Badania profilaktyczne pomocą w dbaniu o zdrowie

Powrót

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego skłania nas do przemyśleń jakie nowe doświadczenia zaoferował nam mijający rok. Kto z nas nie miał noworocznego postanowienia? Na pierwszych pozycjach długiej listy zadań pojawiają się: „W nowym roku wezmę się za siebie – zapiszę się na siłownię”, „To jest mój rok zmian – zaczynam zdrowy styl życia. Rzucam palenie! Koniec z fast foodami”, no i klasyka każdej kobiety: „Od stycznia koniec ze słodyczami”. Niestety, większość z nas nie dotrwała do końca, złamała dietę, porzuciła regularne treningi i zrezygnowała z entuzjastycznych planów. Jednak czy warto poddawać się nastrojowi rozczarowania i niezadowolenia z siebie? Może warto zastanowić się nad innymi drogami do osiągnięcia wyznaczonych celów? Stawiając sobie nowe wyzwania warto zacząć od sprawdzenia naszego stanu zdrowia. Tym bardziej, jeśli z powodu epidemii badania profilaktyczne odkładaliśmy na później.

W dążeniu do wyznaczonych sobie celów na dalszy plan schodzi nasze zdrowie, nasze ciało, nasze potrzeby. Pamiętamy o zdrowiu naszym i bliskich, jednak zawsze znajdujemy coś ważniejszego do zrobienia, na co powinniśmy poświęcić swój czas i energię. Skutki takich zaniedbań są dla nas bolesne i dlatego właśnie ich likwidacja najczęściej przychodzi nam do głowy w roli postanowień noworocznych. Schudnę! Rzucę palenie! Oczyszczę organizm! Zadbam o siebie i swoich bliskich!

Podstawowe badania profilaktyczne

Podstawowe badania profilaktyczne warto przeprowadzić raz w roku. Najprostsze badania profilaktyczne to badanie krwi i morfologia. Profilaktyczne badania lekarskie pozwolą określić nasz obecny stan zdrowia, jak również dowiemy się z nich jak ma się nasz cholesterol oraz czy nie podskoczył nam cukier. Podstawowe badania profilaktyczne, zwane inaczej ogólnymi, polegają na wykonaniu badania krwi oraz moczu.

Jakie badania profilaktyczne warto wykonać? Do 40 roku życia wystarczy wykonanie morfologii i poziomu cukru we krwi oraz ogólnego badania moczu. Badanie moczu sprawdza pracę nerek i całego układu moczowego. Dowiemy się również czy złapaliśmy jakąś infekcję. Do badań z krwi dodajmy również wykonanie prześwietlenia klatki piersiowej, bo gruźlica, która wydawała się opanowana znowu atakuje. Nie zapomnijmy również o kontrolnym badaniu jamy brzusznej – USG jamy brzusznej pozwala ocenić stan wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka, pęcherza moczowego, trzustki i dwunastnicy. Natomiast po 40 r.ż. do wyżej wymienionych badań profilaktycznych powinniśmy dodać badanie na cholesterol. Podstawowe badania profilaktyczne dostarczają wielu informacji o zdrowiu i pomogą wcześnie wykryć niedoskonałości w naszym organizmie.

Na badanie laboratoryjne zgłaszamy się na czczo, czyli: nic nie jemy i nic nie pijemy. Pamiętajmy, aby dzień poprzedzający badanie zjeść lekką kolację. Chcemy, aby nasz wynik był wiarygodny, a obfity posiłek zjedzony późno podwyższy zarówno poziom glukozy we krwi, jak i cholesterol. Możemy się wtedy niepotrzebnie wystraszyć. Badanie profilaktyczne jakim jest morfologia obejmuje analizę biochemiczną krwi. Dowiadujemy się z niej szczegółowo czy skład naszej krwi jest prawidłowy oraz czy w organizmie nie toczy się jakiś stan zapalny, o którym mówi wskaźnik OB (Odczyn Biernackiego).

Badania laboratoryjne oferowane w zakresie podstawowym, zawarte w pakiecie POLMED przedstawiają ogólny stan naszego organizmu. Po przeanalizowaniu ich z lekarzem dowiemy się czy nie zagraża nam cukrzyca, anemia itp. Dzięki nim możemy wykryć stan zapalny w naszym organizmie, infekcję, a nawet podejrzewać chorobę nowotworową. POLMED przygotował ofertę dopasowanych do wieku podstawowych i rozszerzonych pakietów badań profilaktycznych.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, planujemy obdarować najbliższych upominkami. Składając życzenia świąteczne i noworoczne życzymy w dużej mierze zdrowia, szczęścia i radości. Zdrowie nasze i naszych bliskich jest ważne, więc podarujmy w tym wyjątkowym okresie „Zdrowie na Święta”. Tym bardziej, że z powodu epidemii badania profilaktyczne często odkładamy na później.

Jeśli nie masz ciekawego pomysłu na prezent, który zadowoliłby drugą osobę, możesz wybrać karty podarunkowe POLMED.


>> Sprawdź ofertę w POLMED


Dodano: 07/05/2020
Autor
POLMED Zdrowie
POLMED Zdrowie
Najpopularniejsze artykuły w kategorii Profilaktyka
04/06/2021
Koronawirus, Profilaktyka, Choroby
Szczepionka przeciw COVID-19 – charakterystyka i rodzaje szczepionek

03/03/2021
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dzień Kobiet z POLMED

19/03/2020
Aktualności, Profilaktyka, Badania
Dekalog Bezpieczeństwa w Centrach Medycznych POLMED

Zapoznaj się z nasza ofertą
badanie
Badania laboratoryjne dla kobiet
Dbaj nie tylko o innych - czas na Ciebie.

od 69 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla mężczyzn
Sprawdź czy wszystko gra i żyj jak chcesz!

od 69 zł
badanie
Badania laboratoryjne dla seniorów
Regularne badania profilaktyczne pozwalają monitorować stan naszego zdrowia, a w razie potrzeby szybko reagować na zagrożenia.
NOWOŚĆ! Teraz możesz wykonać badania bez wychodzenia z domu i omówić wyniki z lekarzem w trakcie darmowej telekonsultacji

od 69 zł
Więcej usług
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.
Zapytaj o ofertę
Infolinia: 58 775 95 99