Centrum Medycyny Podróży w Starogardzie Gdańskim!

Powrót

W Centrum Medycznym POLMED w Starogardzie Gdańskim powstało Centrum Medycyny Podróży należące do Krajowej Sieci Ośrodków Medycyny Podróży pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Starania o potrzebne certyfikaty trwały niemal rok. W Centrum można wykonać serię badań oraz szczepień potrzebnych przed wyjazdem do egzotycznych państw.

Podróże w tropikalne części świata wiążą się z narażeniem na egzotyczne drobnoustroje, a warunki sanitarne oraz poziom i dostępność opieki medycznej w takich rejonach często odbiegają od europejskich standardów.

Największym ryzykiem objęte są pobyty w krajach Azji Południowo-Wschodniej, Afryce Subsaharyjskiej oraz Ameryce Południowej. Błonica, tężec, dur brzuszny, malaria, żółta febra, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B to tylko niektóre z przykrych i niebezpiecznych pamiątek, które mogą pozostać po wymarzonym pobycie w egzotycznych dla nas rejonach świata.

Ryzyko związane z wpływem podróży można zmniejszyć otrzymując szczegółowe informacje na temat zagrożeń, epidemiologii, wymaganej profilaktyki czy też badań w poszczególnych rejonach świata, a przede wszystkim przez specjalistyczne szczepienia.

Na spotkanie z lekarzem specjalistą najlepiej umówić się w terminie co najmniej 6-8 tygodni przed wyjazdem, co w razie potrzeby ułatwi wygodne zaplanowanie schematu szczepień.

Z poradą lekarską warto zapoznać się nawet w przypadku dysponowania krótszym okresem przed podróżą, ze względu na ewentualną możliwość zastosowania przyspieszonych schematów szczepień oraz uzyskania zaleceń odnośnie zapobiegania malarii, o ile w regionie docelowym występuje ta groźna dla zdrowia i życia choroba pasożytnicza.

Centrum Medyczne POLMED oferuje następujące świadczenia zdrowotne w ramach Centrum Medycyny Podróży:

 • szczepienia ochronne zalecane i obowiązkowe (kwalifikowane przez lekarza medycyny podróży),
 • wydawanie stosownych dokumentów potwierdzających wykonanie szczepień, w tym międzynarodowego świadectwa szczepienia tzw. ,,żółta książeczka’’,
 • profilaktyka antymalaryczna,
 • udzielanie porad przez lekarza medycyny podróży na temat właściwych zachowań podczas podróży, a także podczas pobytu w kraju docelowym,
 • udzielanie informacji na temat profilaktyki zachorowań na choroby zakaźne oraz dobór niezbędnych szczepień ochronnych,
 • udzielanie porad osobom przewlekle chorym, kobietom w ciąży, matkom z małymi dziećmi, osobom w podeszłym wieku jak najlepiej znieść trudy podróży,
 • wykonywanie badań narzuconych przez kraj docelowy, w tym badanie w kierunku HIV,
 • zalecenia odnośnie wyposażenia apteczki podróżnej,
 • ocena stanu zdrowia po przyjeździe z egzotycznej podróży.

Przed wizytą w Centrum należy przygotować informacje, które pozwolą optymalnie przygotować podróżującego pod względem zdrowotnym do wyjazdu, czyli:

 • podać dokładną trasę podróży,
 • termin i charakter wyjazdu,
 • wiek podróżującego (dotyczy to przede wszystkim dzieci),
 • ostatnio przebyte choroby oraz ewentualne schorzenia przewlekłe,
 • stosowane w przeszłości leki przeciwmalaryczne,
 • uczulenia na leki lub inne substancje.

Aby odpowiednio przygotować się do podróży i czerpać w pełni radość z wyjazdu zapraszamy do odwiedzenia Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży mieszczącego się w Centrum Medycznym POLMED w Starogardzie Gdańskim – os. Kopernika 21, tel. 58 775 95 25

https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-starogard-gdanski/zakres-uslug/

Poradnia Medycyny Podróży dostępna również w Warszawie:

 • Centrum Medyczne POLMED, ul. Grzybowska 61

https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-warszawa-grzybowska/zakres-uslug/


Dodano: 13/06/2017
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Profilaktyka
15/02/2021
Profilaktyka, Choroby
Mroczki przed oczami – czym są i o czym świadczą?

Plamki, błyski, paproszki czy muszki pojawiające się przed oczami przeważnie są zupełnie niegroźne, ale czasami mogą świadczyć o poważnej chorobie. Jakie są przyczyny występowania zmian w polu widzenia i czy da się je wyleczyć? Kiedy warto te objawy skonsultować z lekarzem?


16/05/2022
Profilaktyka, Choroby
Krwotok z nosa – przyczyny, co może oznaczać? Jak zatamować krwawienie?

Krwotoki z nosa są powszechne – bez względu na wiek i płeć. Mogą być wynikiem urazu, lub stanu chorobowego. Jakie są inne przyczyny? Co zrobić w razie krwawienia? Kiedy krwotoki powinno się skonsultować z lekarzem?


27/06/2022
Profilaktyka
Pierwsza pomoc w przypadku zasłabnięcia lub omdlenia – czy wiesz jak należy postąpić w takiej sytuacji?

Zasłabnięcie to zaburzenie funkcji życiowych – krótkotrwałe osłabienie organizmu, które samo w sobie zazwyczaj nie jest groźne, ale może być efektem poważnych problemów zdrowotnych. Jakie są przyczyny zasłabnięć? Czym różni się zasłabnięcie od omdlenia? Jak postępować w obu przypadkach?


Zapoznaj się z nasza ofertą
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się