Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Aneta Kilian-Kita

Endokrynologia

Aneta Kilian-Kita

Endokrynologia

Wykształcenie:

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie:

Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z endokrynologii i pracuję jako młodszy asystent na Oddziale Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych UCK ŚUM w Katowicach. Odbyłam wiele szkoleń i uczestniczyłam w licznych kursach m.in. z zakresu USG szyi i tarczycy. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez czynny udział w zjazdach i konferencjach naukowych dotyczących chorób endokrynologicznych, diabetologicznych i cywilizacyjnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Leczę:

  • Choroby układu podwzgórzowo-przysadkowego, w tym guzy hormonalnie nieczynne oraz gruczolaki wydzielające hormon wzrostu, prolaktynę, adrenokortykotropinę, tyreotropinę lub gonadotropiny.
  • Choroby tarczycy, w tym nadczynność (m.in. choroba Gravesa-Basedowa) i niedoczynność tarczycy, zapalenia gruczołu tarczowego (choroba Hashimoto), wole guzowate.
  • Choroby przytarczyc, w tym pierwotna i wtórna oraz pooperacyjna nadczynność przytarczyc.
  • Choroby nadnerczy, w tym diagnostyka i leczenie niedoczynności kory nadnerczy, zespołu Cushinga, guzów nieczynnych hormonalnie.
  • Zaburzenia funkcji gonad, w tym zaburzenia miesiączkowania, hirsutyzm, zaburzenia potencji na tle hormonalnym oraz stany androgenizacji u kobiet, np. zespół policystycznych jajników.
  • Otyłość prosta i o podłożu hormonalnym.

Wiek leczonych pacjentów:

Od 18 roku życia

Informacje dodatkowe:

Przyjmuje od 18 r. ż.

Języki:

polski, angielski

Wykonywane procedury:

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę