Na dzień dziadka podaruj mu zdrowie i bezpieczeństwo!

Powrót

Dzień dziadka to wyjątkowe święto, które przypada na 22. stycznia. Wspomniana data stanowi idealną okazję do pokazania, jak ważni są dla nas dziadkowie. Tego dnia warto podkreślić to, jak bardzo nam na nich zależy oraz okazać wdzięczność za wszystko co dla nas zrobili. Doskonałym sposobem na uzewnętrznienie naszych uczuć będzie natomiast idealny prezent, za pomocą którego wywołamy uśmiech na ukochanej twarzy. Co możemy zatem podarować naszemu dziadkowi? Świetnym rozwiązaniem będzie zdrowie i bezpieczeństwo, jakie zapewni mu pakiet opieki medycznej oferowany przez POLMED.

Prezent związany z troską o zdrowie, czy to możliwe?

Wbrew pozorom, jak najbardziej – a wszystko dlatego, że teraz zakres medycznych ofert (także i tych na prezent) jest bardzo szeroki. Na co zatem warto się zdecydować, żeby prezent był trafiony i dopasowany do potrzeb naszego ukochanego dziadka? W takim przypadku, odpowiedzią jest Pakiet Opieki Medycznej Senior, który ma w swojej ofercie POLMED. Co to takiego i dlaczego sprawdzi się jako prezent z okazji dnia dziadka?

Pakiet Seniora – co się kryje pod tą tajemniczą nazwą?

Pakiet Seniora to kompleksowa oferta, powstała z myślą o osobach, które ukończyły 65 lat. W jej ramach korzystać można z konsultacji lub (gdy zajdzie taka potrzeba) z telekonsultacji lekarzy specjalistów. W pakiecie dostępny jest również szereg badań diagnostycznych i około 230 badań laboratoryjnych. Na tym nie koniec! W skład oferty wchodzi jeszcze profilaktyka stomatologiczna oraz usługi pielęgniarskie. Oprócz tego, można skorzystać także z zabiegów: chirurgicznych, ambulatoryjnych, ortopedycznych, laryngologicznych, okulistycznych oraz dermatologicznych.

Pakiety Opieki Medycznej dostępne są w wersji podstawowej i rozszerzonej. Pakiet Senior+, to dostęp do większej liczby specjalistów, badań diagnostyki obrazowej (takich jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny) oraz do zabiegów rehabilitacyjnych.

Jeśli nasz dziadek ma mniej niż 65 lat, wówczas idealny będzie dla niego Pakiet Mężczyzna lub Mężczyzna+.

Czy wypada dać w prezencie pakiet usług medycznych?

Prezent na dzień dziadka powinien być przede wszystkim trafiony. Można oczywiście postawić na bardziej tradycyjne rozwiązania i kupić mu np. sweter, książkę albo rękawiczki. Warto zastanowić się jednak, czy taki prezent rzeczywiście mu się przyda? Przez wiele lat dostał ich już pewnie całkiem sporo. Możliwe, że niektóre z nich do dziś leżą na dnie szafy, albo komody. Standardowy prezent niczym nie wyróżni się spośród innych, a my nie okażemy dziadkowi tego, jak bardzo nam na nim zależy.

Zdrowie to w wielu rodzinach temat tabu. Wcale się o nim nie rozmawia, a jeśli już, to tylko z żoną lub mężem. Dzieci i wnuki zwykle wyłączone są z takich konwersacji. Z tego względu często nawet najbliżsi nie wiedzą, co dolega ich dziadkowi, czy babci. Poza tym, dziadkowie lubią chronić najbliższych, nie obarczając ich swoimi zmartwieniami. Pakiet prywatnej opieki medycznej pomoże wesprzeć seniora bez naruszania jego prywatności..

Wiele osób może obawiać się, że taki prezent zostanie źle odebrany. Jest to nie do końca słuszna obawa – wystarczy, że wyjaśnimy dziadkowi jak wykorzystać pakiet i co się w ten sposób zyskuje. Zawsze lepiej zrobić to osobiście – nic tak nie ułatwia zrozumienia jak rozmowa, podczas której można odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Prezent na dzień dziadka może pokazać to, jak ważną jest dla nas osobą

Kupując pakiet opieki medycznej dla seniora, pokażemy, że chcemy najbliższej dla nas osobie zapewnić całoroczne wsparcie medyczne. Wówczas widać wyraźnie, że nasza troska i zainteresowanie w znaczący sposób wykraczają poza ramy trwającego jeden dzień w roku święta. Prezent na dzień dziadka to w tym wypadku dowód na to, że go kochamy i o nim pamiętamy. Pokazujemy również, że nam zależy – na jego zdrowiu, kondycji oraz dobrym samopoczuciu.

Jeśli dziadek będzie się krępował, żeby przyjąć taki „całoroczny prezent”, wówczas warto mu uzmysłowić, że robimy to zarówno dla niego, jak i dla innych – w tym także dla jego wnuków. Dzięki temu będą mogły jak najdłużej się z nim bawić, aktywnie spędzać czas, a także wybierać się na wycieczki, grzyby, ryby i w różne inne ciekawe miejsca. Warto pokazać, że taki prezent to komfort nie tylko dla obdarowanego, ale również dla obdarowującego, który będzie mniej martwił się na co dzień o swoich rodziców czy dziadków.

