To już „Pora się umówić!” – przewrotna kampania POLMED

Powrót

Większość z nas umawia się zbyt późno, dlatego…Ruszyliśmy z kampanią „Pora się umówić!”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na unikanie tematu badań profilaktycznych do czasu, gdy nie nastąpi zagrożenie życia lub zdrowia. Jednocześnie nasza kampania w nietypowy sposób wciąga odbiorców w narrację zaskakując, bawiąc historiami dobrze znanymi wielu widzom z autopsji, a jednocześnie poruszając poważne zagadnienia.

Jak umawiają się Polacy?

Według statystyk, aż 80% Polaków wymienia zdrowie i rodzinę jako najważniejszą wartość w swoim życiu. Jak przy tym wypada życie towarzyskie Polaków? W przeprowadzonych badaniach, 37% osób zadeklarowało, że na randki umawia się kilka razy w roku. Kolejne 12 proc. randkuje przynajmniej kilka razy w miesiącu, a 6 proc. średnio raz w tygodniu.

Regularne badania profilaktyczne nie osiągają niestety tak dobrych wyników. Aż 56% Polaków chodzi do lekarza dopiero, gdy coś im dolega. Najczęstszym powodem jest nieustannie nam towarzyszące „życie w biegu”. Kampania społeczna „Pora się umówić!”, którą rozpoczęliśmy w drugim tygodniu lipca 2023 i potrwa kilkanaście tygodni, łączy oba te zagadnienia – randkowanie i zdrowie.

Poznaj historie naszych bohaterów!

Głównym mechanizmem kampanii jest zaskoczenie i wciągnięcie odbiorców poprzez opowiedzenie krótkich historii bohaterów akcji, które na pierwszy rzut oka wydają się być związane z szukaniem swojej drugiej połówki czy budowaniem bliższej relacji z partnerem. W rzeczywistości jednak dotyczą umawiania się na wizyty u lekarzy specjalistów. Wykorzystując pytania zadane bohaterom kampanii, tj.
– Czy wstydzisz się rozebrać na pierwszym spotkaniu?
– Czy umawiasz się z osobami tej samej płci?
– Czy to prawda, że umawiasz się z byłym swojej przyjaciółki?

Zwracamy uwagę na istotę poświęcenia czasu, który będzie Ci potrzebny na znalezienie odpowiedniego lekarza. W tym miejscu podkreślając również to, że korzystanie m.in. z naszych usług w Centrach Medycznych POLMED jest tak samo łatwe i przyjemne jak umawianie się na randki czy szukanie miłości przez Internet. Szczególnie w okresie letnim, kiedy mając więcej czasu wolnego warto zainwestować go w swoje zdrowie.

Znajdź lekarza w swojej okolicy

Kampania „Pora się umówić!” zachęca do profilaktycznych badań oraz odnalezienia lekarzy, którzy odpowiedzą na potrzeby każdego pacjenta. Przekazuje, że poświęcenie uwagi na zdrowie to inwestycja w lepsze i dłuższe życie. Poprzez udział w kampanii „Pora się umówić!”, społeczeństwo może zyskać większą świadomość w zakresie znalezienia odpowiedniego lekarza oraz troski o swoje zdrowie. Dzięki temu, odbiorcy kampanii mogą cieszyć się lepszą opieką medyczną, co przekłada się na poprawę jakości i długości życia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii społecznej „Pora się umówić!”, odwiedź stronę internetową www.porasieumowic.pl.


* Na postawie: badania portalu Sympatia.pl oraz CBOS „System wartości Polaków”, ARC Rynek i Opinia „Badania Polacy, a kwestie zdrowotne”.


Dodano: 21/07/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


05/07/2021
Aktualności, Styl życia
Zasady realizacji e-recepty za granicą

E-recepta może być zrealizowana w dowolnej aptece na terenie całego kraju. A co wtedy, gdy chce się ją wykupić za granicą? Jakie dane musi zawierać i w jakiej formie powinna zostać przedstawiona farmaceucie np. w Czechach, żeby mógł on wydać wypisane na niej leki? Czym e-recepta różni się od tak zwanych recept transgranicznych?


08/10/2021
Aktualności, Profilaktyka, Styl życia
Prywatna opieka dla każdego. Jak działa abonament zdrowotny?

Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?


Zapoznaj się z nasza ofertą:
abonament medyczny dla mężczyzn polmed
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie! Wybierz abonament medyczny dla mężczyzn w POLMED.

od 1180 zł/rok
abonament medyczny dla kobiet polmed
już od 120 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Kobieta
Nie odkładaj badań na później! Zdrowie nie poczeka. Wykup abonament medyczny w POLMED.

od 1180 zł/rok
badania laboratoryjne dla seniora polmed
już od 143 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Senior
Wiek nie musi Cię ograniczać! Pozwól, że pomożemy Ci w życiowej przygodzie. Zadbamy o Twój spokój i komfort, by Twoje życie było nadal pełne zdrowia, dobrego samopoczucia i aktywności.

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się