Piękny i zdrowy uśmiech w mgnieniu oka!

Powrót

W wielu Centrach Medycznych POLMED oferujemy usługi wybielania zębów. Stosujemy najnowocześniejsze i co ważne bezpieczne dla zębów metody.

Są w życiu sytuacje, kiedy szczególnie zależy nam na demonstracji bieli naszych zębów. Piękny uśmiech ma też ogromne znaczenie dla naszego emocjonalnego stanu i może wpłynąć na naszą samoocenę – oczywiście pozytywnie!

Teraz i CM w Poznaniu uzupełniło ofertę stomatologiczną o usługi wybielania! Do rezerwacji wizyty zapraszamy na polmed.pl i do CM POLMED w Poznaniu, przy ul.Góreckiej 1.

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów, ważne będzie aby wcześniej zasięgnąć opinii lekarza dentysty, który odpowiednio przygotuje zęby, np. poprzez higienizację, czyli scaling, polerowanie, piaskowanie fluoryzację oraz wyleczy ubytki próchnicowe.

Pamiętajmy, że wybielanie poza efektami, niesie także konieczność wymiany niektórych dotychczasowych wypełnień dla osiągnięcia ostatecznego estetycznego rezultatu.

Zęby wybielane są preparatem Opalescence BOOST tylko do użytku gabinetowego w ciągu jednej wizyty. Jest to żel 40% działający bez konieczności naświetlania. Zabieg trwa około 50 minut w trakcie których dwa razy po 20 minut precyzyjnie aplikuje się świeży odczynnik każdemu pacjentowi.

Skład żelu wybielającego pomaga zachować zdrowe szkliwo podczas procedury, dlatego w razie konieczności zabieg można powtórzyć.

Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia zadowalającego efektu jest współpraca z pacjentem. Przez dwie godziny po wyjściu z gabinetu nie należy jeść i pić niczego poza wodą. Zalecana jest tak zwana „biała dieta”, czyli pokarmy nieposiadające barwników, przez co najmniej 3 dni. Pomoże również szczotkowanie zębów łagodną pastą wybielającą. Szkliwo zębów jest częściowo odwodnione, więc nieprzestrzeganie rygoru „białej diety” może zniwelować efekt wybielania. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia na kilka dni.

Po wybielaniu należy liczyć się z nadwrażliwością zębów, która zazwyczaj znika w ciągu 3 dni. Dyskomfort może pojawić się szczególnie przy zmianach temperatury, zwłaszcza na zimno, a także podczas spożywania kwaśnych i gazowanych produktów. Środek wybielający może wywołać białe plamy na dziąśle oraz czasowo je podrażnić, jednak zazwyczaj w ciągu 2 godzin od wybielania nie ma już po tym śladu. Wybielanie nie zawsze rozjaśnia zęby w stopniu zadowalającym pacjenta, ale na pewno w znacznym stopniu poprawia wrażenia estetyczne.


Źródło: Informacje przygotowała doktor stomatologii – Pani Viktoria Karlak, CM POLMED w Poznaniu


Dodano: 07/08/2018
Autor
lek. dent. Victoria Karlak
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Terapie
05/07/2021
Choroby, Terapie
Zasady realizacji e-recepty za granicą

01/10/2022
Choroby, Terapie
Bruksizm (zgrzytanie zębami przez sen) – skąd się bierze bruksizm i na czym polega jego leczenie?

Zgrzytanie zębami nazywane również bruksizmem to schorzenie, które objawia się nawykowym i niekontrolowanym zaciskaniem zębów. Przyczyny bruksizmu nie zostały w sposób jednoznaczny ustalone. Wiadomo, że jest on powiązany z zaburzeniami miejscowymi okolicy układu nerwowego oraz psychicznymi. Czy można coś zrobić, żeby zapobiec zachorowaniu albo, żeby się z niego wyleczyć?


18/12/2020
Terapie
Choroby wirusowe – rodzaje i leczenie

Infekcje mogą mieć podłoże bakteryjne, grzybicze albo wirusowe. Drobnoustroje, które wywołują choroby zakaźne, wnikają do organizmu i powodują reakcję immunologiczną, a tym samym często prowadzą do poważnych powikłań. Najczęściej obserwuje się infekcje górnych dróg oddechowych będące efektem działania wirusów. Jakie są objawy zakażeń wirusowych? Na czym polega leczenie chorób wirusowych? Odpowiadamy!


Zapoznaj się z nasza ofertą
Pakiet indywidualny
Odchudzanie pod kontrolą
Program zdrowego odchudzania realizowany jest ze wsparciem dietetyka, psychodietetyka, rehabilitanta i lekarzy różnych specjalizacji. Badania zawarte w pakiecie pozwolą stwierdzić, czy u podłoża problemów z wagą leżą choroby – np. metaboliczne. Trzymiesięczny program badań i konsultacji to oferta dla tych, którzy chcą stracić zbędne kilogramy bez szkody dla swojego zdrowia.

od 659 zł
badanie
Pakiet badań w kierunku alergii pokarmowej
Sprawdź, czy Twoje dolegliwości nie wynikają z alergii pokarmowej

od 590 zł
Pakiet badań
Diagnostyka alergii
Sprawdź co Ciebie uczula.

od 175 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się