Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

Tomografia komputerowa

W dniu badania:
Na badanie należy przyjść na czczo lub nie przyjmując pokarmu od 6 godzin.

Na wypadek badania z użyciem środka kontrastowego zaleca się wypicie około 1 litra wody niegazowanej, w celu dobrego nawodnienia organizmu. Na badanie należy przystąpić w luźnym ubraniu pozbawionym elementów metalowych typu: guziki, pasek, zegarek, gdyż mogą zakłócać obraz.

Bezpośrednio po badaniu nie ma przeciwwskazań do prowadzenia auta. W dniu badania można zażyć leki, bowiem tomografia nie wpływa na ich działanie. Tomografię komputerową można wykonać także podczas miesiączki, dzień cyklu nie wpływa na wynik badania.

Przed badaniem należy zgłosić prowadzącemu:
• ciążę,
• poprzednie wyniki badań obrazowych,
• przedstawić aktualny wynik poziomu kreatyniny we krwi,
• poinformować, jeśli w przeszłości wystąpiła jakakolwiek alergia na leki lub jodowe środki kontrastowe.

W trakcie badania:
Pacjent w trakcie badania, pomimo zamknięcia, ma możliwość kontaktu z badającymi. Wszelkie nagłe dolegliwości oraz jakiekolwiek objawy po podaniu dożylnego środka kontrastowego należy zgłosić osobie wykonującej badanie.

Po badaniu:
Jeśli podczas badania podany był środek kontrastowy, może niekiedy wywołać uczucie gorąca, metaliczny posmak w ustach, zawroty głowy, kołatanie serca. Jeśli wystąpił którykolwiek z wymienionych objawów należy to zgłosić personelowi.

W celu łatwiejszego wydalenia środka kontrastowego z organizmu należy spożyć około 2,5 litra wody niegazowanej lub napojów niesłodzonych w ciągu następnych 24 godzin.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę