Krzysztof Skiba

Ortopedia i traumatologia

Umów wizytę stacjonarną
Powrót

Wykształcenie

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu; Specjalista II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej; Doktorat 1990r. Z zakresu technik mikrochirurgicznych „Doświadczalne zespolenia mikrochirurgiczne tętnic o średnicy poniżej 2mm za pomocą szwu ciągłego okrętkowego i pojedynczego węzełkowego”.
Wieloletni adiunkt i starszy wykładowca w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz starszy asystent na oddziale Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej z ponad 30-letnią praktyką.
Od 1981r. zajęcia dydaktyczne ze studentami VI roku UM we Wrocławiu z traumatologii narządu ruchu a od 2008r. ze studentami III roku UM we Wrocławiu na kierunku Ratownictwo Medyczne Wydziału Nauki o Zdrowiu.
W latach 1995 – 1997r. lekarz orzecznik ZUS; od 2000r. biegły sądowy z zakresu chirurgii urazowej, chirurgi ręki i nerwów obwodowych przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu
Ukończone studia podyplomowe w zakresie orzecznictwa lekarskiego w zabezpieczeniu społecznym i ubezpieczeniach komercyjnych oraz opiniodawstwa sądowo-lekarskiego organizowane przez Katedrę i Zakład Medycyny Społecznej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
W latach 1996 – 1999r. Członek Rady Wydziału Kształcenia Podyplomowego UM we Wrocławiu. Współorganizator i autor licznych referatów w międzynarodowych i krajowych konferencjach , sympozjach i kongresach. W latach 1994 – 1997r. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Mikrochirurgii. Od 2008r. Organizator i wykładowca Kursów Technik Mikrochirurgicznych organizowanych przez Klinikę Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki.
Autor wielu publikacji zamieszczonych w publikacjach krajowych i zagranicznych.

Doświadczenie

Wieloletnia praktyka lekarska w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na oddziale Chirurgii Urazowej i Chirurgii ręki we Wrocławiu oraz licznych placówkach publicznych i prywatnych Służby Zdrowia. Kierownik licznych Grantow uczelnianych m,innymi powieconym zabiegom rekonstrukcyjnym sciegna Achillesa czy tez zabiegom rekonstrukcyjnym nerwow obwodowych i splotu ramiennego u doroslych i dzieci,
Odbył liczne staze naukowe w renomowanych osrodkach ortopedycznych i chirurgii reki m, innymi w Klinice Chirurgii Urazowej Związków Zawodowych we Frankfurcie nad Menem , w Klinice Chirurgii Plastycznej i Chirurgii Ręki w Legnano we Włoszech oraz innych przodujących ośrodkach w Europie.

Wiek pacjentów

Od 18 roku życia

Informacje dodatkowe

Lekarz wykonuje zabieg ściągnięcia gipsu.

Języki

włoski, rosyjski, niemiecki

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę