Kup wizytę
Infolinia: 58 775 95 99

Ciąża to dla każdej kobiety wspaniały czas, lecz jednocześnie duże obciążenie dla całego ciała (kręgosłupa, mięśni, stawów). Dlatego warto zatroszczyć się i wesprzeć ciało zarówno w przygotowaniu do porodu, jak i w powrocie do formy po porodzie.
Wraz z naszą fizjoterapeutką Ingą Górniak, przygotowaliśmy ofertę zarówno dla mam w ciąży i w połogu.

W skład specjalnie przygotowanych pakietów wchodzą:

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży (45/60 min)

Ćwiczenia w ciąży są aktywnością dobieraną indywidualnie do pacjentki w zależności od trymestru, samopoczucia oraz wskazań. Są nie tylko uzupełnieniem terapii przeciwbólowej, mogą być wykonywane również oddzielnie. Stosowane regularnie wpływają zbawiennie na dobrostan ciężarnej, budują świadomość ciała, wzmacniają je oraz pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji, która jest niezbędna w trakcie porodu oraz połogu. Pomagają również kontrolować wagę w ciąży, zmniejszają rozstępy skóry oraz zapobiegają dolegliwościom bólowym. Ćwiczenia można wykonywać w prawidłowo przebiegającej ciąży, od drugiego trymestru po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Umów online: 45 minut / 60 minut

Masaż leczniczy dla kobiet w ciąży (30/60 min) 

Jest to delikatny masaż leczniczy połączony z elementami terapii mięśniowo-powięziowej. Zabieg ten dedykowany jest paniom, które ukończyły pierwszy trymestr ciąży, która przebiega prawidłowo, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Masaż pomaga w złagodzeniu napięć nagromadzonych w okolicy odcinka lędźwiowego, a także zmniejsza odczuwalność bólu w okolicy kręgosłupa oraz miednicy. Po wcześniejszym wywiadzie z pacjentką masaż jest indywidualnie dobierany do dolegliwości i samopoczucia młodej mamy. Masaż wykonywany jest w pozycji na boku tak, aby pacjentka czuła się komfortowo

umów online: 30 minut / 60 minut

Kinesiotaping w ciąży (15 min)

Kinesiotaping działa na zasadzie stymulacji układu nerwowego przez skórę. Dzięki czemu może zmniejszyć pojawiający się ból. Kinesiotaping może być bardzo pomocny, szczególnie przy bólach jakie towarzyszą przyszłym mamom. Odpowiednia aplikacja może: zmniejszyć napięcie mięśni brzucha, stabilizować stawy krzyżowo-biodrowe, zmniejszyć obrzęki, wspomagać mięśnie grzbietu działając przeciwbólowo, zmniejszyć ból spojenia łonowego. Metoda jest całkowicie bezpieczna dla ciężarnych, a jednorazowa aplikacja może posłużyć pacjentce przez kilka dni.

umów online

Drenaż limfatyczny (60 min)

Zabieg drenażu limfatycznego pozwala szybko pozbyć się obrzęków  i nadmiaru wody, które są bardzo częstą bolączką przyszłych mam. W przyjemny, bezbolesny sposób przywróci prawidłowe krążenie limfy nadając lekkość zmęczonym nogom. Efekt odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu

umów online

Masaż klasyczny (60 min)

Masaż klasyczny wykonywany jest z wykorzystaniem różnych rodzajów technik, które dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb
i samopoczucia pacjenta, aby uzyskać najlepsze efekty. Masaż klasyczny można wykonać na różnych partiach działa, między innymi na plecach, karku, kończynach górnych oraz dolnych.

Wskazania do masażu klasycznego:
– bóle kręgosłupa i innych części ciała
– nadmierne napięcie
– zmęczenie mięśni
– stany po urazach, kontuzjach
– duży stres, nerwica, przemęczenie

Umów online

Masaż leczniczy (30/60 min)

Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu leczniczego, a jego głównym wskazaniem są: ból i napięcia różnych partii ciała oraz choroby
i stany po urazach narządu ruchu jak np. przeciążenia mięśni, stawów, więzadeł, dyskopatie, wady postawy, czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Siła i techniki masażu dostosowywane są indywidualnie do stanu pacjenta i przede wszystkim skupiają się na niwelowaniu dolegliwości bólowych oraz zwiększeniu zakresu ruchu.

Umów online: 30 minut / 60 minut

Masaż relaksacyjny (60 min)

Masaż relaksacyjny ma na celu rozluźnienie napiętych mięśni oraz wyciszenie i odprężenie całego organizmu. Ruchy podczas masażu są płynne, powolne i delikatne tak by ciało mogło powoli się rozluźnić i wejść w stan głębokiego relaksu.

Relaksacyjny masaż całego ciała wykonywany w pozycji na boku. Zabieg wykonywany jest pod okiem specjalisty czuwającego nad samopoczuciem młodej mamy, na specjalnie dobranych naturalnych kosmetykach.

Umów online

Rewitalizacja poporodowa:

Terapia blizny po cesarskim cięciu (30/90 min)

Mobilizacja blizny polega na przeprowadzeniu wywiadu, sprawdzeniu okolicy blizny i brzucha palpacyjnie, a następie dobraniu odpowiednich technik manualnych i wspomagających, pozwalających poprawić funkcję tych rejonów ciała. W zależności od objawów, które często indywidualną sprawą, stosuje się techniki globalne, pozwalające znormalizować napięcie całej ściany przedniej brzucha oraz bezpośrednie w okolicy blizny. Terapię wspomaga się także kinesiotapingiem.

Umów online: 30 minut / 90 minut

Terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha (60 min)

Jest to terapia skupiająca się na zmniejszeniu oraz poprawieniu funkcji kresy białej. W trakcie terapii wykorzystuje się techniki normalizujące napięcie ściany brzucha, tak by w kolejnym etapie móc zacząć je wzmacniać. Terapia zakończona jest kinesiotapingiem.

Ćwiczenia poporodowe (60 min)

Połóg, to czas po porodzie, w którym zmiany, spowodowane ciążą ustępują, a organizm kobiety wraca do stanu z sprzed ciąży. Trwa on do 6 tygodni po porodzie. Jest to odpowiedni czas na pierwsza wizytę u fizjoterapeuty. Ćwiczenia w połogu można rozpocząć już w pierwszej dobie, zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu. Wówczas zaczynamy od ćwiczeń przeciwzakrzepowych, oddechowych i delikatnych ćwiczeń uruchamiających mięśnie. Im dłuższy czas po porodzie, tym intensywność ćwiczeń jest większa. Ćwiczenia po ciąży poprawiają samopoczucie, przyspieszają obkurczanie się macicy i odnowę tkanek, przyspieszają powrót do formy, przywracają prawidłowe napięcie mięśni brzucha i dna miednicy, które są rozluźnione po porodzie, zmniejszają także ryzyko powikłań. Ćwiczenia w połogu stosujemy, jeżeli nie występują powikłania, takie, jak: zakażenia, gorączka, choroba zakrzepowa, zwiększone krwawienia, zły stan psychiczny.

Wizyty można umówić pojedynczo online lub w pakietach.

Pakiety do nabycia w recepcji CM POLMED Katowice

lub telefonicznie: 797 409 488 lub 531 593 608

lub mailowo: recepcja.katowice@polmed.pl

<< powrót

Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się