Teleporada lekarska podczas wakacji. +48 58 355 77 44

Powrót

Co zrobić, jeśli podczas wakacji, Ty, Twój partner lub Twoje dziecko zaczynacie odczuwać niepokojące objawy chorobowe? Nie każdy przypadek wymaga szukania przychodni. Czasem wystarczy teleporada. Niezależnie, czy spędzamy urlop w kraju czy za granicą, możemy zadzwonić do lekarza po konsultacje. Pamiętajmy, w trakcie wakacji w krajach Unii Europejskiej, za połączenia z telefonów komórkowych nie płacimy dodatkowo.

Zapisz ten numer przed wakacjami:

+48 58 355 77 44

(wyłącznie telekonsultacje płatne)

Lekarze pierwszego kontaktu dostępni bez kolejki.
Infolinia czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Zapisz te linki:

w razie potrzeby kup on-line.

Teleporada – dowiedz się więcej

Jeżeli pacjent ma wysoką gorączkę, zauważa u siebie nietypową wysypkę albo obawia się, że doszło u niego do urazu nogi, może umówić się na telekonsultację z lekarzem wybranej specjalizacji. W trakcie teleporady, lekarz doradzi jaki ogólnodostępny preparat leczniczy do kupienia bez recepty można zastosować. Gdy uzna, że konieczna będzie wizyta stacjonarna, na przykład w przypadku podejrzenia skręcenia lub złamania kończyny, zaleci pacjentowi kontakt z najbliższym szpitalem.

Za granicą rozmawiaj z lekarzem po Polsku.

Jeżeli chory jest na wakacjach za granicą, specjalista doradzi, jaki ogólnodostępny preparat leczniczy do kupienia bez recepty warto zastosować. Gdy uzna, że konieczna będzie wizyta stacjonarna, na przykład w przypadku podejrzenia skręcenia lub złamania kończyny, zaleci pacjentowi kontakt z najbliższym szpitalem. A przede wszystkim pacjent ma komfort rozmawiania z lekarzem po polsku. Może też – za pomocą Portalu Pacjenta POLMED – przesłać lekarzowi zdjęcie, np. zmiany skórnej.

e-recepta, e-skierowanie w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)

W przypadku urlopu w Polsce lekarz przekaże zalecenia i wystawi e-receptę, którą da się zrealizować w dowolnej aptece na terenie całego kraju. Wystarczy podać czterocyfrowy kod zabezpieczający i PESEL pacjenta. Co ważne, receptę może wykupić każdy, nie trzeba tego robić osobiście.

Stałe leki

Telekonsultacje przydają się także wtedy, gdy osoba lecząca się przewlekle zapomni zabrać ze sobą na wakacje leki, które codziennie zażywa. Wówczas może umówić się na teleporadę, poprosić o wypisanie e-recepty i wykupić potrzebne preparaty jeszcze tego samego dnia. Nawet, jeżeli pacjent nie pamięta, jaką dawkę dokładnie przyjmuje, lekarz ma możliwość weryfikacji tych danych w dotychczasowej historii choroby.

Portal Pacjenta POLMED

Jeśli nie jesteś jeszcze pacjentem POLMED i/lub nie posiadasz dokumentacji medycznej w POLMED, a zabrakło Ci leku niezbędnego dla ratowania zdrowia zapisanego przez lekarza spoza sieci naszych placówek, to możesz uzyskać e-receptę na jedno najmniejsze opakowanie, zaś na większą ilość leku po udostępnieniu lekarzowi dokumentacji medycznej potwierdzającej rodzaj zaleconego preparatu i jego dawkowanie (np. za pomocą Portalu Pacjenta).

Tylko w POLMED możesz przesłać bezpiecznie dokumentację medyczną w Portalu Pacjenta.


Sprawdź – Jak założyć konto w Portalu Pacjenta POLMED


Dodano: 08/07/2021
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Profilaktyka
15/02/2021
Profilaktyka, Choroby
Mroczki przed oczami – czym są i o czym świadczą?

04/06/2021
Koronawirus, Profilaktyka, Choroby
Szczepionka przeciw COVID-19 – charakterystyka i rodzaje szczepionek

19/03/2020
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dekalog Bezpieczeństwa w Centrach Medycznych POLMED

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się