Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Powrót

RTG kręgosłupa L/S (lędźwiowo – krzyżowego) lub stawów krzyżowo – biodrowych

Przed badaniem:
Przez co najmniej 2 doby poprzedzające badanie nie należy pić napojów gazowanych , unikać słodyczy, słodkich napojów i potraw ciężkostrawnych, wzdymających (rośliny strączkowe, kapusta, cebula).

Zazwyczaj zaleca się (za wyjątkiem dzieci i osób bardzo szczupłych), aby przez te 2 doby przyjmować preparat przeciwwzdęciowy (np. Espumisan, dostępny bez recepty) w dawce 3x1 – 2 kapsułki.

W dzień poprzedzający badanie należy od rana ograniczyć objętości posiłków oraz późnym popołudniem przyjąć doodbytniczo czopek o działaniu przeczyszczającym; od tej pory do czasu badania należy nic nie jeść (nie dotyczy małych dzieci).

Chorzy przyjmujący insulinę lub duże dawki doustnych leków przeciwcukrzycowych powinni skontaktować się ze swoim lekarzem w celu ustalenia indywidualnych zasad przygotowania.

W dniu badania:
Można pić niegazowaną wodę, niesłodzoną herbatę. Inne stale stosowane leki należy normalnie przyjmować.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę