Nowe kompetencje Grupy POLMED w zakresie rehabilitacji

Powrót

POLMED S.A. należący do ścisłej czołówki firm na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, obejmuje pakiet kontrolny udziałów Nordmedic sp. z o.o.. To kontynuacja budowy rehabilitacyjnej odnogi Grupy POLMED, którą zapoczątkowało przejęcie w 2021 roku Szpitala Rehabilitacyjnego JANTAR.

Nordmedic to unikalny tego typu podmiot w skali Polski – specjalizujący się przede wszystkim w rehabilitacji domowej, oferujący również rehabilitację ambulatoryjną i zrobotyzowaną. Firma działa obecnie na terenie trzech województw: pomorskiego, śląskiego i podkarpackiego, planuje jednak rozszerzenie działalności na kolejne województwa. Rehabilitację domową firma oferuje zarówno w formie prywatnych zabiegów, jak i w ramach NFZ. Refundacja NFZ dostępna jest dla pacjentów nie poruszających się samodzielnie, którzy nie mają możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. 

– Ponad 300 osobowy zespół mobilnych fizjoterapeutów to kadra doświadczonych specjalistów: z każdym podopiecznym pracujemy indywidualnie, kierując się osobistym planem rehabilitacji. Taki plan pozwala na szybszą poprawę stanu zdrowia pacjenta, a dzięki temu – poprawia komfort jego życia – mówi Grzegorz Wietek, prezes Zarządu Nordmedic. – Potrzeby w tym zakresie są ogromne, a partnerstwo z POLMED to możliwość przyspieszenia naszego rozwoju i optymalnego wykorzystania już posiadanego potencjału.

Na szczególną uwagę w ofercie Nordmedic zasługuje Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Rehabilitacja robotyczna bazuje na sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości oraz szczegółowej analizie sprawności każdego pacjenta oddzielnie. 

– Objęcie pakietu kontrolnego spółki Nordmedic umacnia pozycję POLMED w obszarze rehabilitacji. Przejęty ponad dwa lata temu Szpital Rehabilitacyjny JANTAR jest w trakcie rozbudowy o kolejne łóżka, a oferowana przez Nordmedic rehabilitacja domowa zapewni dostępność rehabilitacji pacjentom, którzy byli jej pozbawieni w dużej mierze z powodu fizycznych ograniczeń – mówi Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A. – Zależy nam również na optymalnym wykorzystaniu terapii oferowanych przez Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. To niezwykle nowoczesny ośrodek, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nauki, jeden z dwu takich ośrodków w Europie. Chcemy, aby o możliwości skorzystania z tej unikalnej terapii wiedzieli zarówno pacjenci jak lekarze.

Kompetencje Nordmedic w zakresie rehabilitacji zapewnią efekt synergii w zakresie opieki nad pacjentami POLMED, zarówno indywidualnymi jak i w ramach pakietów firmowych.

Radosław Szubert i Romuald Magdoń, właściciele i zarządzający POLMED S.A., konsekwentnie realizują plan rozwoju Grupy POLMED poprzez akwizycje. W kręgu ich zainteresowania jest zarówno segment diagnostyczny jak i rehabilitacyjny.

Doradcą w procesie przejęcia kontrolnego pakietu udziałów po stronie firmy Nordmedic był Vienna Capital Partners (VCP) – wiodący doradca ds. finansów przedsiębiorstw w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Ze strony POLMED proces wspierali CIC Sp. z o.o Rafał Błędowski oraz kancelaria prawna MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy.

***

POLMED S.A. jest jednym z czołowych operatorów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Rozpoczynając działalność prawie 25 lat temu od niewielkiej lokalnej przychodni, firma rozwinęła swoją działalność obejmując usługami teren całej Polski. Spółki grupy POLMED obsługują ponad 800 tys. pacjentów oraz ponad 3500 firm i instytucji, współpracują z większością działających w Polsce firm ubezpieczeniowych oraz realizują kontrakty z NFZ. Pacjentom indywidualnym zapewniają opiekę lekarzy wszystkich specjalności oraz kompleksową diagnostykę, a firmom abonamenty dla pracowników i ich rodzin oraz badania medycyny pracy.

Nowoczesne Centra Medyczne POLMED zlokalizowane są w największych miastach Polski: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Starogard Gdański, Tczew, Warszawa, Wrocław.

Dodatkowo firma współpracuje z ponad 3000 Partnerami Medycznymi na terenie całego kraju. Obsługę Pacjentów w całym kraju wspiera zespół konsultantów telefonicznego Centrum Obsługi Pacjenta oraz nowoczesny system informatyczny.

W 2021 roku do Grupy POLMED zostały włączone Szpital Rehabilitacyjny JANTAR oraz sieć przychodni diagnostyki obrazowej, działających obecnie pod nazwą POLMED Diagnostyka.


Dodano: 18/12/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – co to jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się