Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Koronawirus - zalecenia

Osoby zakażone koronawirusem zwykle mają:

  • wysoką gorączkę,
  • kaszel,
  • duszności,
  • utratę węchu lub smaku.

Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka.

Jeśli twoje objawy są typowe dla zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, skontaktuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej za pośrednictwem teleporady.
Lekarz po przeprowadzeniu oceny stanu zdrowia zdecyduje, czy skierować Cię na test na koronawirusa.
Jeśli lekarz wybrany przez Ciebie jako lekarz pierwszego kontaktu akurat nie dyżuruje, Twoja przychodnia skieruje Cię do lekarza dyżurnego, który go w tym momencie zastępuje i ma prawo wystawić zlecenie na wykonanie testu. Zlecenie wykonania testu na koronawirusa może także wystawić lekarz dyżurujący w ramach nocnej lub świątecznej opieki zdrowotnej, lekarz, który udziela świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej (hospicja) oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej.

Teraz możesz również otrzymać skierowanie na test na koronawirusa przez Internet.

Jeśli podejrzewasz, że masz koronawirusa, wypełnij prosty formularz kwalifikacyjny

Jeśli system zakwalifikuje Cię do testu, masz do wyboru dwie możliwości zapisu.
Możesz zapisać się przez formularz internetowy lub zamówić rozmowę z konsultantem.

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, lekarz rodzinny poinformuje Cię o tym. Informację o wyniku testu znajdziesz też na Internetowym Koncie Pacjenta. Otrzymasz również informację o dalszej formie leczenia.

Może to być:

  • skierowanie do szpitala,
  • rozpoczęcie izolacji w izolatorium (w izolatoriach mają przebywać m.in. osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, gdyż narażałyby w ten sposób na zakażenie koronawirusem najbliższych),
  • rozpoczęcie izolacji domowej.Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Sprawdź, dlaczego warto mieć aktywne Internetowe Konto Pacjenta: https://polmed.pl/przewodnik-pacjenta/internetowe-konto-pacjenta/.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę