Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Koronawirus SARS-CoV-2: testy serologiczne i genetyczneTesty genetyczne potwierdzają aktywną chorobę COVID-19.
Testy serologiczne wykrywają obecność i rodzaj przeciwciał wytworzonych przez układ immunologiczny człowieka zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2

•  Masz lub miałeś objawy infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych?
•  Miałeś kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem?
•  Chcesz wiedzieć, czy Twój organizm miał kontakt z wirusem SARS-CoV-2?
•  Chcesz wiedzieć czy możesz bezpiecznie kontaktować się z innymi?

Nie bój się zbadać.
WIEDZIEĆ - to być może ocalić czyjeś życie i ograniczyć epidemię.
Pamiętajmy, że znaczna część zakażeń przebiega skąpo objawowo lub bezobjawowo.

W Centrach Medycznych POLMED możesz wykonać dwa rodzaje testów serologicznych i dwa rodzaje testów genetycznych:

1.   Szybki test płytkowy (jakościowy) - badanie serologiczne pokazujące, czy we krwi są obecne przeciwciała IgM i IgG (próbka krwi z opuszki palca) – wynik dostępny w 30 minut.
2.   Panel przeciwciał (półilościowy), to również badanie serologiczne wykrywające obecność we krwi przeciwciał IgM oraz IgG oraz pokazujący w jakim stężeniu występują (badanie z krwi żylnej). Badanie jest dokładniejsze od testu płytkowego a wynik dostępny w terminie 2-3 dni.
3.   Test molekularny (genetyczny) wykonywany metodą real time RT-PCR wykrywający obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2.
4.   Szybki test antygenowy (genetyczny) wykrywający obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli, co jest równoważne z wykryciem obecności zakaźnych cząsteczek wirusa - wynik dostępny w kilkadziesiąt minut.Sprawdź cenę i umów się na badanie!


Interpretacja wyników oraz zalecenia dla każdego z wyników są dostępne w odrębnych dokumentach:
•  Testy serologiczne — Arkusz interpretacji wyników i zaleceń
•  Testy genetyczne — Arkusz interpretacji wyników i zaleceń.

Co należy zrobić aby wykonać test?

  • Kupić badanie za pośrednictwem platformy internetowej (kup teraz), dedykowanego numeru telefonu 58 355 77 44 lub w recepcji Centrum Medycznego POLMED przeprowadzającego testy.
  • Przed realizacją badania należy obowiązkowo wypełnić formularze zawierające informacje i zgody niezbędne dla wykonania badania.
  • W przypadku dokonywania zakupu bezpośrednio w Centrum Medycznym POLMED, wszystkie niezbędne formularze mogą być wypełnione na miejscu.
  • Jeśli badanie jest kupowane on-line lub poprzez infolinię, po dokonaniu zakupu i przesłaniu wypełnionych formularzy, zadzwoni do Ciebie nasz konsultant i umówi Cię podając dokładną godzinę badania. Jeśli kupujesz badanie w Centrum Medycznym, termin realizacji badania ustalisz bezpośrednio w Recepcji.
  • Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę aby uniknąć oczekiwania w kolejce.
  • Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości.


Szczegółowa informacja dla pacjentów zainteresowanych badaniem:
Szybki test płytkowy — informacja dla pacjenta
Test serologiczny — informacja dla pacjenta

Badanie genetyczne — informacja dla pacjenta

Test antygenowy — informacja dla pacjenta

Badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich procedur gwarantujących bezpieczeństwo osoby badanej oraz personelu medycznego.

Tylko w Warszawie wszystkie testy możemy wykonać w domu Pacjenta — koszt pobrania – 300 zł (niezależnie od liczby testowanych osób) + koszt testu x liczba testów.
Zadzwoń: 58 355 77 44 lub zamów online

Na zamówienie przygotujemy zaświadczenie lekarskie w języku angielskim:
•  dla testu RT-PCR – 100 zł
•  dla testu antygenowego – 70 zł

Kup teraz! Wypełnij niezbędne dokumenty i umów się na badanie!

 

UWAGA:
Właściwy wynik testów genetycznych zależy od Twojego przygotowania.

Sprawdź, jak przygotować się do pobrania wymazu.

ZASTRZEŻENIA:

1.  Terminy otrzymania wyników testów wymagających analizy laboratoryjnej (szczególnie testów RT-PCR) są uzależnione od obciążenia laboratoriów współpracujących z POLMED. Laboratoria obecnie w pierwszej kolejności realizują zlecenia sektora publicznego, dlatego termin otrzymania wyniku może ulec zmianie.
2.  Osoby wykonujące badania przed wyjazdem zagranicznym powinny samodzielnie zweryfikować, który rodzaj testu jest akceptowany w kraju, będącym celem ich podróży.
3.  Wykonując badania genetyczne (RT-PCR oraz antygenowe) należy uwzględnić ryzyko otrzymania wyniku niejednoznacznego (na podstawie testu nie udaje się ocenić wyniku badania). W takiej sytuacji może zaistnieć konieczność powtórzenia badania.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę