Co zrobić, żeby prezent na dzień babci był wyjątkowy?

Powrót

Najważniejsze jest to, poprzez nasz upominek pokazać babci, że ją kochamy i że jest dla nas bardzo ważna. Warto również w ten sposób zakomunikować, że naszą wdzięczność wobec niej i to co dla nas robi. Czy rzeczywiście jest to realne? Jaki prezent na dzień babci będzie w stanie sprostać aż tak wyśrubowanym wymaganiom?

Zdrowie – to właśnie o nie trzeba się w pierwszej kolejności zatroszczyć

Babcie zazwyczaj skupiają się na innych – najczęściej na swoich dzieciach i wnukach. To im poświęcają każdą wolną chwilę. Pomagają w domu, częstują całą rodzinę obiadem i domowymi wypiekami. Oprócz tego chętnie zajmują się wnukami i dbają o to, żeby przynajmniej raz na jakiś czas wszyscy spotkali się przy jednym stole.

Wiele z nich już od dawna nie pracuje, a mimo to od rana do wieczora są zajęte. Po prostu lubią być potrzebne i pomagać tam, gdzie tylko można. Członkowie ich rodzin często chętnie z tej proponowanej im formy wsparcia korzystają. Warto byłoby za to wszystko w jakiś odpowiednio wyważony sposób podziękować. Prezent na dzień babci to wręcz wymarzona okazja.

Chęci i zaangażowanie nie zawsze idą w parze z kondycją fizyczną. Co jakiś czas pojawiają się u nich mniej lub bardziej uciążliwe dolegliwości, czy też choroby. Aby utrzymać się w dobrej kondycji, powinny się regularnie badać i w razie konieczności stosować się do zaordynowanej przez lekarza (farmako)terapii. Wiele z nich o tym zapomina albo po prostu nie stać ich na regularne badania, rehabilitację, czy nawet na wizytę u lekarza.

Właśnie z tego względu znakomitym prezentem może być zapewnienie babci opieki medycznej dopasowanej do jej potrzeb w postaci Pakietu Opieki Medycznej dla Seniora.

Pakiet Senior – co sprawia, że można go uznać za idealny prezent na Dzień Babci?

Jego największa zaleta jest taka, że zapewnia kompleksową opiekę medyczną. Na czym to w praktyce polega? Przede wszystkim na tym, że zaproponowany zestaw badań, konsultacji i zabiegów jest dostosowany do potrzeb seniora.

Pakiet senior umożliwia dostęp do najbardziej potrzebnych w tym wieku konsultacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistów.

To lekarz będzie decydował, kiedy i które z badań laboratoryjnych należy w danym przypadku wykonać. A w cenie pakietu (już w jego podstawowej wersji, czyli w Pakiecie Senior) jest ich aż 230. Z pewnością można więc być spokojnym o to, że niezbędne badania będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Poza badaniami laboratoryjnymi, w skład tego pakietu wchodzi także szeroka oferta badań diagnostycznych, takich jak USG, RTG.. Do tego dochodzą jeszcze zabiegi: chirurgiczne, ambulatoryjne, laryngologiczne, chirurgiczne, ortopedyczne, okulistyczne oraz ginekologiczne. Gdy zajdzie taka konieczność, to osoba, która będzie miała wykupiony taki pakiet, będzie również mogła skorzystać z usług pielęgniarskich albo z profilaktyki stomatologicznej. Czy to wystarczy? Wszystko zależy od stanu zdrowia danego seniora. Gdy ten już wcześniej zmagał się z poważnymi chorobami  i nadal wymaga szczególnej troski oraz opieki, to wówczas warto zadbać o to, żeby mógł jeszcze skorzystać z tych najbardziej obecnie wiarygodnych i dokładnych badań (takich jak np. rezonans magnetyczny, czy też tomografia komputerowa). Żeby to stało się możliwe, warto zdecydować się na opcję Senior+, bo ona ma w swoim składzie także i takie badania. Co ponadto wchodzi w jej skład?

Pakiet Senior+ zapewnia dostęp do wielu specjalistów. Szczególnie ważne jest to, że w cenie pakietu Senior+ są zabiegi rehabilitacyjne,  podobnie jak 50% upust na dodatkowe zabiegi stomatologiczne.

Pamiętajmy, że pakiety SENIOR są przeznaczone dla osób, które ukończyły 65 lat. Jeśli nasza babcia jest młodsza, możemy zaproponować jej pakiet Kobieta lub Kobieta+.

To, jaki wybraliśmy prezent na dzień babci, pokazuje znacznie więcej niż nam się wydaje

Wiele, zwłaszcza starszych osób, ma swoje przyzwyczajenia i upodobania. Ich nie ucieszy nowy elektroniczny gadżet ani modny w tym sezonie strój. Co prawda otwarcie tego nie powiedzą, ale łatwo będzie później zauważyć, że ten kupiony według gustów przedstawicieli młodszego pokolenia prezent po prostu nie będzie użytkowany, czy też noszony. Zamiast więc tracić czas na tego rodzaju nietrafione prezenty, lepiej skupić się na zdrowiu i na kondycji naszej babci. Niestety, nie wszystkie babcie dbają o to, żeby na czas wykonywać kontrolne badania.  A może nie stać ich na prywatną opiekę medyczną a publiczna nie jest dostępna? Zamiast martwić się o to, podarujmy im dostęp do prywatnej opieki medycznej przez cały rok. Z dopłatami lub bez. I z gwarancją ceny.

Co pokażemy takim prezentem na dzień babci? Przede wszystkim to, że jest dla nas ważna i że zależy nam na tym, żeby w zdrowiu i możliwie jak najlepszej kondycji była z nami jeszcze przez wiele lat. Oprócz tego taki podarunek może również zostać odczytany jako wyraz naszej codziennej, a nie tylko „odświętnej” troski.

Co trzeba zrobić, żeby taki „medyczny” prezent na dzień babci faktycznie ją ucieszył?

Warto zacząć od wyjaśnienie, co dokładnie wchodzi w skład Pakietu Opieki Medycznej dla Seniora. Równie ważne jest to, aby jej opowiedzieć gdzie, kiedy i na jakich zasadach może z niego korzystać. Jeśli się będzie krępować, żeby przyjąć ten prezent, wyjaśnijmy jej, że powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” jest w przypadku seniorów jeszcze bardziej prawdziwe. Że profilaktyka i bieżące reagowanie na pojawiające problemy zdrowotne pozwalają zapobiegać powikłaniom i rozwojowi chorób.

 Oprócz tego można jeszcze dodać, że to prezent od całej rodziny. Ta informacja może się okazać bardzo ważna, bo dzięki niej osoba obdarowana nie będzie mieć poczucia, że przyjęła coś, co w sposób znaczący nadwyrężyło domowy budżet jednej osoby.


Dodano: 17/01/2023
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Profilaktyka
15/02/2021
Profilaktyka, Choroby
Mroczki przed oczami – czym są i o czym świadczą?

Plamki, błyski, paproszki czy muszki pojawiające się przed oczami przeważnie są zupełnie niegroźne, ale czasami mogą świadczyć o poważnej chorobie. Jakie są przyczyny występowania zmian w polu widzenia i czy da się je wyleczyć? Kiedy warto te objawy skonsultować z lekarzem?


16/05/2022
Profilaktyka, Choroby
Krwotok z nosa – co może oznaczać jego częste występowanie

Krwotoki z nosa są powszechne – bez względu na wiek i płeć. Mogą być wynikiem urazu, lub stanu chorobowego. Jakie są inne przyczyny? Co zrobić w razie krwawienia? Kiedy krwotoki powinno się skonsultować z lekarzem?


27/06/2022
Profilaktyka
Pierwsza pomoc w przypadku zasłabnięcia lub omdlenia – czy wiesz jak należy postąpić w takiej sytuacji?

Zasłabnięcie to zaburzenie funkcji życiowych – krótkotrwałe osłabienie organizmu, które samo w sobie zazwyczaj nie jest groźne, ale może być efektem poważnych problemów zdrowotnych. Jakie są przyczyny zasłabnięć? Czym różni się zasłabnięcie od omdlenia? Jak postępować w obu przypadkach?


Zapoznaj się z nasza ofertą
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 79 zł
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 79 zł
Promocja! teraz taniej o 20%
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.

od 70 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Newsletter
Kup wizytę
Portal Pacjenta Portal Pracodawcy Platforma Medycyny Pracy Panel Agentów Ubezpieczeniowych Partner medyczny
Mam konto
Zaloguj się
Nie mam konta
Zarejestruj się