Centrum Medycyny Podróży w Starogardzie Gdańskim!

Powrót

W Centrum Medycznym POLMED w Starogardzie Gdańskim powstało Centrum Medycyny Podróży należące do Krajowej Sieci Ośrodków Medycyny Podróży pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Starania o potrzebne certyfikaty trwały niemal rok. W Centrum można wykonać serię badań oraz szczepień potrzebnych przed wyjazdem do egzotycznych państw.

Podróże w tropikalne części świata wiążą się z narażeniem na egzotyczne drobnoustroje, a warunki sanitarne oraz poziom i dostępność opieki medycznej w takich rejonach często odbiegają od europejskich standardów.

Największym ryzykiem objęte są pobyty w krajach Azji Południowo-Wschodniej, Afryce Subsaharyjskiej oraz Ameryce Południowej. Błonica, tężec, dur brzuszny, malaria, żółta febra, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B to tylko niektóre z przykrych i niebezpiecznych pamiątek, które mogą pozostać po wymarzonym pobycie w egzotycznych dla nas rejonach świata.

Ryzyko związane z wpływem podróży można zmniejszyć otrzymując szczegółowe informacje na temat zagrożeń, epidemiologii, wymaganej profilaktyki czy też badań w poszczególnych rejonach świata, a przede wszystkim przez specjalistyczne szczepienia.

Na spotkanie z lekarzem specjalistą najlepiej umówić się w terminie co najmniej 6-8 tygodni przed wyjazdem, co w razie potrzeby ułatwi wygodne zaplanowanie schematu szczepień.

Z poradą lekarską warto zapoznać się nawet w przypadku dysponowania krótszym okresem przed podróżą, ze względu na ewentualną możliwość zastosowania przyspieszonych schematów szczepień oraz uzyskania zaleceń odnośnie zapobiegania malarii, o ile w regionie docelowym występuje ta groźna dla zdrowia i życia choroba pasożytnicza.

Centrum Medyczne POLMED oferuje następujące świadczenia zdrowotne w ramach Centrum Medycyny Podróży:

  • szczepienia ochronne zalecane i obowiązkowe (kwalifikowane przez lekarza medycyny podróży),
  • wydawanie stosownych dokumentów potwierdzających wykonanie szczepień, w tym międzynarodowego świadectwa szczepienia tzw. ,,żółta książeczka’’,
  • profilaktyka antymalaryczna,
  • udzielanie porad przez lekarza medycyny podróży na temat właściwych zachowań podczas podróży, a także podczas pobytu w kraju docelowym,
  • udzielanie informacji na temat profilaktyki zachorowań na choroby zakaźne oraz dobór niezbędnych szczepień ochronnych,
  • udzielanie porad osobom przewlekle chorym, kobietom w ciąży, matkom z małymi dziećmi, osobom w podeszłym wieku jak najlepiej znieść trudy podróży,
  • wykonywanie badań narzuconych przez kraj docelowy, w tym badanie w kierunku HIV,
  • zalecenia odnośnie wyposażenia apteczki podróżnej,
  • ocena stanu zdrowia po przyjeździe z egzotycznej podróży.

Przed wizytą w Centrum należy przygotować informacje, które pozwolą optymalnie przygotować podróżującego pod względem zdrowotnym do wyjazdu, czyli:

  • podać dokładną trasę podróży,
  • termin i charakter wyjazdu,
  • wiek podróżującego (dotyczy to przede wszystkim dzieci),
  • ostatnio przebyte choroby oraz ewentualne schorzenia przewlekłe,
  • stosowane w przeszłości leki przeciwmalaryczne,
  • uczulenia na leki lub inne substancje.

Aby odpowiednio przygotować się do podróży i czerpać w pełni radość z wyjazdu zapraszamy do odwiedzenia Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży mieszczącego się w Centrum Medycznym POLMED w Starogardzie Gdańskim – os. Kopernika 21, tel. 58 775 95 25

https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-starogard-gdanski/zakres-uslug/

Poradnia Medycyny Podróży dostępna również w Warszawie:

  • Centrum Medyczne POLMED, ul. Grzybowska 61

https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-warszawa-grzybowska/zakres-uslug/


Dodano: 13/06/2017
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Profilaktyka
15/02/2021
Profilaktyka, Choroby
Mroczki przed oczami – czym są i o czym świadczą?

07/10/2022
Profilaktyka, Choroby
IBS – czyli zespół jelita drażliwego. Jak się objawia, jak z tym walczyć?

Zespół jelita drażliwego to przewlekła choroba przewodu pokarmowego. Jej najczęstsze objawy to bóle brzucha i zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego. Z ustaleń badaczy wynika, że przyczyny zespołu jelita drażliwego mogą mieć podłoże genetyczne. Jak rozpoznać tę coraz częstszą chorobę i czy można jej w sposób efektywny przeciwdziałać?


Szczepienie przeciwko odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych FSME
29/03/2021
Profilaktyka, Badania, Choroby
Co powinieneś wiedzieć o kleszczach?

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się