Katarzyna Korona

Położnictwo i ginekologia

Umów wizytę stacjonarną
Powrót

Wykształcenie

Studiowałam na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staż podyplomowy odbyłam w szpitalu Kolejowym w Katowicach . Specjalizacje w ramach rezydentury odbywałam w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu w Oddziale Klinicznym, gdzie następnie pracowałam pod Kierownictwem Pani Profesor Anity Olejek.

Doświadczenie

Jestem lekarzem ginekologiem, specjalistą zajmującym się patologią ciąży, diagnostyką i leczeniem płodu, planowaniem ciąży, prowadzeniem ciąży fizjologicznej, bliźniaczej i powikłanej: nadciśnieniem, cukrzyca, zaburzeniami wrastania, konfliktem serologicznym, toxoplazmozą, cytomegalią, parvowirozą, nieprawidłowym wynikiem badań prenatalnych i wadami płodu.
Zajmuję się także profilaktyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych.
Pracowałam jako asystent w Szpitalu Położniczym SIMIN/Urovita w Chorzowie. W 2021-2023 odbywałam szkolenie specjalizacyjne w zakresie perinatologii w Szpitalu Bielańskim im Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie pod kierownictwem dr Roberta Brawury-Biskupskiego-Samahy i Pani Profesor Katarzyny Kosińskiej- Kaczyńskiej wybitnych specjalistów w zakresie medycyny matczyno płodowej. Od 2021 pracuje Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Katowicach w oddziale klinicznym patologii ciąży i przyjmuje w poradni patologii ciąży pod Kierownictwem Pana Profesora Krzysztofa Nowosielskiego.
Zamiłowanie do położnictwa realizuje pracując w oddziale ginekologiczno- położniczym w Chorzowie pod Kierownictwem Pana dr Grzegorza Fengera, towarzysząc przy porodach u moich pacjentek.
Posiadam liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii płodu certyfikowane przez PTGiP, FMF, ISUOG. Uczestniczę w szkoleniach dotyczących patologii ciąży, diagnostyki i leczenia płodu, ultrasonografii płodu.

Leczę:

  • Patologia i fizjologia ciąży, połogu
  • Diagnostyka i leczenie zmian sromu, pochwy, szyjki macicy,
  • Diagnostyka i leczenie zmian jajników
  • Problemy menopauzy
  • Diagnostyka leczenia chorób przenoszonych drogą płciową,
  • Problemy żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej w ciąży i połogu
  • Nadciśnienie kobiet w ciąży
  • Cukrzyca kobiet w ciąży

Wiek pacjentów

Od 16 roku życia

Informacje dodatkowe

Konsultacje, wykonuje usg, pobranie wymazu i cytologii podczas konsultacji

Języki

polski

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę