Czy jest możliwość wykonania badań laboratoryjnych w domu?

Powrót

Uwaga – usługa niedostępna od 2024 roku.

Coraz więcej pacjentów pyta czy istnieje możliwość pobrania krwi bez konieczności wizyty w laboratorium. W związku z tym, że zainteresowanie taką usługą stale rośnie, wprowadziliśmy formułę „pobrania w domu”, dzięki której w komfortowych warunkach wykonujemy badania krwi. Jak to działa i kto może skorzystać z takiej opcji?

Jeszcze do niedawna pobrania krwi odbywały się wyłącznie w profesjonalnych laboratoriach. Tylko w wyjątkowych przypadkach uzasadnionych medycznie – np. wtedy, gdy pacjent był unieruchomiony, leżący, miał bardzo duże problemy z poruszaniem – istniała możliwość zamówienia wizyty domowej, podczas której wykwalifikowana pielęgniarka przeprowadzała badania laboratoryjne. Obecnie coraz więcej osób z różnych powodów chce wykonać badania bez wychodzenia z domu. Kto może skorzystać z takiej usługi?

Kto może umówić wykonanie badań w domu?

W POLMED tak naprawdę może każdy, kto wykupi prywatnie pakiet badań lub ma skierowania wystawione przez lekarza. Jednocześnie w ramach pobrań w domu wykonujemy również testy wymazowe i serologiczne na COVID-19.

Uwaga – usługa niedostępna od 2024 roku.

Najczęściej na badania w warunkach domowych decydują się osoby starsze, które wolałyby nie mieć kontaktu z chorymi w przychodni, kobiety w ciąży – z podobnych powodów i jednocześnie ze względu na uciążliwości związane z wyjściem z domu, pacjenci z ograniczoną mobilnością, ponieważ bez pomocy osób trzecich nie są w stanie dojechać do laboratorium, rodzice chcący ograniczyć stres związany z pobraniem u dzieci, a także ludzie aktywni zawodowo, którzy ciągle zwlekają z wizytą stacjonarną ze względu na brak czasu. Warto pamiętać, że wykonanie badań laboratoryjnych w domu trwa maksymalnie 15 minut. Termin wizyty może być dostosowany do potrzeb pacjenta, chociaż zazwyczaj zaleca się umówienie pobrania w godzinach przedpołudniowych. Wynika to z konieczności przeprowadzenia niektórych badań na czczo.

Jak to działa?

Uwaga – usługa niedostępna od 2024 roku.

Jak zapisać się na pobranie w domu?

Jeżeli kupujecie jeden z pakietów badań POLMED,

należy wybrać taki z opisem że jest dostępny w formule „pobranie w domu” i wpisać go do formularza, a następnie poczekać na kontakt. Nasz konsultant oddzwoni w ciągu maksymalnie trzech godzin (między 8:00 a 20:00, od poniedziałku do piątku) i ustali preferowany termin wizyty. Później termin ten zostanie uzgodniony z pielęgniarką oraz oficjalnie potwierdzony.

Po rozmowie otrzymacie link do płatności on-line. Gdy usługa zostanie opłacona, potwierdzimy termin.

Jeśli chcecie wykonać inne badania,

podczas wypełniania formularza – wpiszcie listę badań lub dołączcie skierowanie, a później poczekajcie na telefon od konsultanta, który przedstawi wycenę i ustali termin wizyty.

Po rozmowie otrzymacie link do płatności on-line. Gdy usługa zostanie opłacona, potwierdzimy termin.

Jak wygląda wizyta?

Profesjonalna pielęgniarka przyjeżdża do domu pacjenta w uzgodnionym terminie, pobiera próbki krwi, przeprowadza formalności i przekazuje informacje potrzebne do odbioru wyników on-line. Jednocześnie może zabrać próbki moczu – trzeba tylko pamiętać o samodzielnym kupieniu pojemnika na mocz.

Czy warto wykonać badania w domu?

Czy w ogóle warto wykonywać badania laboratoryjne w domu? Tak, jeżeli ciągle zwleka się z pójściem do przychodni, ponieważ stanowi to problem organizacyjny – nie chce się zabierać ze sobą dzieci, a nie ma ich z kim zostawić, nie może się rozpocząć pracy w późniejszych godzinach albo wziąć dnia wolnego, gdy chce się ograniczać kontakt z innymi ludźmi np. ze względu na problemy z odpornością albo po prostu uznaje się badania w przychodni za stresujące.

Pobranie krwi w warunkach domowych najczęściej pozwala ograniczyć stres, jest możliwe w dogodnym terminie i o dowolnej godzinie, a także nie wymaga tracenia czasu na dojazd i oczekiwanie. Co ważne, w jednym terminie można umówić badania dla siebie i całej swojej rodziny.


Dodano: 25/02/2022
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Aktualności
17/01/2022
Aktualności, Badania
Kapilaroskopia – czym jest i gdzie wykonać badanie?

Kapilaroskopia to rodzaj nieinwazyjnego badania diagnostycznego pozwalającego ocenić stan naczyń kapilarnych i wykryć ewentualne nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem. Co jest wskazaniem do kapilaroskopii? Jak należy się przygotować do badania i jak ono przebiega? Gdzie można je wykonać?


30/11/2021
Aktualności, Badania, Choroby
Wirus RSV – co to jest, jak go wykryć i leczyć?

Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) zalicza się do rodziny paramyksowirusów. Jest jednym z najczęstszych wirusów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc. Najczęściej diagnozuje się go u niemowląt oraz małych dzieci. Dla części z nich stanowi poważne zagrożenie. W jaki sposób wykrywa się wirusa RSV i jak się go leczy? Jakie są objawy wirusa RSV? Odpowiadamy!


28/02/2022
Aktualności, Profilaktyka
Jak zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Zmiana lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie jest trudna, chociaż wielu pacjentów się jej obawia. Większość myśli, że to skomplikowana procedura, która wymaga kontaktu zarówno z dotychczasową przychodnią, jak i z nową. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa wszystko można załatwić przez internet. Jak i kiedy da się zmienić lekarza POZ?


Zapoznaj się z nasza ofertą
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Mężczyzna
Pozwól, że zadbamy o Ciebie!

od 1180 zł/rok
już od 120 zł miesięcznie
Abonament medyczny
Kobieta
Inspiruje nas Twoje zdrowie, pozwól o siebie zadbać!

od 1180 zł/rok
Abonament SENIOR
już od 143 zł miesięcznie
Abonament
Senior
To Twój czas!

od 1400 zł/rok
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się