania krwi ciężarnej kobiecie – znajomość jej grupy krwi znacznie usprawni cały proces. Kobieta w ciąży powinna również regularnie wykonywać morfologię oraz sprawdzać poziom TSH – dzięki temu uniknie szkodliwych dla dziecka zaburzeń hormonalnych oraz niedoborów żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego. Równie ważne są badania cytologiczne, umożliwiające wczesne wykrycie nowotworu szyjki macicy oraz wizyty u ginekologa, dzięki którym rozwój dziecka będzie pod stałą kontrolą specjalisty.  

Kobieca równowaga hormonalna – czemu warto o nią zadbać? 

Hormony to bardzo ważny aspekt kobiecego życia. Zaburzenia gospodarki hormonalnej prowadzić mogą bowiem m.in. do uciążliwych wahań nastrojów, bolesnych i nieregularnych miesiączek, zmian dermatologicznych, problemów, związanych z utrzymaniem prawidłowej masy ciała oraz trudności z zajściem w ciążę. Z tego względu tak ważne jest regularne wykonywanie badań hormonalnych, dostępnych w ofercie POLMED. Utrzymane na odpowiednim poziomie hormony są ważne nie tylko przy planowaniu powiększenia rodziny, ale znacznie poprawią komfort codziennego życia na każdym etapie życia kobiety.  
 


Dodano: 28/02/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Badania
22/02/2021
Badania, Choroby, Koronawirus
Koronawirus SARS-CoV-2: testy serologiczne i wymazowe

30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

06/04/2020
Badania, Styl życia
Telekonsultacje – telemedycyna – teleporada

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Diagnostyka prostaty
Niezbędnik każdego mężczyzny po 40-stce.

od 99 zł
badanie
Diagnostyka osteoporozy
Sprawdź czy Twoje kości są w dobrej formie.

od 89 zł
Pakiet badań
Serce pod kontrolą
Z miłości dla siebie!

od 83 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się