Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Medycyna pracy - badania lekarskie do pracy

Wszystkie placówki POLMED to kompleksowe Centra Medyczne przystosowane do udzielania świadczeń medycyny pracy.

Współpracując z siecią kilku tysięcy podmiotów medycznych na terenie całego kraju, POLMED gwarantuje dostęp do badań i konsultacji lekarskich z zakresu medycyny pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami, stosując przyjęte w całej firmie jednolite procedury.W proponowanej pracodawcy umowie, poza przyjazną logistyką świadczeń, POLMED elastycznie negocjuje istotny jej element, jakim jest cena.
Jako świadczeniodawca wskazuje pracodawcy optymalne sposoby obsługi pracowników.
 • Medycyna pracy

  Organizacja badań medycyny pracy to nasza specjalność. Zapewnimy standard realizacji badań już w ciągu 1-go dnia.
 • Badania zgodne z przepisami

  Zapewniamy badania dla pracowników zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
 • Platforma Medycyny Pracy

  Oferujemy narzędzie, jakim jest Platforma Medycyny Pracy, umożliwiająca wygodniejszą pracę dla Pracodawcy. Dzięki niej m.in. stworzysz skierowanie, skontrolujesz przebieg badań pracowników a nasz konsultant zajmie się resztą!
 • Elastyczna oferta

  Jesteśmy otwarci na elastyczne formułowanie oferty. Porozmawiajmy o ofercie jakiej naprawdę potrzebuje Twoja organizacja.
 • Ponad 3 000 placówek w całej Polsce

  Twoi Pracownicy uzyskają pomoc tam, gdzie aktualnie jej potrzebują.
 • Wsparcie

  Każdy Klient może liczyć na nasze nieustanne wsparcie w zakresie obsługi umowy.

Przychodnia medycyny pracy

Badania profilaktyczne dla pracowników

Badania profilaktyczne pracowników lub kandydatów na pracowników wykonywane są przed zawarciem umowy o pracę oraz cyklicznie ponawiane w trakcie jej trwania. Zapewnienie profilaktycznej opieki lekarskiej Pracownikom leży po stronie Pracodawcy.
Na podstawie art. 12 ustawy o służbie medycyny pracy każdy pracodawca, który związany jest z pracownikiem stosunkiem pracy, zobowiązany jest do zawarcia pisemnej umowy na wykonywanie badań profilaktycznych z jednostką służby medycyny pracy.

Badania wstępne

Dla nowych pracowników przed rozpoczęciem pracy oraz pracowników po zmianie stanowiska pracy lub wystąpieniu na stanowisku nowych narażeń.

Badania okresowe

Dla Pracowników pracujących już na danym stanowisku, przed zakończeniem ważności poprzedniego orzeczenia o zdolności do pracy lub przyspieszonych badaniach okresowych na wniosek pracownika lub pracodawcy.

Badania kontrolne

Dla Pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni.

Badania dla celów sanitarno-epidemiologicznych

To badanie, w którego skład wchodzą: badanie lekarskie, badania laboratoryjne oraz dodatkowe badania i konsultacje specjalistyczne, wykonywane w ramach nadzoru epidemiologicznego w celu wykrycia biologicznych czynników chorobotwórczych lub potwierdzenia rozpoznania choroby zakaźnej. Obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym podlegają osoby podejmujące lub wykonujące prace, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.

Badania kierowców

Badania lekarskie i psychologiczne przeznaczone dla osób kierujących pojazdami oraz kierowców zawodowych, realizowanych na podstawie ustawy o kierujących pojazdami oraz transporcie drogowym.

Badania uczniów, studentów, doktorantów

Badania dotyczą uczestników studiów doktoranckich, kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów oraz słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych, którzy w trakcie nauki są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

Badania kwalifikacji zawodowej

Badania przeznaczone dla osób pragnących zdobyć lub przedłużyć ważność kwalifikacji zawodowej, min. badania do pozwolenia na broń, badania pracowników zabezpieczenia technicznego, ochroniarzy, marynarzy, celników, strażaków, górników, pracowników na statkach żeglugi śródlądowej, medycyna lotnicza. Ponadto wykonujemy badania dla pilotów dronów, badania dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz szereg innych specjalistycznych badań dla pracowników.

Współpraca z POLMED S.A. pozwala zaoszczędzić środki na organizację i koordynację świadczeń medycznych. Im większa i bardziej rozproszona organizacja, tym oszczędność kosztów jest większa.

To POLMED S.A. odpowiada za dobór placówek, za weryfikację jakości usług oraz kosztów udzielanych świadczeń.

Korzyści, wynikające z posiadania opieki medycznej POLMED w zakresie realizacji badań profilaktycznych:

Ekonomiczne

 • Zarządzanie świadczeniami w placówkach własnych oraz partnerskich,
 • Znaczne globalne obniżenie kosztu pracodawcy przeznaczanego na badania profilaktyczne.

Logistyczne

 • Kontrola nad procesem realizacji badań medycyny pracy,
 • Szybki i sprawny obieg dokumentów,
 • Szybki czas realizacji badań za pośrednictwem Infolinii Medycznej,
 • Sprawna procedura reklamacyjna.

Jakościowe

 • Monitoring i egzekwowanie jakości świadczonych usług w placówkach własnych oraz partnerskich z uwzględnieniem zakresu świadczeń wynikającego z ustawy o medycynie pracy,
 • Jasne i przejrzyste procedury kierowania Pracowników na badania.

Technologiczne

 • Dostęp do innowacyjnej aplikacji ułatwiającej organizację medycyny pracy,
 • Pełna informacja na temat umówionych świadczeń,
 • Możliwość prowadzenia dokumentacji tradycyjnej oraz elektronicznej.

Skontaktuj się z nami

Poznaj ofertę dla swojej firmy

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę