Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Kolonoskopia, Sigmoidoskopia

Przed badaniem:
Osoby przyjmujące leki zmniejszające krzepnięcie krwi (zawierające kwas acetylosalicylowy, tiklopidynę, acenokumarol, warfarynę, klopidogrel) powinny skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie celem dostosowania przygotowania do badań.

Przez kilka dni poprzedzających badanie zaleca się ograniczenie objętości posiłków (zalecana dieta ubogoresztkowa) i zwiększenie ilości wypijanych płynów.

W dzień poprzedzający badanie od godziny 14:00–16:00 należy rozpocząć przyjmowanie doustnego preparatu przeczyszczającego (np. Fortrans – dostępny na receptę), według załączonej ulotki.

W dniu badania:
Jeżeli badanie jest zaplanowane w godzinach wieczornych, preparat przeczyszczający przyjmuje się od rana w dniu badania. Od chwili rozpoczęcia przeczyszczania jelita, nie należy niczego jeść (nie dotyczy małych dzieci).

Chorzy przyjmujący insulinę lub duże dawki doustnych leków przeciwcukrzycowych powinni skontaktować się ze swoim lekarzem w celu ustalenia indywidualnych zasad.

Można pić niegazowaną wodę, niesłodzoną herbatę. Stale stosowane leki należy normalnie przyjmować.

Przeciwwskazania:
Perforacja przewodu pokarmowego, wstrząs, niestabilny stan chorego, ciężkie zaburzenia krzepnięcia oraz przebyte zapalenie wsierdzia (do roku od zachorowania).

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę