To już „Pora się umówić!” – przewrotna kampania POLMED

Powrót

Większość z nas umawia się zbyt późno, dlatego…

Ruszyliśmy z kampanią „Pora się umówić!”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na unikanie tematu badań profilaktycznych do czasu, gdy nie nastąpi zagrożenie życia lub zdrowia. Jednocześnie nasza kampania w nietypowy sposób wciąga odbiorców w narrację zaskakując, bawiąc historiami dobrze znanymi wielu widzom z autopsji, a jednocześnie poruszając poważne zagadnienia.

Jak umawiają się Polacy?

Według statystyk, aż 80% Polaków wymienia zdrowie i rodzinę jako najważniejszą wartość w swoim życiu.

Jak przy tym wypada życie towarzyskie Polaków? W przeprowadzonych badaniach, 37% osób zadeklarowało, że na randki umawia się kilka razy w roku. Kolejne 12 proc. randkuje przynajmniej kilka razy w miesiącu, a 6 proc. średnio raz w tygodniu.

Regularne badania profilaktyczne nie osiągają niestety tak dobrych wyników. Aż 56% Polaków chodzi do lekarza dopiero, gdy coś im dolega. Najczęstszym powodem jest nieustannie nam towarzyszące „życie w biegu”.

Kampania społeczna „Pora się umówić!”, którą rozpoczęliśmy w drugim tygodniu lipca 2023 i potrwa kilkanaście tygodni, łączy oba te zagadnienia – randkowanie i zdrowie.

Poznaj historie naszych bohaterów!

Głównym mechanizmem kampanii jest zaskoczenie i wciągnięcie odbiorców poprzez opowiedzenie krótkich historii bohaterów akcji, które na pierwszy rzut oka wydają się być związane z szukaniem swojej drugiej połówki czy budowaniem bliższej relacji z partnerem. W rzeczywistości jednak dotyczą umawiania się na wizyty u lekarzy specjalistów. Wykorzystując pytania zadane bohaterom kampanii, tj.
– Czy wstydzisz się rozebrać na pierwszym spotkaniu?
– Czy umawiasz się z osobami tej samej płci?
– Czy to prawda, że umawiasz się z byłym swojej przyjaciółki?

Zwracamy uwagę na istotę poświęcenia czasu, który będzie Ci potrzebny na znalezienie odpowiedniego lekarza.

W tym miejscu podkreślając również to, że korzystanie m.in. z naszych usług w Centrach Medycznych POLMED jest tak samo łatwe i przyjemne jak umawianie się na randki czy szukanie miłości przez internet. Szczególnie w okresie letnim, kiedy mając więcej czasu wolnego warto zainwestować go w swoje zdrowie.

Znajdź lekarza w swojej okolicy

Kampania „Pora się umówić!” zachęca do profilaktycznych badań oraz odnalezienia lekarzy, którzy odpowiedzą na potrzeby każdego pacjenta. Przekazuje, że poświęcenie uwagi na zdrowie to inwestycja w lepsze i dłuższe życie.

Poprzez udział w kampanii „Pora się umówić!”, społeczeństwo może zyskać większą świadomość w zakresie znalezienia odpowiedniego lekarza oraz troski o swoje zdrowie. Dzięki temu, odbiorcy kampanii mogą cieszyć się lepszą opieką medyczną, co przekłada się na poprawę jakości i długości życia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii społecznej „Pora się umówić!”, odwiedź stronę internetową www.porasieumowic.pl.


* Na postawie: badania portalu Sympatia.pl oraz CBOS „System wartości Polaków”, ARC Rynek i Opinia „Badania Polacy, a kwestie zdrowotne”.


Dodano: 21/07/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
01/07/2021
Aktualności, Choroby
Telekonsultacja lekarska (teleporada) podczas urlopu

30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


19/03/2020
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dekalog Bezpieczeństwa w Centrach Medycznych POLMED

Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się