Oczywiście do tego pakietu można dołączyć własnoręcznie wykonane przez najmłodsze wnuki upominki. Laurki z życzeniami wielu lat zdrowia z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się w tym wypadku. . Jeśli mamy taką możliwość, to warto zaproponować naszemu dziadkowi, żeby informował nas o badaniach lub umówionej konsultacji z lekarzem . Wówczas możemy pojechać tam razem z nim – jako kierowca albo osoba towarzysząca, dzięki której będzie mu raźniej.

Ostateczna decyzja w zakresie tego, czy zechce z tej formy pomocy skorzystać, powinna należeć do niego. Nie naciskajmy ani nie pouczajmy. Bądźmy także taktowni, bo może ona zostać odebrana np. jako nasz brak zaufania do jego umiejętności, czy też samodzielności, a przecież nie to jest naszym celem.

W jaki sposób oswoić naszego seniora z tak odmiennym od pozostałych prezentem? Można przykładowo opowiedzieć mu o tym, że my także w kompleksowy sposób staramy się dbać o swoje zdrowie –chociażby w ramach programu profilaktyka 40+.

Oprócz prezentu na dzień dziadka poświęćmy mu swój wolny czas

Obecnie wszyscy żyją w ciągłym biegu i nie mają dla siebie nawzajem zbyt wiele wolnego czasu. Z pewnością należy nad tym popracować i postarać się to zmienić. Ważne, aby wręczanie kompleksowego pakietu dla seniora nie zostało odebrane jedynie jako próba scedowania na innych troski o niego. Ten cel uda się osiągnąć tylko wtedy, gdy zaczniemy pojawiać się w domu swoich dziadków (czy rodziców) częściej nie tylko od święta. Warto o tym pamiętać, bo żaden prezent na dzień babci ani dziadka nie zrekompensuje im tego, że przez wiele dni, tygodni, a może nawet i miesięcy, nie odwiedzamy ich, a nawet nie dzwonimy. Gdy w danym tygodniu nie możemy do nich przyjechać osobiście, wtedy naprawdę warto wykonać chociażby krótki telefon. Jeżeli natomiast jesteśmy daleko od nich, dobrze byłoby wysłać kartkę lub SMS-a czy maila. Z naszej perspektywy to niewiele, a dla nich będzie to bardzo ważne. Po raz kolejny pokażemy, że bez względu na to, gdzie jesteśmy i co robimy, wciąż sercem i myślami jesteśmy przy nich.


Dodano: 18/01/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Badania
17/02/2022
Badania, Choroby
Reumatoidalne zapalenie stawów – jak rozpoznać wczesne objawy choroby? Leczenie RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów to przewlekła postępująca choroba tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym. Jej objawy nie są charakterystyczne, dlatego postawienie diagnozy bywa utrudnione. Trzeba jednak zrobić wszystko, żeby potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nieleczone RZS prowadzi do poważnych problemów nie tylko ze stawami, lecz także z innymi narządami.


19/12/2022
Badania, Choroby, Dieta
Wrzody żołądka i dwunastnicy – objawy, diagnostyka, leczenie

Wrzody żołądka i dwunastnicy to najczęstszą choroba przewodu pokarmowego. Wrzody są to ubytki w błonie śluzowej, zazwyczaj spowodowane błędami żywieniowymi, paleniem tytoniu, narażeniem na stres, zakażeniem Helicobacter pylori, przyjmowaniem niesteroidowych lub sterydowych leków przeciwzapalnych.
Według szacunków lekarzy, wrzody żołądka czy też dwunastnicy dotyczą 5-10 proc. populacji. 


kortyzol
29/06/2023
Badania
Kortyzol, czyli „hormon stresu”- jakie pełni funkcje? Jak obniżyć kortyzol?

O kortyzolu mówi się, że jest „hormonem stresu” i to właśnie z takim określeniem jest często kojarzony. Jednak biorąc pod uwagę, jak wiele ważnych funkcji spełnia, warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Gdzie i jak powstaje, za co odpowiada i do czego prowadzi jego niedobór lub nadmiar w organizmie? Odpowiadamy na wszystkie ważne pytania, dotyczące tego hormonu.  


Zapoznaj się z nasza ofertą:
badania na choroby weneryczne polmed
Nowość! Kup online!
Pakiet badań
Pakiet intymny – diagnostyka chorób wenerycznych
Zadbaj o swoje zdrowie intymne! Kup nasz pakiet diagnostyki chorób wenerycznych.

od 450 zł
onkopakiet polmed
Kup online!
Onkopakiet
Badanie mikroelementów
Badania zalecane w ramach profilaktyki nowotworowej osób dorosłych oraz wykorzystywane w procesie leczenia nowotworów.

od 160 zł
test na endometriozę polmed
Nowość! Kup online!
Badania
Test EndomKIT na endometriozę
Nieinwazyjny test z krwi EndomKIT w znaczący sposób skraca ścieżkę diagnostyczną choroby. Umów badanie w POLMED!

od 529 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się