Zaszczep się przeciwko grypie z POLMED!

1 kwietnia 2022 r. skończył się rządowy program zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. Szczepienie można nadal zamówić odpłatnie w POLMED.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

Chociaż na grypę możemy zachorować przez cały rok, jesienią nasz organizm jest na to szczególnie podatny. Sezon zachorowań zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirus grypy po wniknięciu do organizmu powoduje wysoką gorączkę, kaszel, ból głowy, gardła, łzawienie oczu, katar, kichanie.
Grypa mija sama, zwykle po 7 dniach. Jednak czasami mogą pojawić się powikłania, które mogą skutkować hospitalizacją lub nawet śmiercią. Dlatego warto, zwłaszcza w przypadku dzieci, skonsultować objawy i przebieg infekcji z lekarzem rodzinnym.

Wirus grypy przenosi się drogą kropelkową i łatwo się nim zakazić. Dlatego obowiązujące w czasie epidemii COVID-19 zasady noszenia maseczek, częstego mycia rąk i niedotykania twarzy, kiedy jesteśmy poza domem, mogą dodatkowo ograniczać zakażenia.
Grypa będzie łagodniejsza, jeśli wcześniej zaszczepimy się przeciw grypie. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku osób starszych, dzieci oraz osób z chorobami przewlekłymi, które mogą ciężko przechodzić infekcję. Szczepić można dzieci od 6-go miesiąca życia.
W czasie pandemii szczególnie wskazane jest zapobieganie zachorowaniu na grypę, ponieważ jednoczesne zachorowanie na grypę i COVID-19 (tzw. koinfekcja) jest realne i może stanowić duże zagrożenie dla naszego układu odpornościowego.

Z tego względu w sezonie 2021-2022 uruchomiony został rządowy program szczepień przeciwko grypie.

Od 23 listopada wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

1 kwietnia 2022 r. skończył się rządowy program zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Szczepionki w ramach w/w programu szczepień są dystrybuowane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.
BEZPŁATNE SZCZEPIENIE przeciw grypie nie wymaga skierowania ani recepty, wymaga jednak kwalifikacji do której uprawnieni są lekarze, pielęgniarki oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych. Na szczepienie należy stawić się zdrowym, bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki.

Na wizytę należy umówić się w Centrum Medycznym. Przeciw grypie można zaszczepić jednocześnie z przyjęciem kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Centra Medyczne POLMED biorące udział w akcji:


Powrót

Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się