Zaszczep się przeciwko grypie z POLMED!

1 kwietnia 2022 r. skończył się rządowy program zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. Szczepienie można nadal zamówić odpłatnie w POLMED.

Szczepienia przeciw grypie

Chociaż na grypę możemy zachorować przez cały rok, jesienią nasz organizm jest na to szczególnie podatny. Sezon zachorowań zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirus grypy po wniknięciu do organizmu powoduje wysoką gorączkę, kaszel, ból głowy, gardła, łzawienie oczu, katar, kichanie.

Grypa mija sama, zwykle po 7 dniach. Jednak czasami mogą pojawić się powikłania, które mogą skutkować hospitalizacją lub nawet śmiercią. Dlatego warto, zwłaszcza w przypadku dzieci, skonsultować objawy i przebieg infekcji z lekarzem rodzinnym.

Wirus grypy przenosi się drogą kropelkową i łatwo się nim zakazić. Dlatego obowiązujące w czasie epidemii COVID-19 zasady noszenia maseczek, częstego mycia rąk i niedotykania twarzy, kiedy jesteśmy poza domem, mogą dodatkowo ograniczać zakażenia.
Grypa będzie łagodniejsza, jeśli wcześniej zaszczepimy się przeciw grypie. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku osób starszych, dzieci oraz osób z chorobami przewlekłymi, które mogą ciężko przechodzić infekcję. Szczepić można dzieci od 6-go miesiąca życia.
Szczególnie wskazane jest zapobieganie zachorowaniu na grypę, ponieważ jednoczesne zachorowanie na grypę i COVID-19 (tzw. koinfekcja) jest realne i może stanowić duże zagrożenie dla naszego układu odpornościowego.

Sprawdź dostępność szczepionek w Centach Medycznych POLMED


Powrót

Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się