Badania lekarsko-lotnicze dla kogo są?

Powrót

Pasjonaci lotnictwa, sportowcy lub osoby wykonujące pracę w przestrzeni powietrznej powinni zapoznać się z pakietami badań Medycyny Lotniczej. To również kluczowa oferta dla osób, które dzięki użyciu dronów świadczą różnego rodzaju usługi, a więc prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem tychże urządzeń.

W Centrum Medycznym POLMED przeprowadzamy badania lekarskie lotnicze i wydajemy orzeczenia o braku lub istnieniu przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności pilota, skoczka spadochronowego i innych osób zaliczanych do grona członków personelu lotniczego.

  • gwarantujemy konkurencyjne ceny i indywidualne podejście do każdego pacjenta;
  • badaniom podlegają osoby ubiegające się o licencję, posiadające licencję lub świadectwo kwalifikacji;
  • badania lotniczo-lekarskie wykonujemy zgodnie z europejskimi przepisami JAR-FCL- 3.

Dla kogo badania?

Badania klasy 3 wstępne i okresowe

  • kontroler ruchu lotniczego – ukończone 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie oraz świadectwo dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego;
  • praktykant kontroler ruchu lotniczego – ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej średnie oraz świadectwo dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Badania klasy 2 wstępne i okresowe

  • pilot samolotowy turystyczny, personel pokładowy pilot śmigłowcowy turystyczny, pilot sterowcowy turystyczny, pilot pionowzlotu turystyczny – ukończone 16 lat, wykształcenie co najmniej gimnazjalne oraz zgoda opiekunów prawnych;
  • pilot balonu wolnego, pilot szybowcowy – ukończone 14 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz zgoda opiekunów prawnych.

Badania lotniczo-lekarskie 1 klasy okresowe

  • pilot samolotowy zawodowy, pilot śmigłowcowy zawodowy, pilot sterowcowy zawodowy, pilot pionowzlotu zawodowy, pilot wiatrakowcowy zawodowy – ukończone 16 lat, wykształcenie co najmniej gimnazjalne oraz zgoda opiekunów prawnych;
  • pilot samolotowy liniowy, pilot śmigłowcowy liniowy, pilot pionowzlotu liniowy, pilot samolotowy w załodze wieloosobowej – ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej średnie.

Badania – drony

Badania lotniczo-lekarskie dla osób ubiegających się o wydanie świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych są obowiązkowe. Na badaniu lekarskim sprawdzana jest zdolność do wykonywania czynności lotniczych, a nie stan zdrowia kandydata. Są to przeważnie podstawowe badania, których zakres zależy od indywidualnej oceny lekarza. Przeprowadzane są w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań do wykonywania funkcji członka personelu lotniczego lub członka personelu pokładowego:

  • pilot bezzałogowych statków powietrznych (DRONY) – ukończone 16 lat, wykształcenie co najmniej gimnazjalne oraz zgoda opiekunów prawnych.

Zapisy prowadzimy pod numerem:

Centrum Medyczne POLMED ul. Wołoska 16

  1. tel. 22 278 71 20
  2. tel. 22 278 71 21
  3. tel. 22 278 71 22
  4. tel. kom. 603 048 396

Centrum Medyczne POLMED ul. Puławska 410a

https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-warszawa-pulawska/zakres-uslug/#!/%23specialOffer_28_title

  1. tel. 22 646 18 96

Dodano: 04/05/2018
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Badania
17/02/2022
Badania, Choroby
Reumatoidalne zapalenie stawów – jak rozpoznać wczesne objawy choroby? Leczenie RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów to przewlekła postępująca choroba tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym. Jej objawy nie są charakterystyczne, dlatego postawienie diagnozy bywa utrudnione. Trzeba jednak zrobić wszystko, żeby potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nieleczone RZS prowadzi do poważnych problemów nie tylko ze stawami, lecz także z innymi narządami.


19/12/2022
Badania, Choroby, Dieta
Wrzody żołądka i dwunastnicy – objawy, diagnostyka, leczenie

Wrzody żołądka i dwunastnicy to najczęstszą choroba przewodu pokarmowego. Wrzody są to ubytki w błonie śluzowej, zazwyczaj spowodowane błędami żywieniowymi, paleniem tytoniu, narażeniem na stres, zakażeniem Helicobacter pylori, przyjmowaniem niesteroidowych lub sterydowych leków przeciwzapalnych.
Według szacunków lekarzy, wrzody żołądka czy też dwunastnicy dotyczą 5-10 proc. populacji. 


kortyzol
29/06/2023
Badania
Kortyzol, czyli „hormon stresu”- jakie pełni funkcje? Jak obniżyć kortyzol?

O kortyzolu mówi się, że jest „hormonem stresu” i to właśnie z takim określeniem jest często kojarzony. Jednak biorąc pod uwagę, jak wiele ważnych funkcji spełnia, warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Gdzie i jak powstaje, za co odpowiada i do czego prowadzi jego niedobór lub nadmiar w organizmie? Odpowiadamy na wszystkie ważne pytania, dotyczące tego hormonu.  


Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Diagnostyka prostaty
Niezbędnik każdego mężczyzny po 40-stce.

od 95 zł
badanie
Diagnostyka osteoporozy
Sprawdź czy Twoje kości są w dobrej formie.

od 95 zł
Promocja! teraz taniej o 20%
Pakiet badań
Serce pod kontrolą
Z miłości dla siebie!

od 83 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się