POLMED Diagnostyka (dawniej Starmedica) to sieć placówek świadczących usługi diagnostyki obrazowej, która w lutym 2021 roku zastała przejęta przez POLMED.
Badania mogą być wykonywane komercyjnie lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i realizowane są w placówkach w Stargardzie, Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Głogowie, Legnicy, Żninie i Śremie. Wszystkie pracownie POLMED Diagnostyka zatrudniają wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz stosują wysoki standard obsługi pacjentów. Zależnie od placówki, dostępne są badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografia, USG i RTG. Badania realizowane są sprzętem marki Siemens, Toshiba oraz General Electric. Tylko w 2023 roku w 7 pracowniach wykonano ponad 53 tys. badań MRI, 45,8 tys. badań TK oraz 48,5 tys. badań RTG.
W lutym firma otworzyła kolejną placówkę: w Warszawie przy ul. Puławskiej 410a, gdzie sąsiaduje z Centrum Medycznym POLMED. Jednocześnie, zgodnie ze strategią nakreśloną przez właścicieli Grupy POLMED, firma rozwija się poprzez akwizycje. 31 stycznia br. POLMED Diagnostyka zakupiła 100% udziałów w Centrum Medycznym Magnetica Sp. z o.o..
Zlokalizowane w Płocku Centrum Medyczne Magnetica świadczy kompleksowe usługi badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz badania USG. Do dyspozycji pacjentów jest pracownia diagnostyczna wyposażona w dwa urządzenia MRI – 1,5T Siemens Magnetom Sempra NX oraz 1,5T Philips Multiva – oraz tomograf komputerowy Philips MX16. Badania realizowane są zarówno komercyjnie jak i w ramach NFZ. Placówka zlokalizowana jest w centrum Płocka w rozpoznawalnym biurowcu z parkingiem dostępnym dla pacjentów oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną. Radiolodzy opisujący badania pracują dla dużych ośrodków diagnostycznych w Polsce (Łódź, Płock oraz Centrum Onkologii w Gliwicach).
Centrum Medyczne Magnetica jest pierwszym ogólnodostępnym ośrodkiem w Polsce, który oferuje proces diagnostyczny określany jako „FUZJA”.
Fuzją nazwany został proces, w którym dwa badania: rezonans magnetyczny i/lub tomograf komputerowy, połączone są z USG jamy brzusznej – wykonywane badanie USG można nałożyć na obraz z MR lub TK w czasie rzeczywistym. Pozwala to na uwidocznienie nawet najmniejszych zmian chorobowych z wysoką dokładnością.
Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?
Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?
Kobiece samopoczucie narażone jest na działalność różnorodnych czynników. W określonym momencie życia, jednym z nich staje się menopauza. O zjawisku tym pisze w swojej książce doktor Tadeusz Oleszczuk – lekarz ginekolog-położnik, współpracujący z grupą POLMED. Dlaczego “O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie” to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku?