Codzienne obowiązki, szybkie tempo życia oraz troska o osoby z najbliższego otoczenia to czynniki, które sprawiają, że często zapominamy o swoim zdrowiu. W ten sposób łatwo przeoczyć różnorodne sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm. W 7 odcinku naszej serii pt. “Leczymy kompleksy” w humorystyczny sposób przedstawiamy to, do czego doprowadzić może nadmierne przejmowanie się zdrowiem i samopoczuciem innych ludzi.
Pamiętajmy, że opieka nad najbliższymi to nic złego! Problem pojawia się w momencie, gdy skupiamy na nich całą swoją uwagę. Łatwo jest wtedy zapomnieć o sobie, co może nieść za sobą niechciane konsekwencje. Jak tego uniknąć?
Bardzo zależy Ci na innych i uwielbiasz im pomagać? To doskonale! Pamiętaj jednak o tym, aby nie poświęcać im całego swojego czasu i energii. Przez takie zachowanie możesz sprawić, że bliska osoba poczuje się nieco osaczona. Jak zachować zatem równowagę?
Zachowując życiowy balans, wpłyniesz pozytywnie nie tylko na swoje relacje z najbliższymi. Dzięki temu, zyskasz także cenny czas, który poświęcić możesz m.in. na troskę o własne zdrowie. Czemu zdarza się tak, że przedkładamy zdrowie najbliższych nad nasze własne samopoczucie?
Przejmowanie się zdrowiem naszych najbliższych to nic złego! Często wynika ono z tego, że zwyczajnie martwimy się o życiowego partnera lub członków rodziny. Za nadmierną troską o ich samopoczucie stać mogą jednak nie tylko nasze uczucia.
W niektórych przypadkach prawdziwym powodem, dla którego poświęcamy najbliższym tyle uwagi jest nasz własny stan zdrowia. Czasem zwyczajnie łatwiej jest skupić się na drugiej osobie i odsunąć swoje problemy na bok. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie! Dbanie o siebie to podstawa. Dlaczego tak jest?
Wysokie tempo życia sprawia, że łatwo jest zatracić się w codziennym biegu i zapomnieć o tym co najważniejsze – o swoim zdrowiu. Często jesteśmy skupieni na wszystkich wokół, a przez to nie dostrzegamy niepokojących objawów chorobowych. W przypadku większości schorzeń, kluczem do pełnego powrotu do zdrowia jest natomiast szybka diagnoza. Odpowiednie leczenie, wdrożone we wczesnym etapie rozwojowym choroby to dużo większe szanse na szybką rekonwalescencję. Z tego powodu tak ważna jest profilaktyka zdrowotna oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.
Jak zapewnić sobie długie i spokojne życie? Warto pamiętać o tym, aby:
Stosowanie powyższych wskazówek bez cienia wątpliwości odmieni Twoją codzienność na lepsze!
Zamiast nadmiernie opiekować się innymi, na swoim przykładzie pokaż im jak zadbać o zdrowie. Jest ono indywidualną sprawą każdego z nas. Nikt nie jest w stanie dokładnie określić w naszym imieniu tego, jak się czujemy. Tylko my w pełni znamy swoje samopoczucie, a dzięki temu jesteśmy w stanie zaobserwować ewentualne zmiany i niepokojące objawy. Nie zapominaj o tym, aby nie bagatelizować symptomów choroby i jak najszybciej skonsultować je z odpowiednim lekarzem. W POLMED kompleksowo zajmiemy się Twoim zdrowiem. Jedyne, co musisz zrobić, to dać nam szansę i wziąć zdrowie w swoje ręce. Pamiętaj, że nikt nie zrobi tego za Ciebie!
Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!