Badania Medycyny Pracy

Powrót

POLMED realizuje badania wstępne i kontrolne Medycyny Pracy

W sytuacji zagrożenia koronawirusem, Centra Medyczne POLMED nadal zapewniają pracodawcom i pracownikom możliwość realizacji badań wstępnych i kontrolnych, m.in. korzystając z rozwiązań prawnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

Wstępne i kontrolne badania Medycyny Pracy realizowane są zarówno w formule telekonsultacji, jak również bezpośrednio w Centrach Medycznych POLMED w całej Polsce.

Zgodnie z zapisami USTAWY z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zawieszony jest obecnie obowiązek wykonywania badań profilaktycznych okresowych, badań lekarskich i psychologicznych dla kierowców zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych dla maszynistów. Realizacji tych badań pracodawca nie może wymagać ani od operatora medycznego, ani od pracownika. Pracownik i pracodawca będą zobowiązani do wykonania zawieszonych badań w okresie 180 dni od dnia odwołania epidemii.

Zawieszenie obowiązku wykonywania badań medycyny pracy nie dotyczy badań wstępnych i kontrolnych,

zmienił się jednak sposób ich realizacji:

  • w przypadku braku dostępności do lekarza uprawnionego, badanie może przeprowadzić inny lekarz, jednak orzeczenie lekarskie wydane przez innego lekarza traci moc po upływie 30 dni od dnia odwołania stanu epidemii,
  • badanie może zostać zrealizowane za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

Sytuacja na rynku pracy jest obecnie niezwykle trudna – mówi Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A.– Dlatego bardzo ważne jest umożliwienie pracodawcom, którzy mają oferty pracy, sprawne zatrudnienie pracowników. A pracownikom umożliwienie rozpoczęcia świadczenia pracy. POLMED dostosował sposób realizacji badań medycyny pracy do obecnych warunków, oferując zarówno badania stacjonarne jak i poprzez telekonsultacje lekarzy medycyny pracy. Mamy też możliwość wsparcia pracodawców, których operatorzy medyczni zawiesili działalność na czas epidemii. Działamy na terenie całej Polski, więc lokalizacja zakładu pracy nie stanowi problemu.

Realizacja badań Medycyny Pracy to jedna z kluczowych kompetencji POLMED S.A.

Firma do lat świadczy usługi w tym zakresie dla wielu pracodawców, w tym dużych globalnych organizacji. Sprawnie organizujemy logistykę badań wstępnych, nawet dla bardzo dużych grup pracowników w wielu lokalizacjach. Dużym ułatwieniem w tym procesie jest wielofunkcyjna Platforma Medycyny Pracy. To jedyne takie rozwiązanie na rynku, dzięki któremu zarządzanie medycyną pracy jest wyjątkowo efektywne.

Pracodawcy zainteresowani podpisaniem umowy i realizacją badań medycyny pracy mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 58 775 95 55.


Dodano: 04/05/2020
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
22/02/2021
Koronawirus, Aktualności
Koronawirus SARS-CoV-2: testy serologiczne i wymazowe

05/05/2021
Koronawirus, Aktualności, Choroby, Porady lekarzy
Powikłania po chorobie COVID-19

05/07/2021
Aktualności
Zasady realizacji e-recepty za granicą

Zapoznaj się z nasza ofertą
Abonament
MĘŻCZYZNA
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 899 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 69 zł
badanie
Profilaktyka onkologiczna - dla mężczyzn
Nie daj się

od 145 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Infolinia: 58 775 95 99