Czy jest możliwość wykonania badań laboratoryjnych w domu?

Powrót

Coraz więcej pacjentów pyta czy istnieje możliwość pobrania krwi bez konieczności wizyty w laboratorium. W związku z tym, że zainteresowanie taką usługą stale rośnie, wprowadziliśmy formułę „pobrania w domu”, dzięki której w komfortowych warunkach wykonujemy badania krwi. Jak to działa i kto może skorzystać z takiej opcji?

Jeszcze do niedawna pobrania krwi odbywały się wyłącznie w profesjonalnych laboratoriach. Tylko w wyjątkowych przypadkach uzasadnionych medycznie – np. wtedy, gdy pacjent był unieruchomiony, leżący, miał bardzo duże problemy z poruszaniem – istniała możliwość zamówienia wizyty domowej, podczas której wykwalifikowana pielęgniarka przeprowadzała badania laboratoryjne. Obecnie coraz więcej osób z różnych powodów chce wykonać badania bez wychodzenia z domu. Kto może skorzystać z takiej usługi?

Kto może umówić wykonanie badań w domu?

W POLMED tak naprawdę może każdy, kto wykupi prywatnie pakiet badań lub ma skierowania wystawione przez lekarza. Jednocześnie w ramach pobrań w domu wykonujemy również testy wymazowe i serologiczne na COVID-19. Uwaga – usługa dostępna jest wyłącznie w Warszawie.

Najczęściej na badania w warunkach domowych decydują się osoby starsze, które wolałyby nie mieć kontaktu z chorymi w przychodni, kobiety w ciąży – z podobnych powodów i jednocześnie ze względu na uciążliwości związane z wyjściem z domu, pacjenci z ograniczoną mobilnością, ponieważ bez pomocy osób trzecich nie są w stanie dojechać do laboratorium, rodzice chcący ograniczyć stres związany z pobraniem u dzieci, a także ludzie aktywni zawodowo, którzy ciągle zwlekają z wizytą stacjonarną ze względu na brak czasu. Warto pamiętać, że wykonanie badań laboratoryjnych w domu trwa maksymalnie 15 minut. Termin wizyty może być dostosowany do potrzeb pacjenta, chociaż zazwyczaj zaleca się umówienie pobrania w godzinach przedpołudniowych. Wynika to z konieczności przeprowadzenia niektórych badań na czczo.

Jak to działa?

Jak zapisać się na pobranie w domu?

Jeżeli kupujecie jeden z pakietów badań POLMED,

należy wybrać taki z opisem że jest dostępny w formule „pobranie w domu” i wpisać go do formularza na stronie https://polmed.pl/badania/inne/pobranie-badan-laboratoryjnych-w-twoim-domu/, a następnie poczekać na kontakt. Nasz konsultant oddzwoni w ciągu maksymalnie trzech godzin (między 8:00 a 20:00, od poniedziałku do piątku) i ustali preferowany termin wizyty. Później termin ten zostanie uzgodniony z pielęgniarką oraz oficjalnie potwierdzony.

Po rozmowie otrzymacie link do płatności on-line. Gdy usługa zostanie opłacona, potwierdzimy termin.

Jeśli chcecie wykonać inne badania,

podczas wypełniania formularza – wpiszcie listę badań lub dołączcie skierowanie, a później poczekajcie na telefon od konsultanta, który przedstawi wycenę i ustali termin wizyty.

Po rozmowie otrzymacie link do płatności on-line. Gdy usługa zostanie opłacona, potwierdzimy termin.

Jak wygląda wizyta?

Profesjonalna pielęgniarka przyjeżdża do domu pacjenta w uzgodnionym terminie, pobiera próbki krwi, przeprowadza formalności i przekazuje informacje potrzebne do odbioru wyników on-line. Jednocześnie może zabrać próbki moczu – trzeba tylko pamiętać o samodzielnym kupieniu pojemnika na mocz.

Chcesz zamówić pobranie w domu? Wypełnij formularz i czekaj na telefon:
https://polmed.pl/badania/inne/pobranie-badan-laboratoryjnych-w-twoim-domu/

Po otrzymaniu wyników można umówić się na darmową telekonsultację z lekarzem.

Czy warto wykonać badania w domu?

Czy w ogóle warto wykonywać badania laboratoryjne w domu? Tak, jeżeli ciągle zwleka się z pójściem do przychodni, ponieważ stanowi to problem organizacyjny – nie chce się zabierać ze sobą dzieci, a nie ma ich z kim zostawić, nie może się rozpocząć pracy w późniejszych godzinach albo wziąć dnia wolnego, gdy chce się ograniczać kontakt z innymi ludźmi np. ze względu na problemy z odpornością albo po prostu uznaje się badania w przychodni za stresujące.

Pobranie krwi w warunkach domowych najczęściej pozwala ograniczyć stres, jest możliwe w dogodnym terminie i o dowolnej godzinie, a także nie wymaga tracenia czasu na dojazd i oczekiwanie. Co ważne, w jednym terminie można umówić badania dla siebie i całej swojej rodziny.


Dodano: 25/02/2022
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
01/07/2021
Aktualności, Choroby
Telekonsultacja lekarska (teleporada) podczas urlopu

30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

19/03/2020
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dekalog Bezpieczeństwa w Centrach Medycznych POLMED

Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się