Piękny i zdrowy uśmiech w mgnieniu oka!

Powrót

W wielu Centrach Medycznych POLMED oferujemy usługi wybielania zębów. Stosujemy najnowocześniejsze i co ważne bezpieczne dla zębów metody.

Są w życiu sytuacje, kiedy szczególnie zależy nam na demonstracji bieli naszych zębów. Piękny uśmiech ma też ogromne znaczenie dla naszego emocjonalnego stanu i może wpłynąć na naszą samoocenę – oczywiście pozytywnie!

Teraz i CM w Poznaniu uzupełniło ofertę stomatologiczną o usługi wybielania! Do rezerwacji wizyty zapraszamy na polmed.pl i do CM POLMED w Poznaniu, przy ul.Góreckiej 1.

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów, ważne będzie aby wcześniej zasięgnąć opinii lekarza dentysty, który odpowiednio przygotuje zęby, np. poprzez higienizację, czyli scaling, polerowanie, piaskowanie fluoryzację oraz wyleczy ubytki próchnicowe.

Pamiętajmy, że wybielanie poza efektami, niesie także konieczność wymiany niektórych dotychczasowych wypełnień dla osiągnięcia ostatecznego estetycznego rezultatu.

Zęby wybielane są preparatem Opalescence BOOST tylko do użytku gabinetowego w ciągu jednej wizyty. Jest to żel 40% działający bez konieczności naświetlania. Zabieg trwa około 50 minut w trakcie których dwa razy po 20 minut precyzyjnie aplikuje się świeży odczynnik każdemu pacjentowi.

Skład żelu wybielającego pomaga zachować zdrowe szkliwo podczas procedury, dlatego w razie konieczności zabieg można powtórzyć.

Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia zadowalającego efektu jest współpraca z pacjentem. Przez dwie godziny po wyjściu z gabinetu nie należy jeść i pić niczego poza wodą. Zalecana jest tak zwana „biała dieta”, czyli pokarmy nieposiadające barwników, przez co najmniej 3 dni. Pomoże również szczotkowanie zębów łagodną pastą wybielającą. Szkliwo zębów jest częściowo odwodnione, więc nieprzestrzeganie rygoru „białej diety” może zniwelować efekt wybielania. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia na kilka dni.

Po wybielaniu należy liczyć się z nadwrażliwością zębów, która zazwyczaj znika w ciągu 3 dni. Dyskomfort może pojawić się szczególnie przy zmianach temperatury, zwłaszcza na zimno, a także podczas spożywania kwaśnych i gazowanych produktów. Środek wybielający może wywołać białe plamy na dziąśle oraz czasowo je podrażnić, jednak zazwyczaj w ciągu 2 godzin od wybielania nie ma już po tym śladu. Wybielanie nie zawsze rozjaśnia zęby w stopniu zadowalającym pacjenta, ale na pewno w znacznym stopniu poprawia wrażenia estetyczne.


Źródło: Informacje przygotowała doktor stomatologii – Pani Viktoria Karlak, CM POLMED w Poznaniu


Dodano: 07/08/2018
Autor
lek. dent. Victoria Karlak
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Terapie
05/07/2021
Choroby, Terapie
Zasady realizacji e-recepty za granicą

02/08/2018
Profilaktyka, Terapie
Przenośny aparat KTG – wygodne badanie w domu

18/12/2020
Terapie
Choroby wirusowe – rodzaje i leczenie

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Pakiet badań dla ozdrowieńców - powikłania COVID-19
Wiesz lub podejrzewasz, że przebyłeś zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2? Gorzej tolerujesz wysiłek lub odczuwasz inne nietypowe dolegliwości? Masz gorszą kondycję psychiczną? Sprawdź, czy nie jest to skutek powikłań po przebytej chorobie. Skorzystaj z pakietu badań dla ozdrowieńców COVID-19.

od 599 zł
Pakiet indywidualny
Odchudzanie pod kontrolą
Program zdrowego odchudzania realizowany jest ze wsparciem dietetyka, psychodietetyka, rehabilitanta i lekarzy różnych specjalizacji. Badania zawarte w pakiecie pozwolą stwierdzić, czy u podłoża problemów z wagą leżą choroby – np. metaboliczne. Trzymiesięczny program badań i konsultacji to oferta dla tych, którzy chcą stracić zbędne kilogramy bez szkody dla swojego zdrowia.

od 659 zł
Abonament medyczny
Mama, tata, dzieci
Więcej radości na codzień!

3725 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Infolinia: 58 775 95 99