Uwaga! Planowane prace serwisowe i przerwa techniczna.

Od dnia 16.01. (sobota) od godz. 18:00 do dnia 17.01. (niedziela) do godz. 10:00
oraz od dnia 23.01. (sobota) od godz. 18:00 do dnia 24.01. (niedziela) do godz. 10:00, planowane są prace serwisowe.

Niektóre funkcjonalności strony POLMED oraz Portal Pacjenta będą w tym czasie niedostępne.
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszego serwisu poza godzinami przeznaczonymi na prace techniczne.
Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Infolinią POLMED.

Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityka cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie. Zgadzam się

Koronawirus SARS-CoV-2: testy serologiczne i genetyczne

Testy antygenowe i genetyczne potwierdzają aktywne zakażenie wirusem. Testy serologiczne wykrywają we krwi obecność i rodzaj przeciwciał wytworzonych przez układ immunologiczny człowieka zakażonego koronawirusem.
Jeśli potrzebujesz więcej niż jeden test ZADZWOŃ 58 355-77-44

WIEDZIEĆ - to być może ocalić czyjeś życie i ograniczyć epidemię. Pamiętajmy, że znaczna część zakażeń przebiega skąpoobjawowo lub bezobjawowo. Po kilku miesiącach epidemii, nie możemy mieć pewności, czy nie mieliśmy kontaktu z osobą zakażoną.
Być może przeszliśmy zakażenie bezobjawowo?
Być może przechodzimy je obecnie?
Czy możemy bezpiecznie kontaktować się z innymi?

POLMED udostępnia pacjentom dwa rodzaje testów serologicznych oraz dwa rodzaje testów genetycznych:
1. Szybki test płytkowy (jakościowy) pokazujący, czy we krwi są obecne przeciwciała IgM i IgG – wynik dostępny w 30 minut, próbka krwi z opuszki palca.
2. Panel przeciwciał (półilościowy), wykrywający obecność we krwi przeciwciał IgM i IgG oraz pokazujący w jakim stężeniu występują.
3. Test molekularny (genetyczny) wykonywany metodą real time RT-PCR wykrywający obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2.
4. Szybki test antygenowy wykrywa obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli, co jest równoważne z wykryciem obecności zakaźnych cząsteczek wirusa - wynik dostępny w kilkadziesiąt minut.
Na zamówienie przygotowujemy zaświadczenia lekarskie w języku angielskim (dot. testów genetycznych).
UWAGA! Tylko w Warszawie wszystkie testy możemy wykonać w domu Pacjenta (koszt pobrania - 300 zł niezależnie od liczby testowanych osób) Zadzwoń: 58 355 77 44 lub zamów online

Więcej informacji

ZASTRZEŻENIA:

1.  Terminy otrzymania wyników testów wymagających analizy laboratoryjnej (szczególnie testów RT-PCR) są uzależnione od obciążenia laboratoriów współpracujących z POLMED. Laboratoria obecnie w pierwszej kolejności realizują zlecenia sektora publicznego, dlatego termin otrzymania wyniku może ulec zmianie.
2.  Osoby wykonujące badania przed wyjazdem zagranicznym powinny samodzielnie zweryfikować, który rodzaj testu jest akceptowany w kraju, będącym celem ich podróży.
3.  Wykonując badania genetyczne (RT-PCR oraz antygenowe) należy uwzględnić ryzyko otrzymania wyniku niejednoznacznego (na podstawie testu nie udaje się ocenić wyniku badania). W takiej sytuacji może zaistnieć konieczność powtórzenia badania.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Zapytaj o ofertę