Mariola Nowak

Kardiologia

Umów wizytę stacjonarną
Powrót

Wykształcenie

Jestem specjalistą kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych II stopnia, absolwentem wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, do niedawna - wieloletnim pracownikiem I Kliniki Kardiologii Górnośląskiego a następnie lekarzem zarządzającym Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu Zdroju.

Doświadczenie

W latach 2005—2012 pracowałam jako konsultant kardiolog w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego przy ul. Francuskiej w Katowicach.
Od początku mojej kariery zawodowej zajmuję się echokardiografią. Aktualnie pracuję w poradniach kardiologicznych w Katowicach i Sosnowcu, głównie lecząc pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu i niewydolnością serca.
Dodatkowo pełnię dyżury kardiologiczne w Szpitalnym Kardiologicznym Oddziale Ratunkowym w Górnośląskim Centrum Medycznym.
Aktywnie uczestniczę w kursach, konferencjach i warsztatach kardiologicznych i echograficznych, stale aktualizując swoją wiedzę, co umożliwia mi leczenie zgodnie z najnowszymi zaleceniami Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, których jestem członkiem.
Dodatkowo jestem członkiem Asocjacji Echokardiografii, Asocjacji Niewydolności Serca i Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej.
Dodatkowe staże - Balfour Hospital Kirkwall Orkney, Wielka Brytania - posiadam certyfikat GMC.
Moja praca jest moją pasją, a moje motto to słowa Konfucjusza
„Wybierz pracę którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia w twoim życiu"

Leczę:

  • Choroba niedokrwienna serca,
  • hypercholesterolemia,
  • miażdżyca,
  • zaburzenia rytmu - w tym: migotanie przedsionków, niewydolność krążenia, wady serca.

Wiek pacjentów

Od 18 roku życia

Informacje dodatkowe

WIZYTY STACJONARNE od 18r.ż Z ECHO serca / PRZED WIZYTĄ NALEŻY WYKONAĆ EKG SPOCZYNKOWE W GAB.ZABIEGOWYM!!

Języki

angielski, polski

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę