Grupa POLMED inwestuje w akwizycje

Powrót

POLMED S.A. należący do ścisłej czołówki firm na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, przejął na początku marca Szpital Rehabilitacyjny JANTAR. To kolejna w tym roku akwizycja firmy – w lutym Grupa POLMED S.A. powiększyła się o sieć przychodni diagnostyki obrazowej STARMEDICA.

– Drugie przejęcie zrealizowaliśmy szybciej, niż się spodziewaliśmy. Przejmujemy duży szpital rehabilitacyjny – Jantar, który ma ponad 350 łóżek i przyjmuje przede wszystkim pacjentów kardiologicznych, neurologicznych i ortopedycznych. – mówi Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A. – Szpital ma znakomitą reputację, jest nowocześnie wyposażony i nie wymaga żadnych większych inwestycji. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pacjentów usługami szpitala planujemy w najbliższej przyszłości, na przejętej wraz z nim nieruchomości, jego rozbudowę o kolejne 300-350 łóżek.

Szpital JANTAR, to dwie podobnej wielkości spółki – Romed i Medyk Szpital. Jest to unikalny tego typu podmiot w skali Polski – podobne obiekty powstają zwykle z przekształcenia oddziałów szpitali publicznych i funkcjonują obok nich. Tymczasem JANTAR jako jedyny prywatny szpital jest od początku dedykowany do świadczenia wyłącznie specjalistycznych usług rehabilitacyjnych. Ma formalny status szpitala i kontrakt z NFZ.

Wcześniej, w połowie lutego 2021 r., Grupa Kapitałowa POLMED S.A. nabyła 100% udziałów w spółkach Starmedica sp. z o.o. i Starmedica Diagnostics sp. z o.o. STARMEDICA świadczy usługi w zakresie Diagnostyki Obrazowej, zapewniając wykonywanie badań metodą rezonansu magnetycznego (MR), tomografii komputerowej (TK) oraz pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT).

Radosław Szubert i Romuald Magdoń, właściciele i zarządzający POLMED S.A., deklarują swoje zainteresowanie kolejnymi przejęciami. W kręgu ich zainteresowania jest zarówno segment diagnostyczny jak i rehabilitacyjny.

– Ostatnie przejęcia to pierwsze kroki w realizacji większego planu. POLMED zamierza inwestować w podmioty świadczące specjalistyczne usługi, uzupełniające naszą ofertę dla pacjentów – mówi Romuald Magdoń, Wiceprezes Zarządu POLMED S.A. – Tylko w bieżącym roku zamierzamy wydać na przejęcia co najmniej 150 mln zł.

POLMED S.A. działa na rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w kompleksowej, ogólnopolskiej opiece medycznej dla firm, instytucji i osób prywatnych, opartej o finansowanie prywatne, firmy ubezpieczeniowe i płatnika publicznego NFZ. Zapewnia kompleksowe usługi medyczne w oparciu o sieć własnych 16 Centrów Medycznych POLMED i ponad 3000 Partnerów Medycznych w całej Polsce. Obecnie POLMED S.A. należy do ścisłej czołówki rynku prywatnej opieki medycznej, w latach 2010-18 spółka była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółki grupy POLMED obsługują ponad 800 tys. pacjentów oraz ponad 3500 firm i instytucji, współpracując z większością firm ubezpieczeniowych, działających w Polsce oraz realizując również kontrakty z NFZ. Pacjentom indywidualnym zapewniają opiekę lekarzy wszystkich specjalności oraz kompleksową diagnostykę, a firmom abonamenty dla pracowników i ich rodzin oraz badania medycyny pracy.


Dodano: 03/03/2021
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
01/07/2021
Aktualności, Choroby
Telekonsultacja lekarska (teleporada) podczas urlopu

30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

19/03/2020
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dekalog Bezpieczeństwa w Centrach Medycznych POLMED

Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1122 zł/rok
już od 110 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1122 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 130 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1326 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się