Mezoterapia głowy odpowiedzią na wypadające włosy

Powrót

Mezoterapia głowy jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów

Mezoterapia poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia wspomaga odrastanie włosów.Mezoterapia igłowa głowy efekty ma następujące: włosy stają się grubsze, wzmocnione, a skóra głowy nawilżona i odżywiona. Mezoterapia na włosy jest stosowana w celu zahamowania fazy wypadania włosów, ale także w postępowaniu profilaktycznym. Zabieg jest szczególnie wskazany dla osób z łysieniem androgenowym (kobiety i mężczyźni), po chemioterapii, ciąży, po urazach mechanicznych, nadmiernej ekspozycji na słońce i stresie. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów – skóra nakłuwana jest przez lekarza, w odróżnieniu od mezoterapii bezigłowej polegającej na wprowadzaniu substancji czynnych impulsami elektrycznymi (gabinety kosmetyczne). W zabiegach mezoterapii wstrzykuje się preparaty mineralne, witaminowe i leki przeciwzapalne, uzyskując wzmocnienie włosa, jego odżywienie, a w konsekwencji intensywniejszy odrost utraconych włosów i znaczne zahamowanie łysienia.

W gabinecie Centrum Medycznego POLMED w Gdańsku wykorzystujemy preparat Dermaheal HL – zawierający 56 aktywnych składników:

13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne tj.

  1. Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa.
  2. Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa.
  3. Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych.
  4. Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Zabieg – ostrzykiwanie skóry głowy przeprowadza się w seriach, a ich liczba i częstotliwość uzależnione są od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najlepsze efekty uzyskuje się wprowadzając aktywne substancje co 2 tygodnie, w serii 6 zabiegów, a następnie celem podtrzymania prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i regeneracji włosów raz w miesiącu przez około pół roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy są: alergia na składniki preparatu, ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry (bakteryjna, grzybicza, wirusowa) w miejscu podania preparatu, cukrzyca, choroby nowotworowe, leki przeciwzakrzepowe, gorączka.

Po wykluczeniu powyższych przeciwwskazań, zabieg jest całkowicie bezpieczny.


Dodano: 01/03/2018
Autor
dr n. med. Monika Sikorska
Umów wizytę
Artykuły tego autora
25/05/2018
Profilaktyka, Choroby
Profilaktyka raka skóry
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Terapie
02/08/2018
Profilaktyka, Terapie
Przenośny aparat KTG – wygodne badanie w domu

13/06/2017
Aktualności, Profilaktyka, Terapie
Centrum Medycyny Podróży w Starogardzie Gdańskim!

25/04/2018
Porady lekarzy, Terapie
Antybiotykoterapia w ciąży

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Testy wymazowe na koronawirusa
Szybkie testy antygenowe i testy genetyczne RT-PCR potwierdzają aktywne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 .
Jeśli potrzebujesz więcej niż jeden test ZADZWOŃ 58 355 77 44
Badania dla firm: koronawirustest@polmed.pl

od 150 zł
badanie
Testy na przeciwciała koronawirusa
Testy serologiczne to testy wykrywające w organizmie człowieka obecność i rodzaj przeciwciał wytworzonych przez układ immunologiczny człowieka zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2. Pokazują też nabytą odporność po przechorowaniu COVID-19 lub po szczepieniu. Jeśli potrzebujesz więcej niż jeden test: ZADZWOŃ 58 355 77 44.
Badania dla firm: koronawirustest@polmed.pl

od 150 zł
badanie
Pakiet badań dla ozdrowieńców - powikłania COVID-19
Wiesz lub podejrzewasz, że przebyłeś zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2? Gorzej tolerujesz wysiłek lub odczuwasz inne nietypowe dolegliwości? Masz gorszą kondycję psychiczną? Sprawdź, czy nie jest to skutek powikłań po przebytej chorobie. Skorzystaj z pakietu badań dla ozdrowieńców COVID-19.

od 599 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Infolinia: 58 775 95 99