Swobodny dostęp do opieki medycznej – abonament medyczny w POLMED

Powrót

Masz skierowanie np. do alergologa dziecięcego. Dzwonisz do kilku różnych placówek i dowiadujesz się, że najbliższa wizyta jest za niecałe dwa lata. Nie chcesz czekać, bo dziecko wymaga pilnej kontroli w związku z pojawiającymi się objawami. Co wtedy? Zazwyczaj decydujesz się na płatną konsultację, która może się odbyć maksymalnie za kilka dni. O ile jednorazowa wizyta raczej nie zrujnuje budżetu, o tyle badania przeważnie okazują się kosztowne. Do tego dochodzi konieczność kolejnej konsultacji. Co zrobić, żeby zyskać swobodny dostęp do specjalistów i uniknąć tego typu problemów? Odpowiedzią na tę potrzebę są abonamenty zdrowotne.

Zapewne każdy przynajmniej raz doświadczył na własnej skórze problemu z dostępem do lekarzy. Najczęściej chodzi o specjalistów takich jak kardiolog, neurolog, dermatolog, endokrynolog czy ginekolog, do których trzeba regularnie zgłaszać się na wizyty w celu weryfikacji sposobu leczenia, otrzymania skierowania na badania kontrolne oraz recepty na leki. Często wtedy, gdy próbuje się dostać na konsultację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), okazuje się, że brakuje terminów na najbliższe miesiące, a w niektórych przypadkach nawet na rok lub więcej do przodu. Z tego powodu osoby, które chorują na choroby przewlekłe albo kobiety planujące ciąże coraz częściej decydują się na pakiety medyczne w prywatnych placówkach. Abonament zdrowotny sprawdza się także w przypadku ludzi chcących wykonać kompleksowe badania profilaktyczne albo wymagających regularnej rehabilitacji.

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Prywatna opieka medyczna jest dobrowolna. Można zacząć z niej skorzystać, a także zrezygnować w dowolnym czasie. Abonament zdrowotny wykupuje się przeważnie na rok z automatycznym przedłużeniem. W zależności od wybranej formy, opłatę uiszcza się co miesiąc albo od razu za rok z góry – w tym drugim przypadku cena jest zazwyczaj nieco niższa. W ramach pakietu można korzystać m.in. z podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej, badań laboratoryjnych, radiologicznych, czynnościowych, konsultacji stomatologicznych, zabiegów pielęgniarskich, rehabilitacji oraz szczepień ochronnych. Większość dużych firm oferujących pakiety medyczne ma wdrożone systemy do samodzielnego zapisu na wizyty i udostępnia również konsultacje on-line. Usługi, które nie są zawarte w abonamencie, z reguły obejmuje dodatkowa zniżka.

Ile trzeba zapłacić za pakiet medyczny?

Ile kosztuje pakiet medyczny? Ceny zaczynają się od 110 zł za miesiąc. To zdecydowanie mniej niż jedna wizyta u specjalisty, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na samodzielne wykupienie abonamentu. Część korzysta z tego typu usług w ramach benefitów pozapłacowych i za dodatkową opłatą rozszerza pakiet albo dopisuje do niego kolejnych członków rodziny. W niektórych miejscach można skorzystać ze specjalnych abonamentów dla studentów, dzieci albo seniorów. Wówczas poza dostępem do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów zyskuje się możliwość wykonania badań dostosowanych do swoich potrzeb.

Kto może skorzystać z abonamentów medycznych?

Z abonamentów medycznych może skorzystać tak naprawdę każdy. Najczęściej prywatną opiekę medyczną – jak wspomniano wcześniej – wybierają osoby, które regularnie muszą zgłaszać się do specjalistów i chcą uniknąć problemów z zapisaniem się na konkretny termin. Decydują się na nią także ci wymagający diagnostyki w celu potwierdzenia lub wykluczenia chorób przewlekłych oraz kobiety w ciąży, ponieważ wymagają stałego kontaktu z lekarzem prowadzącym ciążę, wykonywania badań krwi, USG, a często również konsultacji z endokrynologiem, okulistą czy diabetologiem.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Czy zatem to rozwiązanie ma jakieś wady? Jedyną jest konieczność uiszczania opłat, ale po przeliczeniu najczęściej okazuje się, że to bardziej opłacalne niż korzystanie z pojedynczych prywatnych wizyt i wykonywania badań laboratoryjnych lub obrazowych na własną rękę.

Sprawdź, co zyskujesz dzięki pakietowi prywatnej opieki medycznej POLMED.


Dodano: 31/01/2022
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


05/07/2021
Aktualności, Styl życia
Zasady realizacji e-recepty za granicą

E-recepta może być zrealizowana w dowolnej aptece na terenie całego kraju. A co wtedy, gdy chce się ją wykupić za granicą? Jakie dane musi zawierać i w jakiej formie powinna zostać przedstawiona farmaceucie np. w Czechach, żeby mógł on wydać wypisane na niej leki? Czym e-recepta różni się od tak zwanych recept transgranicznych?


08/10/2021
Aktualności, Profilaktyka, Styl życia
Prywatna opieka dla każdego. Jak działa abonament zdrowotny?

Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?


Zapoznaj się z nasza ofertą:
abonament medyczny dla mężczyzn polmed
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie! Wybierz abonament medyczny dla mężczyzn w POLMED.

od 1180 zł/rok
abonament medyczny dla kobiet polmed
już od 120 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Kobieta
Nie odkładaj badań na później! Zdrowie nie poczeka. Wykup abonament medyczny w POLMED.

od 1180 zł/rok
badania laboratoryjne dla seniora polmed
już od 143 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Senior
Wiek nie musi Cię ograniczać! Pozwól, że pomożemy Ci w życiowej przygodzie. Zadbamy o Twój spokój i komfort, by Twoje życie było nadal pełne zdrowia, dobrego samopoczucia i aktywności.

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się