Wizyta u lekarza to nie wyprawa, czyli dlaczego warto wybrać Centrum Medyczne POLMED

Powrót

Wizyta u lekarza często kojarzona jest z ciągnącymi się w nieskończoność kolejkami w przychodni lub całkowitym brakiem terminów u interesujących nas specjalistów. W kolejnym odcinku serii “Leczymy kompleksy” w humorystyczny sposób pokazujemy jednak, że w Centrach Medycznych POLMED sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Masz dosyć długiego czasu oczekiwania na konsultację lekarską? W takim razie zapraszamy do prywatnego Centrum Medycznego POLMED! Doskonale wiemy o tym, że problemy zdrowotne wymagają szybkiego działania – właśnie takie zapewniamy naszym pacjentom. Dołącz do ich grona i ciesz się możliwością korzystania z kompleksowej opieki zdrowotnej, na jaką zasługujesz. Nie czekaj – wybierz POLMED! 

Jak umówić się na wizytę w POLMED?  

Decydując się na abonament POLMED, zyskujesz dostęp do prywatnej, kompleksowej opieki medycznej. Jak zarezerwować wizytę u lekarza? Zaloguj się do swojego konta na Portalu Pacjenta i wybierz odpowiedniego specjalistę oraz interesujący Cię termin wizyty. Nie posiadasz konta? W takim razie gorąco zachęcamy do jego założenia! Za jego pomocą możliwe jest bowiem nie tylko ekspresowe umawianie wizyt u lekarza. Konto na Portalu pacjenta to także szybkie i proste odwoływanie konsultacji, sprawdzanie wyników badań, zamawianie recept oraz przesyłanie skierowań i dotychczasowej dokumentacji medycznej.  

W POLMED możesz jednak umówić wizytę również bez konieczności logowania się lub rejestracji na Portalu Pacjenta. W tym celu zadzwoń na naszą infolinię: +48 58 775 95 99. Na wizytę możesz umówić się również podczas jednej z konsultacji lekarskich w naszych przychodniach. Jak umówić wizytę w przypadku braku wykupionego abonamentu POLMED? 

W Centrach Medycznych POLMED oferujemy także możliwość wykupienia wizyty lekarskiej przez osoby, które nie posiadają naszego abonamentu. Jak w takim wypadku wygląda rezerwowanie konsultacji? 

Zakup wizyty przebiega szybko i sprawnie. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę polmed.pl i przejść do zakładki Kup wizytę. Następnie należy wybrać interesującą Cię specjalizację lub nazwisko lekarza oraz miejscowość, która znajduje się najbliżej Ciebie. Nasza wyszukiwarka pokaże Ci dostępne opcje oraz wolne godziny konsultacji. 

Nie będąc naszym stałym pacjentem, możesz także wykupić teleporadę. W tym celu wybierz lekarza lub specjalizację albo zadzwoń na naszą infolinię: +48 58 775 95 99 lub 801 033 200 (dla telefonów stacjonarnych) – jest to specjalna infolinia, dedykowana dla nowych pacjentów. Jesteśmy dla Ciebie przez 7 dni w tygodniu! 

Telekonsultacje

Jeżeli zależy Ci na telekonsultacji, zapraszamy na naszą infolinię: +48 58 775 95 99 lub 801 033 200 (dla telefonów stacjonarnych). Jesteśmy dostępni przez 7 dni w tygodniu! Czemu warto zdecydować się na telekonsultację? 

Telefoniczna konsultacja lekarska jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na wizytę w przychodni, nie czują się na siłach, aby osobiście dotrzeć na konsultację lub nie mają możliwości dojazdu do placówki.  

Podczas telekonsultacji uzyskasz informacje na temat swojego stanu zdrowia. Możliwe będzie również wystawienie zwolnienia lekarskiego (w sytuacji, gdy specjalista uzna, że jest ono konieczne). Podczas teleporady otrzymasz także e-receptę (również na leki, przyjmowane na stałe). 

Od czego zależy dostępność specjalistów?  

Jak powszechnie wiadomo, istnieją pory roku, w których dużo ciężej jest dostać się do wybranego specjalisty. Są to przede wszystkim jesień i zima. Dlaczego tak się dzieje? 
Jesienne i zimowe miesiące to czas, w którym nasz organizm musi szybko przyzwyczaić się do nowych, mniej korzystnych dla niego warunków pogodowych – niższych temperatur, silnego wiatru oraz deszczu lub śniegu. Tego typu aura nie wpływa dobrze na nasz układ odpornościowy, skutkiem czego wzrasta zachorowalność np. na grypę. Większa niż zwykle liczba pacjentów i ta sama liczba specjalistów prowadzą natomiast do sytuacji, w której na wizytę często trzeba poczekać dłużej niż zazwyczaj. Od czego jeszcze zależy dostępność lekarzy? 

 Kolejki sztucznie wydłużają się również w momencie, gdy pacjenci nie przychodzą na umówioną wcześniej konsultację. Powody bywają różne – natłok pracy, domowych obowiązków czy problemy rodzinne lub finansowe. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Niespodziewane sytuacje zwyczajnie się zdarzają i każdy pacjent ma prawo do umówienia wizyty, a następnie do jej odwołania. Jeśli z jakiejś przyczyny nie możesz pojawić się na zaplanowanej wizycie, pamiętaj o tym, aby odwołać wizytę. W ten sposób umożliwisz innej osobie szybszą konsultację lekarską. Weź pod uwagę to, że może ona znajdować się w bardziej skomplikowanej sytuacji zdrowotnej i bardziej potrzebować rozmowy z lekarzem. Nie zwlekaj i jak najszybciej poinformuj przychodnię o swojej nieobecności. Nie musisz niczego się obawiać. W POLMED nie będziemy wypytywać o powody, przez które nie pojawisz się na wizycie. W zamian za to podziękujemy za szczerość i zaproponujemy inny termin, dopasowany do Twoich preferencji i dostępności naszych lekarzy. 

POLMED – co nas wyróżnia? 

Często zdarzały Ci się sytuacje, w których musiałeś długo czekać na wizytę, mimo, że posiadałeś prywatny pakiet opieki medycznej? W POLMED dbamy o to, aby do tego nie dopuszczać. Choć czasem na wizytę trzeba poczekać trochę dłużej, zawsze staramy się wychodzić naprzeciw Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Jedno jest pewne – na wizytę w naszych przychodniach nie musisz zabierać namiotu! 


Dodano: 30/03/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – czym jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się