Jak zyskać swobodny dostęp do lekarzy specjalistów i badań dla Ciebie oraz Twojej rodziny?

Powrót

Masz skierowanie np. do alergologa dziecięcego. Dzwonisz do kilku różnych placówek i dowiadujesz się, że najbliższa wizyta jest za niecałe dwa lata. Nie chcesz czekać, bo dziecko wymaga pilnej kontroli w związku z pojawiającymi się objawami. Co wtedy? Zazwyczaj decydujesz się na płatną konsultację, która może się odbyć maksymalnie za kilka dni. O ile jednorazowa wizyta raczej nie zrujnuje budżetu, o tyle badania przeważnie okazują się kosztowne. Do tego dochodzi konieczność kolejnej konsultacji. Co zrobić, żeby zyskać swobodny dostęp do specjalistów i uniknąć tego typu problemów? Odpowiedzią na tę potrzebę są abonamenty zdrowotne.

Zapewne każdy przynajmniej raz doświadczył na własnej skórze problemu z dostępem do lekarzy. Najczęściej chodzi o specjalistów takich jak kardiolog, neurolog, dermatolog, endokrynolog czy ginekolog, do których trzeba regularnie zgłaszać się na wizyty w celu weryfikacji sposobu leczenia, otrzymania skierowania na badania kontrolne oraz recepty na leki. Często wtedy, gdy próbuje się dostać na konsultację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), okazuje się, że brakuje terminów na najbliższe miesiące, a w niektórych przypadkach nawet na rok lub więcej do przodu. Z tego powodu osoby, które chorują na choroby przewlekłe albo kobiety planujące ciąże coraz częściej decydują się na pakiety medyczne w prywatnych placówkach. Abonament zdrowotny sprawdza się także w przypadku ludzi chcących wykonać kompleksowe badania profilaktyczne albo wymagających regularnej rehabilitacji.

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Prywatna opieka medyczna jest dobrowolna. Można zacząć z niej skorzystać, a także zrezygnować w dowolnym czasie. Abonament zdrowotny wykupuje się przeważnie na rok z automatycznym przedłużeniem. W zależności od wybranej formy, opłatę uiszcza się co miesiąc albo od razu za rok z góry – w tym drugim przypadku cena jest zazwyczaj nieco niższa. W ramach pakietu można korzystać m.in. z podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej, badań laboratoryjnych, radiologicznych, czynnościowych, konsultacji stomatologicznych, zabiegów pielęgniarskich, rehabilitacji oraz szczepień ochronnych. Większość dużych firm oferujących pakiety medyczne ma wdrożone systemy do samodzielnego zapisu na wizyty i udostępnia również konsultacje on-line. Usługi, które nie są zawarte w abonamencie, z reguły obejmuje dodatkowa zniżka.

Ile trzeba zapłacić za pakiet medyczny?

Ile kosztuje pakiet medyczny? Ceny zaczynają się od 110 zł za miesiąc. To zdecydowanie mniej niż jedna wizyta u specjalisty, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na samodzielne wykupienie abonamentu. Część korzysta z tego typu usług w ramach benefitów pozapłacowych i za dodatkową opłatą rozszerza pakiet albo dopisuje do niego kolejnych członków rodziny. W niektórych miejscach można skorzystać ze specjalnych abonamentów dla studentów, dzieci albo seniorów. Wówczas poza dostępem do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów zyskuje się możliwość wykonania badań dostosowanych do swoich potrzeb.

Kto może skorzystać z abonamentów medycznych?

Z abonamentów medycznych może skorzystać tak naprawdę każdy. Najczęściej prywatną opiekę medyczną – jak wspomniano wcześniej – wybierają osoby, które regularnie muszą zgłaszać się do specjalistów i chcą uniknąć problemów z zapisaniem się na konkretny termin. Decydują się na nią także ci wymagający diagnostyki w celu potwierdzenia lub wykluczenia chorób przewlekłych oraz kobiety w ciąży, ponieważ wymagają stałego kontaktu z lekarzem prowadzącym ciążę, wykonywania badań krwi, USG, a często również konsultacji z endokrynologiem, okulistą czy diabetologiem.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Czy zatem to rozwiązanie ma jakieś wady? Jedyną jest konieczność uiszczania opłat, ale po przeliczeniu najczęściej okazuje się, że to bardziej opłacalne niż korzystanie z pojedynczych prywatnych wizyt i wykonywania badań laboratoryjnych lub obrazowych na własną rękę.

Sprawdź, co zyskujesz dzięki pakietowi prywatnej opieki medycznej POLMED.


Dodano: 31/01/2022
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – co to jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się