Uwaga! Planowane prace serwisowe i przerwa techniczna.

Od dnia 16.01. (sobota) od godz. 18:00 do dnia 17.01. (niedziela) do godz. 10:00
oraz od dnia 23.01. (sobota) od godz. 18:00 do dnia 24.01. (niedziela) do godz. 10:00, planowane są prace serwisowe.

Niektóre funkcjonalności strony POLMED oraz Portal Pacjenta będą w tym czasie niedostępne.
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszego serwisu poza godzinami przeznaczonymi na prace techniczne.
Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Infolinią POLMED.

Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Koronawirus- co trzeba wiedzieć?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Jest to infekcja układu oddechowego, która najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem, czasem również biegunką. W cięższych przypadkach może powodować zapalenie płuc lub powikłania prowadzące nawet do śmierci. Na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon najbardziej narażone są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można i warto natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Zalecenia

Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania -podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.Zachowaj bezpieczną odległość - co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.Unikaj dotykania oczu, nosa i ust Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.UWAGA: Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.
Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2. Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

POLMED uruchomił dla pacjentów TELEKONSULTACJE, które pozwalają na omówienie objawów z lekarzem internistą lub specjalistą bez wychodzenia z domu.
Lekarze dyżurują 7 dni w tygodniu (dni robocze 8:00-24:00, weekendy 9:00-21:00).
Lekarz może nawet wystawić Ci receptę i zwolnienie.
UWAGA: ostateczną decyzję o wystawieniu recepty i zwolnienia podejmuje lekarz.

ZADZWOŃ: Telefoniczne Centrum Obsługi Pacjenta

Dla nowych pacjentów: +48 58 355 77 44

Dla pacjentów POLMED: +48 58 775 95 99 lub 801 033 200.


Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę