Masaż twarzy Kobido to zabieg, który ma opinię bezinwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Zamiast skalpela największą rolę odgrywają dłonie masażysty posiadającego terapeutyczne umiejętności masowania w tradycyjnym wschodnim stylu.

Kobido to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna. A ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Na czym polega zabieg?

Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Działa nie tylko na powierzchni skóry ale przez swoją złożoność i intensywność, również w jej głębszych warstwach, strukturach mięśni i powięzi. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting. Dzieli się na cztery etapy: relaks, drenaż limfatyczny, lifting oraz akupresurę.

Wskazania

Masaż Kobido to profilaktyka procesów starzenia się skóry. W wyniku masażu następuje wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się jej jędrność i napięcie skóry, stąd nazywany jest liftingiem bez skalpela i stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Wpływa znakomicie na zmniejszenie bólu głowy, zmniejszenie stresu, zmniejszenie efektów bruksizmu, redukuje napięcie mięśni szyi.

Przeciwwskazania

Z masażu muszą zrezygnować osoby z gorączką, stanami zapalnymi w obrębie twarzy i szczęki, uszkodzeniem skóry. Ponadto osoby, które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych, powinny pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu, zanim wykonają masaż Kobido. Przykładowo po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.

Jak często wykonywać masaż Kobido?

Pierwsze efekty można zaobserwować już po jednej sesji, dlatego jest świetnym zabiegiem przed ważnymi imprezami. Jeżeli zależy nam na długotrwałym efekcie warto wykonywać masaż regularnie.

Optymalna terapia to pięć do dziesięciu zabiegów wykonywanych raz w tygodniu przez okres 5-10 tygodni a następnie pojedyncze zabiegi dla podtrzymania efektu.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Ceny zabiegów:

  • Jeden masaż (60 minut) – 149 zł
  • Pakiet 5 masaży (5 x 60 minut) – 670 zł
  • Pakiet 10 masaży (10 x 60 minut) – 1341 zł

Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się