Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Enterografia

Przed badaniem:
Dwa dni przed badaniem obowiązuje dieta lekkostrawna. Dzień przed badaniem dieta płynna oraz Fortrans (lek dostępny na receptę) - jedna saszetka rozpuszczona w jednym litrze wody.

W dniu badania:
Do badania należy przystąpić w luźnym ubraniu.
Ze względu na silne pole magnetyczne, ubranie powinno być pozbawione elementów metalowych i zawierających metal, typu guziki, klamra paska. Karty płatnicze i telefon komórkowy mogą ulec rozmagnesowaniu (uszkodzeniu), więc również należy pozostawić je z dala od urządzenia (podobnie jak klucze, monety, zegarek, itp.).
Pozłacane lub posrebrzane elementy biżuterii należy zdjąć.

Na badanie należy przyjść godzinę przed zaplanowanym terminem badania – przed badaniem pacjent otrzymuje wlewkę doodbytniczą zawierającą kontrast.

Należy być na czczo i przynieść ze sobą:
  • dwa litry widy niegazowanej bez dodatków smakowych
  • aktualny wynik badania kreatyniny z obliczonym wskaźnikiem eGFR
  • ewentualnie aktualny wynik gastroskopii/kolonoskopii
Do pracowni należy przybyć z osobą towarzyszącą.
Warto zaopatrzyć się w pieluchomajtki, gdyż podawane preparaty mogą zadziałać przeczyszczająco, spowodować silne i nagłe uczucie parcia oraz biegunkę.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę