Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia

Powrót

7. kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Obchodom święta towarzyszą określone hasła przewodnie. Celebrowaniu tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia patronuje hasło: zdrowie dla wszystkich. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na działania, podejmowane w obszarze zdrowia publicznego.  7. kwietnia obchodzimy także Światowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Podziękujmy pracownikom służby zdrowia za tworzenie lepszego, zdrowszego świata. 

75. rocznica powstania Światowej Organizacji Zdrowia 

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) powstała 7. kwietnia 1948 r. Do jej głównych celów należy m.in. promowanie zdrowia, zwłaszcza w biednych krajach. Światową Organizację Zdrowia założono również po to, aby podnosić standardy świadczonej opieki zdrowotnej. Zadaniem WHO jest także zapobieganie różnorodnym chorobom – przede wszystkim zakaźnym, które doprowadzić mogą do wybuchu epidemii. Ponadto, Światowa Organizacja Zdrowia ustala normy w zakresie składu leków i dopuszczalnej jakości żywności. 

75. rocznica Światowego Dnia Zdrowia to doskonały moment na to, aby spojrzeć wstecz i docenić, jak wiele zmieniło się w kontekście powszechnego dostępu do usług medycznych. Na przestrzeni lat zostało podjętych wiele działań na rzecz ratowania życia. Zyskaliśmy bezpieczne szpitale, a zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw zostały rozwiązane. Choć wiele przed nami, działalność WHO była i jest niezwykle pomocna w funkcjonowaniu społecznym. Zdrowie psychiczne i fizyczne to klucz do lepszego jutra! 

Zdrowie dla wszystkich! 

Motywem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2023 jest hasło: zdrowie dla wszystkich. Z tego powodu pragniemy przybliżyć działania, jakie prowadzimy w POLMED na rzecz powszechnego dostępu do wiedzy i opieki zdrowotnej. 

Wiedza to podstawa! 

W POLMED temat zdrowia drugiego człowieka jest dla nas najważniejszy. W naszej działalności kładziemy duży nacisk na edukację zdrowotną. Może ona znacząco wpływać zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne naszych pacjentów oraz pozostałych odbiorców publikowanych treści. Z tego powodu motyw “zdrowie dla wszystkich” doskonale wpisuje się w cele i wartości POLMED. 

“Zdrowie dla wszystkich” to hasło, które realizujemy w POLMED nie tylko w Światowy Dzień Zdrowia. Motyw ten patronuje nam na co dzień. Poza leczeniem naszych pacjentów, pragniemy również edukować ich w zakresie wiedzy i profilaktyki zdrowotnej. Wierzymy, że nasze działania edukacyjne realnie wpłyną na poprawę stanu zdrowia wielu ludzi. Jak można skorzystać z naszej bazy wiedzy? 

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę w kwestii zdrowia psychicznego i fizycznego oraz badań profilaktycznych, przejdź do zakładki POLMED Zdrowie na naszej witrynie. Znajdziesz tam wiele wartościowych artykułów, dzięki którym dowiesz się jak zadbać o swoje zdrowie, jak często się badać oraz dlaczego systematyczna troska o zdrowie jest taka ważna. Na tym jednak nie koniec! 

W POLMED prowadzimy również kampanię społeczną „Leczymy kompleksy”. W jej ramach współpracujemy z grupą kabaretową „Ad Hoc” i w zabawny sposób przedstawiamy najczęstsze problemy i obawy pacjentów, związane z wizytą u lekarza. 

Usługi, świadczone w ramach NFZ 

Centra Medyczne POLMED to również usługi, obejmujące świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W wybranych placówkach oferujemy podstawową opiekę zdrowotną (POZ) lekarza oraz pielęgniarki, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (AOS) oraz teleporadę POZ. 

Wyrazy uznania dla pracowników służby zdrowia 

Pamiętajmy o tym, że przypadający 7. kwietnia Światowy Dzień Zdrowia to również Światowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia.  Z tej okazji pragniemy złożyć głębokie wyrazy uznania wszystkim pracownikom służby zdrowia. Życzymy im jednocześnie wszelkiej pomyślności, nieustającej motywacji do działania oraz wytrwałości i odwagi w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów. 

Pomoc, świadczona na rzecz zdrowia drugiego człowieka, jest na wagę złota zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Pandemia koronawirusa była i nadal jest szczególnycm wyzwaniem i ogromnym ryzykiem dla pracowników służby zdrowia. Biorąc pod uwagę wszelkie niebezpieczeństwa i świadczoną pomimo wszystko opiekę zdrowotną, pragniemy powiedzieć: DZIEKUJEMY! 


Dodano: 04/04/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


05/07/2021
Aktualności, Styl życia
Zasady realizacji e-recepty za granicą

E-recepta może być zrealizowana w dowolnej aptece na terenie całego kraju. A co wtedy, gdy chce się ją wykupić za granicą? Jakie dane musi zawierać i w jakiej formie powinna zostać przedstawiona farmaceucie np. w Czechach, żeby mógł on wydać wypisane na niej leki? Czym e-recepta różni się od tak zwanych recept transgranicznych?


08/10/2021
Aktualności, Profilaktyka, Styl życia
Prywatna opieka dla każdego. Jak działa abonament zdrowotny?

Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?


Zapoznaj się z nasza ofertą:
abonament medyczny dla mężczyzn polmed
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie! Wybierz abonament medyczny dla mężczyzn w POLMED.

od 1180 zł/rok
abonament medyczny dla kobiet polmed
już od 120 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Kobieta
Nie odkładaj badań na później! Zdrowie nie poczeka. Wykup abonament medyczny w POLMED.

od 1180 zł/rok
badania laboratoryjne dla seniora polmed
już od 143 zł miesięcznie!
Abonament medyczny
Senior
Wiek nie musi Cię ograniczać! Pozwól, że pomożemy Ci w życiowej przygodzie. Zadbamy o Twój spokój i komfort, by Twoje życie było nadal pełne zdrowia, dobrego samopoczucia i aktywności.

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się