Akcja profilaktyczna POLMED dla dzieci z Domu Dziecka w Łodzi

Powrót

W maju specjaliści dermatolodzy z Centrum Medycznego POLMED zbadali znamiona skórne u dzieci w Domu Dziecka w Łodzi.

W ramach misji firmy POLMED S.A. „na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie ludzi”

bezpłatnie przebadaliśmy wychowanków domu dziecka. Pomysł na zorganizowanie bezpłatnych badań zrodził się z potrzeb placówek oraz troski o najmłodszych.

Wybór padł na „Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi”, w którym przebywają dzieci w wieku od roku do 7 lat, zatem takie które wymagają wsparcia we wszystkich strefach rozwoju oraz w tym najważniejszym aspekcie, jakim jest zdrowie. Na tak wczesnym etapie życia muszą być one objęte opieką specjalistów, aby można im było zapewnić odpowiednie wychowanie oraz nadrobić straty rozwojowe i emocjonalne. Maluchy przebywające w tym domu przeszły trudny okres w swoim życiu, a pobyt w placówce ma im zapewnić optymalne warunki do życia.

Chcąc aktywnie włączyć się w pomoc postanowiliśmy zorganizować dla ponad 25 dzieci badania dermatoskopowe mające na celu wczesne wykrycie zmian skórnych wymagających leczenia. Dermatolog z Centrum Medycznego POLMED tłumaczył również dzieciom jak ważne jest dbanie o skórę i ochronę przeciwsłoneczną. Jak w odpowiedni sposób się zabezpieczać np. nosząc nakrycia głowy i używając odpowiednich kremów z filtrem, pamiętając o tym, ile uśmiechu i radości daje korzystanie ze słońca i zabawa na świeżym powietrzu.


Dodano: 06/06/2017
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – czym jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się