Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Test na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2Szybki test płytkowy (produkt: Core COVID-19 IgM/IgG Ab Test) wykrywa we krwi obecność i rodzaj przeciwciał (IgM i IgG) wytworzonych przez układ immunologiczny człowieka zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2

 • Masz lub miałeś objawy infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych?
 • Miałeś kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem?
 • Chcesz wiedzieć, czy jesteś lub byłeś chory?
 • Chcesz wiedzieć czy możesz bezpiecznie wrócić do pracy? Do kontaktu z innymi ludźmi?

Nie bój się zbadać.
WIEDZIEĆ - to być może ocalić czyjeś życie i ograniczyć epidemię.
Pamiętajmy, że znaczna część zakażeń przebiega skąpo objawowo lub bezobjawowo.


Test nie służy wczesnemu wykrywaniu zakażenia koronawirusem, ponieważ we wczesnym okresie zakażenia może być negatywny.

Test wykrywa obecność przeciwciał, a nie wirusa. Jego czułość wynosi - zgodnie z danymi producenta 94%, zaś swoistość 100%. Badania dotyczące zjawisk immunologicznych  w zakażeniach SARS-CoV-2 są w toku. W największym z opublikowanych do dziś badań, obejmującym 173 chorych, mediana czasu do pojawienia się przeciwciał klasy IgM wynosiła 12 dni, a klasy IgG - 14 dni. W pierwszych 7 dniach choroby przeciwciała stwierdzono u <40% pacjentów, a po 15 dniach przeciwciała klasy IgM wykryto u 94,3% pacjentów, a klasy IgG u 79,8% chorych (źródło https://www.medrxiv.org/).

Jak interpretować wyniki?

Negatywny wynik testu (ujemny) (brak przeciwciał przeciwko koronawirusowi) może oznaczać brak zakażenia koronawirusem ale również wczesny jego okres (kilka - kilkanaście dni).

Pozytywny wynik testu (dodatni) nie musi oznaczać, że jest to wynik "zły" - może oznaczać aktywne zakażenie lub zakażenie przebyte i nabytą odporność.

Pozytywny wynik testu stanowi wskazanie do wykonania badania weryfikującego obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 w wydzielinie pobranej metodą wymazu z górnych dróg oddechowych (test molekularny - badanie RT-PCR).

Szczegóły interpretacji wyników oraz zalecenia dla każdego z wyników są dostępne w odrębnym dokumencie - Arkusz interpretacji wyników i zaleceń.

Co należy zrobić aby wykonać test?

 • Kupić badanie za pośrednictwem platformy internetowej (kup teraz), dedykowanego numeru telefonu 58 355 77 44 lub w recepcji Centrum Medycznego POLMED przeprowadzającego testy.
 • Przed realizacją badania najeży obowiązkowo wypełnić trzy interaktywne formularze zawierające informacje i zgody niezbędne dla wykonania badania.
  • W przypadku dokonywania zakupu bezpośrednio w Centrum Medycznym POLMED, wszystkie niezbędne formularze są wypełniane na miejscu.
 • Jeśli badanie jest kupowane on-line lub poprzez infolinię, po dokonaniu zakupu i przesłaniu wypełnionych formularzy, zadzwoni do Ciebie nasz konsultant i umówi Cię podając dokładną godzinę badania.
 • Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę aby uniknąć oczekiwania w kolejce.
 • Do badania nie trzeba być na czczo.
 • Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości.


Badanie odbywa się poprzez nakłucie opuszki palca, pobranie krwi jednorazową pipetą i umieszczenie kropli krwi na płytce testowej.


Wynik badania pacjent otrzymuje SMS-em w terminie maksymalnie pół godziny od wykonania badania. Dokument z wynikiem badania można pobrać z Portalu Pacjenta POLMED.

Sprawdź cenę i umów się na badanie!

Miejsce badania:

Badanie jest wykonywane w wyłącznie do tego celu przygotowanym miejscu, gwarantującym bezpieczeństwo osoby badanej oraz personelu medycznego odpowiednio przeszkolonego i zabezpieczonego w środki ochrony indywidualnej.


Centra Medyczne POLMED:
Gdańsk – ul. Startowa 1
Gdynia – ul. 10 Lutego 11
Katowice – ul. Dąbrówki 10
Kraków – ul. Lubicz 23A
Olsztyn – ul. Wyszyńskiego 5B
Poznań – ul. Górecka 1
Starogard Gdański – Os. Kopernika 21
Warszawa – ul. Puławska 410A
Warszawa – ul. Twarda 18 (wejście od drugiej strony budynku)
Wrocław – ul. Grabiszyńska 208

UWAGA:

W razie pozytywnego wyniku testu, POLMED przesyła wymagane odrębnymi przepisami zgłoszenie do właściwej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowa informacja dla pacjentów zainteresowanych badaniem (link do dokumentu)

 

Kup teraz! Wypełnij niezbędne dokumenty i umów się na badanie!

 

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę