Aneta Bielec

Neurologia

Umów wizytę stacjonarną
Powrót

Wykształcenie

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie

Staż podyplomowy odbyłam w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Szkolenie specjalizacyjne z neurologii odbyłam na Oddziale Neurologicznym Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. W listopadzie w 2021 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu neurologii. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. Odbyłam również szkolenia z kwalifikacji do programu lekowego leczenia profilaktycznego chorych na migrenę przewlekłą toksyną botulinową oraz przeciwciałami monoklonalnymi.

Leczę:

W swojej pracy często spotykam pacjentów, których głównym problemem są różnego rodzaju bóle głowy, kręgosłupa lub inne zespoły bólowe.
W trakcie leczenia skupiam się nie tylko na doraźnym postępowaniu farmakologicznym, ale też na profilaktyce oraz edukacji.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych u osób dorosłych.
Specjalizuję się w leczeniu profilaktycznym migreny przewlekłej oraz epizodycznej zgodnym z najnowszymi wytycznymi.
W celu osiągnięcia jak najlepszej skuteczności leczenia często stosuję terapię multimodalną bólu, w tym farmakoterapię profilaktyczną, leczenie toksyną botulinową oraz akupunkturę.
Do każdego pacjenta staram się podejść indywidualnie i dostosować leczenie do konkretnego przypadku i stopnia nasilenia bólu.
Leczenie akupunkturą polega na nakłuwaniu igłami okolic ciała, zwanych punktami akupunkturowymi, które w rozumieniu zachodniej medycyny są punktami spustowymi odpowiadającymi miejscom zwiększonej gęstości zakończeń nerwowych, przewodzących bodźce bólowe.
Nakłucia skóry w określonych punktach zwiększają lokalne ukrwienie, pobudzają organizm do wytwarzania substancji o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym, pomagają także rozluźnić otaczające tkanki.
Jest to leczenie wykazujące skuteczność w wielu zespołach bólowych, w tym w migrenach i innych bólach głowy, neuralgii trójdzielnej oraz w bólu kręgosłupa.
W bólu przewlekłym akupunktura pomaga zmniejszyć liczbę przyjmowanych tabletek przeciwbólowych oraz zredukować dawki leków, co może być niezwykle pomocne w łagodzeniu działań niepożądanych konwencjonalnej farmakoterapii.
Zabieg akupunktury jest niemal bezbolesny, do zabiegu używane są bardzo cienkie igły, które znajdują się w ciele pacjenta przez 20-60 minut i przed wyjściem z poradni są usuwane, lub igły o przedłużonym działaniu (system Pyonex), z którymi pacjent wychodzi do domu.
Liczba zabiegów oraz czas ich trwania dobierane są indywidualnie.

Wiek pacjentów

Od 18 roku życia

Informacje dodatkowe

Konsultuje od 18 r.ż. Konsultuję tylko w języku polskim.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę