Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w opisie cookies strony polmed.pl. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Szczepienie przeciwko GRYPIE

Zapobieganie zachorowaniu na grypę jest szczególnie wskazane w czasie pandemii COVID-19.

Szczepienie przeciwko GRYPIE

kwalifikacja przedszczepienna

szczepionka (preparat)

iniekcja

Szczepienie przeciwko GRYPIE


kwalifikacja przedszczepienna


szczepionka (preparat)


iniekcja

Sezon zachorowań na grypę zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirus grypy przenosi się drogą kropelkową, dlatego łatwo się nim zakazić. Grypa mija sama, zwykle po 7 dniach. Jednak czasami mogą pojawić się powikłania, które mogą skutkować hospitalizacją lub nawet śmiercią. Szczególnym zagrożeniem dla organizmu jest koinfekcja grypy i COVID-19.

Szczepienie nie chroni w 100% przed zachorowaniem, ale dzięki szczepieniu przebieg choroby będzie łagodniejszy. Odporność rozwija się w ciągu 2–3 tygodni po podaniu szczepionki i utrzymuje się 6–12 miesięcy. Wirus grypy szybko się zmienia, dlatego szczepić się należy co roku, co roku szczepionka ma nieco inny skład, przygotowany w oparciu o nowe szczepy wirusa.


Centra Medyczne POLMED uczestniczą również w programie bezpłatnych szczepień p. grypie dla uprawnionych grup pacjentów. Więcej informacji w Przewodniku Pacjenta: Zaszczep się przeciwko grypie z POLMED!

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę