Grupa POLMED inwestuje w akwizycje

Powrót

POLMED S.A. należący do ścisłej czołówki firm na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, przejął na początku marca Szpital Rehabilitacyjny JANTAR. To kolejna w tym roku akwizycja firmy – w lutym Grupa POLMED S.A. powiększyła się o sieć przychodni diagnostyki obrazowej STARMEDICA.

– Drugie przejęcie zrealizowaliśmy szybciej, niż się spodziewaliśmy. Przejmujemy duży szpital rehabilitacyjny – Jantar, który ma ponad 350 łóżek i przyjmuje przede wszystkim pacjentów kardiologicznych, neurologicznych i ortopedycznych. – mówi Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A. – Szpital ma znakomitą reputację, jest nowocześnie wyposażony i nie wymaga żadnych większych inwestycji. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pacjentów usługami szpitala planujemy w najbliższej przyszłości, na przejętej wraz z nim nieruchomości, jego rozbudowę o kolejne 300-350 łóżek.

Szpital JANTAR, to dwie podobnej wielkości spółki – Romed i Medyk Szpital. Jest to unikalny tego typu podmiot w skali Polski – podobne obiekty powstają zwykle z przekształcenia oddziałów szpitali publicznych i funkcjonują obok nich. Tymczasem JANTAR jako jedyny prywatny szpital jest od początku dedykowany do świadczenia wyłącznie specjalistycznych usług rehabilitacyjnych. Ma formalny status szpitala i kontrakt z NFZ.

Wcześniej, w połowie lutego 2021 r., Grupa Kapitałowa POLMED S.A. nabyła 100% udziałów w spółkach Starmedica sp. z o.o. i Starmedica Diagnostics sp. z o.o. STARMEDICA świadczy usługi w zakresie Diagnostyki Obrazowej, zapewniając wykonywanie badań metodą rezonansu magnetycznego (MR), tomografii komputerowej (TK) oraz pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT).

Radosław Szubert i Romuald Magdoń, właściciele i zarządzający POLMED S.A., deklarują swoje zainteresowanie kolejnymi przejęciami. W kręgu ich zainteresowania jest zarówno segment diagnostyczny jak i rehabilitacyjny.

– Ostatnie przejęcia to pierwsze kroki w realizacji większego planu. POLMED zamierza inwestować w podmioty świadczące specjalistyczne usługi, uzupełniające naszą ofertę dla pacjentów – mówi Romuald Magdoń, Wiceprezes Zarządu POLMED S.A. – Tylko w bieżącym roku zamierzamy wydać na przejęcia co najmniej 150 mln zł.

POLMED S.A. działa na rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w kompleksowej, ogólnopolskiej opiece medycznej dla firm, instytucji i osób prywatnych, opartej o finansowanie prywatne, firmy ubezpieczeniowe i płatnika publicznego NFZ. Zapewnia kompleksowe usługi medyczne w oparciu o sieć własnych 16 Centrów Medycznych POLMED i ponad 3000 Partnerów Medycznych w całej Polsce. Obecnie POLMED S.A. należy do ścisłej czołówki rynku prywatnej opieki medycznej, w latach 2010-18 spółka była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółki grupy POLMED obsługują ponad 800 tys. pacjentów oraz ponad 3500 firm i instytucji, współpracując z większością firm ubezpieczeniowych, działających w Polsce oraz realizując również kontrakty z NFZ. Pacjentom indywidualnym zapewniają opiekę lekarzy wszystkich specjalności oraz kompleksową diagnostykę, a firmom abonamenty dla pracowników i ich rodzin oraz badania medycyny pracy.


Dodano: 03/03/2021
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – co to jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się