Mezoterapia głowy odpowiedzią na wypadające włosy

Powrót

Mezoterapia głowy jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów

Mezoterapia poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia wspomaga odrastanie włosów.Mezoterapia igłowa głowy efekty ma następujące: włosy stają się grubsze, wzmocnione, a skóra głowy nawilżona i odżywiona. Mezoterapia na włosy jest stosowana w celu zahamowania fazy wypadania włosów, ale także w postępowaniu profilaktycznym. Zabieg jest szczególnie wskazany dla osób z łysieniem androgenowym (kobiety i mężczyźni), po chemioterapii, ciąży, po urazach mechanicznych, nadmiernej ekspozycji na słońce i stresie. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów – skóra nakłuwana jest przez lekarza, w odróżnieniu od mezoterapii bezigłowej polegającej na wprowadzaniu substancji czynnych impulsami elektrycznymi (gabinety kosmetyczne). W zabiegach mezoterapii wstrzykuje się preparaty mineralne, witaminowe i leki przeciwzapalne, uzyskując wzmocnienie włosa, jego odżywienie, a w konsekwencji intensywniejszy odrost utraconych włosów i znaczne zahamowanie łysienia.

W gabinecie Centrum Medycznego POLMED w Gdańsku wykorzystujemy preparat Dermaheal HL – zawierający 56 aktywnych składników:

13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne tj.

  1. Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa.
  2. Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa.
  3. Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych.
  4. Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Zabieg – ostrzykiwanie skóry głowy przeprowadza się w seriach, a ich liczba i częstotliwość uzależnione są od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najlepsze efekty uzyskuje się wprowadzając aktywne substancje co 2 tygodnie, w serii 6 zabiegów, a następnie celem podtrzymania prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i regeneracji włosów raz w miesiącu przez około pół roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy są: alergia na składniki preparatu, ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry (bakteryjna, grzybicza, wirusowa) w miejscu podania preparatu, cukrzyca, choroby nowotworowe, leki przeciwzakrzepowe, gorączka.

Po wykluczeniu powyższych przeciwwskazań, zabieg jest całkowicie bezpieczny.


Dodano: 01/03/2018
Autor
dr n. med. Monika Sikorska
Umów wizytę
Artykuły tego autora
25/05/2018
Profilaktyka, Choroby
Profilaktyka raka skóry
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Terapie
01/10/2022
Choroby, Terapie
Bruksizm – skąd się bierze zgrzytanie zębami przez sen i na czym polega leczenie?

Zgrzytanie zębami nazywane również bruksizmem to schorzenie, które objawia się nawykowym i niekontrolowanym zaciskaniem zębów. Przyczyny bruksizmu nie zostały w sposób jednoznaczny ustalone. Czy można coś zrobić, żeby zapobiec zachorowaniu albo, żeby się z niego wyleczyć?


05/07/2021
Choroby, Terapie
Zasady realizacji e-recepty za granicą

18/12/2020
Terapie
Choroby wirusowe – rodzaje i leczenie

Infekcje mogą mieć podłoże bakteryjne, grzybicze albo wirusowe. Drobnoustroje, które wywołują choroby zakaźne, wnikają do organizmu i powodują reakcję immunologiczną, a tym samym często prowadzą do poważnych powikłań. Najczęściej obserwuje się infekcje górnych dróg oddechowych będące efektem działania wirusów. Jakie są objawy zakażeń wirusowych? Na czym polega leczenie chorób wirusowych? Odpowiadamy!


Zapoznaj się z nasza ofertą
Pakiet wycofany
Pakiet indywidualny
Odchudzanie pod kontrolą
Program zdrowego odchudzania realizowany jest ze wsparciem dietetyka, psychodietetyka, rehabilitanta i lekarzy różnych specjalizacji. Badania zawarte w pakiecie pozwolą stwierdzić, czy u podłoża problemów z wagą leżą choroby – np. metaboliczne. Trzymiesięczny program badań i konsultacji to oferta dla tych, którzy chcą stracić zbędne kilogramy bez szkody dla swojego zdrowia.

od 659 zł
badanie
Pakiet badań w kierunku alergii pokarmowej
Sprawdź, czy Twoje dolegliwości nie wynikają z alergii pokarmowej

od 590 zł
Pakiet badań
Diagnostyka alergii
Sprawdź co Ciebie uczula.

od 175 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się