Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa” powstała po to, aby szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne. Samo badanie cytologiczne trwa dosłownie chwilę, jest bezbolesne, nieinwazyjne, a skoro dbamy o siebie „na zewnątrz” i chcemy być piękne, to tak samo powinnyśmy pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, żeby raz do roku wykonać cytologię, która pomoże w wykryciu wszelkich nieprawidłowości, a wcześnie wykryte mogą uratować nam życie.
To już IX odsłona kampanii, której POLMED jest partnerem medycznym, co pokazuje jak ważny jest nadal temat raka szyjki macicy. W weekend 3-4.02.2018 w ramach inauguracji kampanii każda kobieta będzie mogła wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne w godzinach od 9:00 do 21:00.
Poza wspomnianą już profilaktyką w ramach kampanii poruszane są także zagadnienia istotne w przypadku wystąpienia choroby nowotworowej, np. związane z rolą odpowiedniego żywienia w procesie leczenia.
W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowały się Panie: Katarzyna Cerekwicka, Olga Borys, Agnieszka Więdłocha, Nicole Sochacki-Wójcicka @mamaginekolog, Julia Wieniawa, a także Ida Karpińska prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.
Zapraszamy wszystkich na inaugurację kampanii „Piękna bo Zdrowa”, która odbędzie się w Kinie „Kinoteka” oraz pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w weekend 3-4.02.2018 r. Podświetlony tego dnia Pałac Kultury i Nauki na czerwono sygnalizować będzie oficjalny start kampanii.
Dzięki naszemu wsparciu każda kobieta będzie mogła wykonać w cytobusie bezpłatne badanie cytologiczne oraz badanie w kierunku obecności genotypów 16 i 18 wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Dodatkowo wszystkie Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad wizażowych w mobilnym salonie piękności. Oba pojazdy znajdować się będą na terenie Pałacu Kultury i Nauki. W tym samym czasie w Kinie „Kinoteka” powstanie „Zakątek Kobiet” ze stanowiskami specjalistów, którzy służyć będą wszystkim odwiedzającym radą w zakresie profilaktyki zdrowotnej, medycznej, ginekologii estetycznej oraz informacjami na temat odpowiedniego żywienia w chorobie nowotworowej.
Na miejscu będzie można spotkać Ambasadorki kampanii, które wykonają badanie cytologiczne, aby dać dobry przykład wszystkim kobietom i przede wszystkim udowodnić, że to badanie trwa zaledwie 5 minut.
To będzie wyjątkowy weekend z Kwiatem Kobiecości oraz z POLMED.
Zapraszamy wszystkie kobiety, całe rodziny do warszawskiej Kinoteki i na Plac Defilad.
W ramach tegorocznej akcji POLMED przekazuje 4700 bezpłatnych badań cytologicznych, które będzie można wykonać we wszystkich Centrach Medycznych POLMED w całej Polsce od 5 lutego do końca kwietnia 2018 r.
Zaproszenia na bezpłatną cytologię można znaleźć:
Prasa:
500 szt. – Avanti (02/2018 na rynku od: 26.01.2018)
1000 szt. – Tina (03/2018 na rynku od: 31.01.2018)
1000 szt. – 100 rad poradnik 50+ (03/2018 na rynku od: 13.02.2018)
500 szt. – Cosmopolitan (03/2018 na rynku od: 15.02.2018)
500 szt. – Women’s Health (03/2018 na rynku od:16.02.2018)
Portale:
400 szt.- wp.pl (od 3.02.2018)
500 szt. – 5mdz.pl (od 3.02.2018)
300 szt. – polki.pl i mamotoja.pl (od 3.02.2018)
Każda pacjentka, która wykona bezpłatną cytologię w Centrach Medycznych POLMED otrzyma dodatkowo 30% zniżkę na konsultację ginekologiczną, usg piersi, usg transvaginalne oraz na badanie HPV met. PCR!
Serdecznie zapraszamy!
Plamki, błyski, paproszki czy muszki pojawiające się przed oczami przeważnie są zupełnie niegroźne, ale czasami mogą świadczyć o poważnej chorobie. Jakie są przyczyny występowania zmian w polu widzenia i czy da się je wyleczyć? Kiedy warto te objawy skonsultować z lekarzem?
Zespół jelita drażliwego to przewlekła choroba przewodu pokarmowego. Jej najczęstsze objawy to bóle brzucha i zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego. Z ustaleń badaczy wynika, że przyczyny zespołu jelita drażliwego mogą mieć podłoże genetyczne. Jak rozpoznać tę coraz częstszą chorobę i czy można jej w sposób efektywny przeciwdziałać?
Mononukleoza zakaźna jest chorobą wywoływaną przez wirus Epsteina-Barr (EBV). Jej objawy są bardzo podobne do symptomów anginy bakteryjnej, stąd często te dwie infekcje bywają mylone. Jak można się zarazić mononukleozą? W jaki sposób odróżnić ją od anginy bakteryjnej? Jakie leczenie stosuje się w przypadku potwierdzenia mononukleozy, a czego nie należy przyjmować?