Codzienne obowiązki, szybkie tempo życia oraz troska o osoby z najbliższego otoczenia to czynniki, które sprawiają, że często zapominamy o swoim zdrowiu. W ten sposób łatwo przeoczyć różnorodne sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm. W 7 odcinku naszej serii pt. “Leczymy kompleksy” w humorystyczny sposób przedstawiamy to, do czego doprowadzić może nadmierne przejmowanie się zdrowiem i samopoczuciem innych ludzi.
Pamiętajmy, że opieka nad najbliższymi to nic złego! Problem pojawia się w momencie, gdy skupiamy na nich całą swoją uwagę. Łatwo jest wtedy zapomnieć o sobie, co może nieść za sobą niechciane konsekwencje. Jak tego uniknąć?
Bardzo zależy Ci na innych i uwielbiasz im pomagać? To doskonale! Pamiętaj jednak o tym, aby nie poświęcać im całego swojego czasu i energii. Przez takie zachowanie możesz sprawić, że bliska osoba poczuje się nieco osaczona. Jak zachować zatem równowagę?
Zachowując życiowy balans, wpłyniesz pozytywnie nie tylko na swoje relacje z najbliższymi. Dzięki temu, zyskasz także cenny czas, który poświęcić możesz m.in. na troskę o własne zdrowie. Czemu zdarza się tak, że przedkładamy zdrowie najbliższych nad nasze własne samopoczucie?
Przejmowanie się zdrowiem naszych najbliższych to nic złego! Często wynika ono z tego, że zwyczajnie martwimy się o życiowego partnera lub członków rodziny. Za nadmierną troską o ich samopoczucie stać mogą jednak nie tylko nasze uczucia.
W niektórych przypadkach prawdziwym powodem, dla którego poświęcamy najbliższym tyle uwagi jest nasz własny stan zdrowia. Czasem zwyczajnie łatwiej jest skupić się na drugiej osobie i odsunąć swoje problemy na bok. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie! Dbanie o siebie to podstawa. Dlaczego tak jest?
Wysokie tempo życia sprawia, że łatwo jest zatracić się w codziennym biegu i zapomnieć o tym co najważniejsze – o swoim zdrowiu. Często jesteśmy skupieni na wszystkich wokół, a przez to nie dostrzegamy niepokojących objawów chorobowych. W przypadku większości schorzeń, kluczem do pełnego powrotu do zdrowia jest natomiast szybka diagnoza. Odpowiednie leczenie, wdrożone we wczesnym etapie rozwojowym choroby to dużo większe szanse na szybką rekonwalescencję. Z tego powodu tak ważna jest profilaktyka zdrowotna oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.
Jak zapewnić sobie długie i spokojne życie? Warto pamiętać o tym, aby:
Stosowanie powyższych wskazówek bez cienia wątpliwości odmieni Twoją codzienność na lepsze!
Zamiast nadmiernie opiekować się innymi, na swoim przykładzie pokaż im jak zadbać o zdrowie. Jest ono indywidualną sprawą każdego z nas. Nikt nie jest w stanie dokładnie określić w naszym imieniu tego, jak się czujemy. Tylko my w pełni znamy swoje samopoczucie, a dzięki temu jesteśmy w stanie zaobserwować ewentualne zmiany i niepokojące objawy. Nie zapominaj o tym, aby nie bagatelizować symptomów choroby i jak najszybciej skonsultować je z odpowiednim lekarzem. W POLMED kompleksowo zajmiemy się Twoim zdrowiem. Jedyne, co musisz zrobić, to dać nam szansę i wziąć zdrowie w swoje ręce. Pamiętaj, że nikt nie zrobi tego za Ciebie!
Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?
Praktycznie każdy kiedyś miał problem z dostaniem się do specjalisty. Kolejki do wybranych lekarzy w ramach usług NFZ wymagają niejednokrotnie czekania po kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na wizytę. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Część robi to okazjonalnie, a część wykupuje pakiety usług. Jak działają abonamenty zdrowotne i co mogą obejmować?
Kobiece samopoczucie narażone jest na działalność różnorodnych czynników. W określonym momencie życia, jednym z nich staje się menopauza. O zjawisku tym pisze w swojej książce doktor Tadeusz Oleszczuk – lekarz ginekolog-położnik, współpracujący z grupą POLMED. Dlaczego “O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie” to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku?