Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Rezonans magnetyczny

Wykonanie badania rezonansu magnetycznego nie wymaga szczególnego przygotowania. W celu odpowiedniego nawodnienia organizmu, w przypadku badania z zastosowaniem środka kontrastowego, należy wypić około 1 litra płynów (woda, słaba herbata). Na badanie należy przystąpić w luźnym ubraniu pozbawionym elementów metalowych typu: guziki, pasek, zegarek, klucze, karty płatnicze i telefon komórkowy (mogą ulec rozmagnesowaniu).

Jeśli badanie dotyczy głowy i oczodołów, należy zrezygnować z makijażu oraz lakieru do włosów. Drobinki metali, które są zawarte w kosmetykach mogą sfałszować wynik.

Bezpośrednio po badaniu nie ma przeciwwskazań do prowadzenia auta. W dniu badania można zażyć leki, bowiem rezonans nie wpływa na ich działanie. Rezonans magnetyczny można wykonać także podczas miesiączki, dzień cyklu nie wpływa na wynik badania.

W dniu badania:
Przed badaniem należy zgłosić wykonującemu posiadanie wszczepionych urządzeń elektrycznych, posiadanie metalowych elementów w organizmie, klaustrofobię.

W trakcie badania należy zgłosić:
• wszelakie dolegliwości,
• wszystkie objawy po podaniu dożylnego środka z kontrastem.

Przeciwwskazania:
• klaustrofobia,
• metalowe ciała obce w organizmie,
• wszczepione urządzenia elektryczne.

Dodatkowo, niewskazane jest wykonywanie badania u kobiet w I trymestrze ciąży.

Badanie jest bezbolesne, jednakże może wywołać uczucie dyskomfortu poprzez konieczność pozostania przez kilkadziesiąt minut w jednej pozycji bez ruchu, gdyż ma to wpływ na jego jakość.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę