Przed badaniem:
Osoby przyjmujące leki zmniejszające krzepnięcie krwi (zawierające kwas acetylosalicylowy, tiklopidynę, acenokumarol, warfarynę, klopidogrel) powinny skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie celem dostosowania przygotowania do badań.

Przez kilka dni poprzedzających badanie zaleca się ograniczenie objętości posiłków (zalecana dieta ubogoresztkowa) i zwiększenie ilości wypijanych płynów.

W dzień poprzedzający badanie od godziny 14:00–16:00 należy rozpocząć przyjmowanie doustnego preparatu przeczyszczającego (np. Fortrans – dostępny na receptę), według załączonej ulotki.

W dniu badania:
Jeżeli badanie jest zaplanowane w godzinach wieczornych, preparat przeczyszczający przyjmuje się od rana w dniu badania. Od chwili rozpoczęcia przeczyszczania jelita, nie należy niczego jeść (nie dotyczy małych dzieci).

Chorzy przyjmujący insulinę lub duże dawki doustnych leków przeciwcukrzycowych powinni skontaktować się ze swoim lekarzem w celu ustalenia indywidualnych zasad.

Można pić niegazowaną wodę, niesłodzoną herbatę. Stale stosowane leki należy normalnie przyjmować.

Przeciwwskazania:
Perforacja przewodu pokarmowego, wstrząs, niestabilny stan chorego, ciężkie zaburzenia krzepnięcia oraz przebyte zapalenie wsierdzia (do roku od zachorowania).

Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się