Kolejne etapy rozwoju spółki POLMED Diagnostyka

Powrót

Kolejne etapy rozwoju spółki POLMED Diagnostyka

POLMED Diagnostyka (dawniej Starmedica) to sieć placówek świadczących usługi diagnostyki obrazowej, która w lutym 2021 roku zastała przejęta przez POLMED.

Badania mogą być wykonywane komercyjnie lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i realizowane są w placówkach w Stargardzie, Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Głogowie, Legnicy, Żninie i Śremie. Wszystkie pracownie POLMED Diagnostyka zatrudniają wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz stosują najwyższy standard obsługi pacjentów. Zależnie od placówki, dostępne są badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografia, USG i RTG. Badania realizowane są nowoczesnym sprzętem marki Siemens, Toshiba oraz General Electric. Tylko w 2023 roku w 7 pracowniach wykonano ponad 53 tys. badań MRI, 45,8 tys. badań TK oraz 48,5 tys. badań RTG.

W lutym firma otworzyła kolejną placówkę: w Warszawie przy ul. Puławskiej 410a, gdzie sąsiaduje z Centrum Medycznym POLMED.

Jednocześnie, zgodnie ze strategią nakreśloną przez właścicieli Grupy POLMED, firma rozwija się poprzez akwizycje. 31 stycznia br. POLMED Diagnostyka zakupiła 100% udziałów w Centrum Medycznym Magnetica Sp. z o.o.

Zlokalizowane w Płocku Centrum Medyczne Magnetica świadczy kompleksowe usługi badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz badania USG. Do dyspozycji pacjentów jest nowoczesna pracownia diagnostyczna wyposażona w dwa urządzenia rezonansu magnetycznego – 1,5T Siemens Magnetom Sempra NX oraz 1,5T Philips Multiva – oraz tomograf komputerowy Philips MX16. Badania realizowane są zarówno komercyjnie jak i w ramach NFZ. Placówka ma doskonałą lokalizację w centrum Płocka w rozpoznawalnym nowoczesnym biurowcu z parkingiem dostępnym dla pacjentów oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną. Radiolodzy opisujący badania pracują dla najlepszych ośrodków diagnostycznych w Polsce (Łódź, Płock oraz Centrum Onkologii w Gliwicach).

Centrum Medyczne Magnetica jest pierwszym ogólnodostępnym ośrodkiem w Polsce, który oferuje proces diagnostyczny określany jako „FUZJA”.

Fuzją nazwany został proces, w którym dwa badania: rezonans magnetyczny i/lub tomograf komputerowy, połączone są z USG jamy brzusznej. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i oprogramowaniu wykonywane badanie USG można nałożyć na obraz z MR lub TK w czasie rzeczywistym. Pozwala to na uwidocznienie nawet najmniejszych zmian chorobowych z nieosiągalną dotychczas dokładnością.


Dodano: 13/02/2024
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – czym jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się