Większość z nas umawia się zbyt późno, dlatego…Ruszyliśmy z kampanią „Pora się umówić!”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na unikanie tematu badań profilaktycznych do czasu, gdy nie nastąpi zagrożenie życia lub zdrowia. Jednocześnie nasza kampania w nietypowy sposób wciąga odbiorców w narrację zaskakując, bawiąc historiami dobrze znanymi wielu widzom z autopsji, a jednocześnie poruszając poważne zagadnienia.
Według statystyk, aż 80% Polaków wymienia zdrowie i rodzinę jako najważniejszą wartość w swoim życiu. Jak przy tym wypada życie towarzyskie Polaków? W przeprowadzonych badaniach, 37% osób zadeklarowało, że na randki umawia się kilka razy w roku. Kolejne 12 proc. randkuje przynajmniej kilka razy w miesiącu, a 6 proc. średnio raz w tygodniu.
Regularne badania profilaktyczne nie osiągają niestety tak dobrych wyników. Aż 56% Polaków chodzi do lekarza dopiero, gdy coś im dolega. Najczęstszym powodem jest nieustannie nam towarzyszące „życie w biegu”. Kampania społeczna „Pora się umówić!”, którą rozpoczęliśmy w drugim tygodniu lipca 2023 i potrwa kilkanaście tygodni, łączy oba te zagadnienia – randkowanie i zdrowie.
Głównym mechanizmem kampanii jest zaskoczenie i wciągnięcie odbiorców poprzez opowiedzenie krótkich historii bohaterów akcji, które na pierwszy rzut oka wydają się być związane z szukaniem swojej drugiej połówki czy budowaniem bliższej relacji z partnerem. W rzeczywistości jednak dotyczą umawiania się na wizyty u lekarzy specjalistów. Wykorzystując pytania zadane bohaterom kampanii, tj.
– Czy wstydzisz się rozebrać na pierwszym spotkaniu?
– Czy umawiasz się z osobami tej samej płci?
– Czy to prawda, że umawiasz się z byłym swojej przyjaciółki?
Zwracamy uwagę na istotę poświęcenia czasu, który będzie Ci potrzebny na znalezienie odpowiedniego lekarza. W tym miejscu podkreślając również to, że korzystanie m.in. z naszych usług w Centrach Medycznych POLMED jest tak samo łatwe i przyjemne jak umawianie się na randki czy szukanie miłości przez Internet. Szczególnie w okresie letnim, kiedy mając więcej czasu wolnego warto zainwestować go w swoje zdrowie.
Kampania „Pora się umówić!” zachęca do profilaktycznych badań oraz odnalezienia lekarzy, którzy odpowiedzą na potrzeby każdego pacjenta. Przekazuje, że poświęcenie uwagi na zdrowie to inwestycja w lepsze i dłuższe życie. Poprzez udział w kampanii „Pora się umówić!”, społeczeństwo może zyskać większą świadomość w zakresie znalezienia odpowiedniego lekarza oraz troski o swoje zdrowie. Dzięki temu, odbiorcy kampanii mogą cieszyć się lepszą opieką medyczną, co przekłada się na poprawę jakości i długości życia.
Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii społecznej „Pora się umówić!”, odwiedź stronę internetową www.porasieumowic.pl.
* Na postawie: badania portalu Sympatia.pl oraz CBOS „System wartości Polaków”, ARC Rynek i Opinia „Badania Polacy, a kwestie zdrowotne”.
Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?
Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?
Kobiece samopoczucie narażone jest na działalność różnorodnych czynników. W określonym momencie życia, jednym z nich staje się menopauza. O zjawisku tym pisze w swojej książce doktor Tadeusz Oleszczuk – lekarz ginekolog-położnik, współpracujący z grupą POLMED. Dlaczego “O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie” to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku?